Skocz do zawartości
pelek

Odmieniec na sprzedaż

Recommended Posts

Hmmm.. co by tu powiedzieć.. kiedy i gdzie mogę go przetestować? :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Hmmm.. co by tu powiedzieć.. :twisted:

Że kolor fajny - taki piaskowo- błotnisty - idealny - dla sąsiadów zawsze czysty :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Hmmm.. co by tu powiedzieć.. kiedy i gdzie mogę go przetestować? :twisted:

Koszalin - stoi i czeka!

A jeśli faktycznie jesteś zainteresowany - dzwoń na tel z aukcji - cena pewnie do delikatnej negocjacji.

A powiem tak, że jak się przejechałem - byłem pod wrażeniem - prowadzenie, pozycja za kiero - rewelacja

A kolega jechał na moim i mówił to samo o moim małym GS'ie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta tenerka brała udział w realizacji filmiku - mojego autorstwa - wrzucałem już, ale przypomnę ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Dakarowy

Tenerka to bardzo fajny sprzęt. Mój brat miał taki więc trochę na nim latałem. Ale szczerze mówiąc przesiadka z dakara na tenerkę to skórka za wyprawkę. Dla mnie poza trochę lepszym zawieszeniem w terenie nie zyskuje się nic. Silnik kulturą pracy nie dorównuję BMW. Mając porównanie zdecydował bym się na F800gs. Ale to moja subiektywna opinia. Sprawdź, porównaj. Powodzenia :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
@Dakarowy

Tenerka to bardzo fajny sprzęt. Mój brat miał taki więc trochę na nim latałem. Ale szczerze mówiąc przesiadka z dakara na tenerkę to skórka za wyprawkę. Dla mnie poza trochę lepszym zawieszeniem w terenie nie zyskuje się nic. Silnik kulturą pracy nie dorównuję BMW. Mając porównanie zdecydował bym się na F800gs. Ale to moja subiektywna opinia. Sprawdź, porównaj. Powodzenia :beer:

Dzięki za ocenę, bo nie miałem jeszcze z tym modelem do czynienia, choć musze to sprawdzić organoleptycznie.. :mrgreen:

Zgadzam się wstępnie że zmiana Dakara na Ten model Tenery to skórka za wyprawkę.. moc silnika ta sama, co do kultury pracy silnika, to musze zobaczyć, bo mimo wszystko te nasze jednocylindrowce tez pozostawiają wiele do życzenia, no ale musze to ocenić, jak napisałem wyżej.. :lol:

W kwestii porównania do F800GS nie widzę porównania, 800 bije wg mnie ternerę na łeb, ale co najgorsze przede wszystkim cenowo, więc ewentualny wybór podyktowany jbyłby jedynie ceną i młodym rocznikiem, w uzupełnieniu podam tylko że za ten rocznik 8-setki musiałbym dac minimum o 10 tyś zł więcej, więc nie ma o czym mówić..

Finalnie jesli miałbym Tenerę nabyć to i tak tylko zapewne na jeden sezon, bo docelowo chyba pooprzez 800-kę zmierzam nieuchronnie do 1200GA ADV :)

No to się napisałem... :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale co by nie mówić, ta z aukcji wygląda zajebiaszczo :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wg nie kolor jest nieziemski.

A dla tych co nie widzieli takiego na oczy, nie jest to mały (niski) moto, ja (188cm wzrostu) muszę wysoko zadzierać nogę przy wsiadaniu i tak palcami się jedynie podpieram przy stójce.

Kiedyś znajomy go określił - z wyglądu jest taki "taktyczny'.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zajebiaszczy motorek, ale to już pisałem kiedyś... Obiekt moich marzeń za lat parę jeżeli jednocylindrowce mi nie przejdą :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz rację, to jest naprawdę wysoki "koń". W terenie trzeba uważać bo tą wagę naprawdę się czuje :lol: :) :)

mi dakarem jeździło się zdecydowanie łatwiej. Z innej strony musi być to całkiem niezły sprzęt bo chłopaki z radiowej "trójki" obiechali takimi świat dookoła

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzy grosze do silnika. Jeździłem trochę yamahą mt-03, która ma ten sam silnik. Motocykl jest oczywiście "inny". Ale silnik sprawia wrażenie, że koników jest dużo więcej niż w instrukcji. Reakcja na otwarcie gazu natychmiastowa - rotax to przy tym silniku to muł. Gang silnika przynajmniej z tymi wydechami co w mt-03 zdecydowanie ciekawszy ma fajny dół. Skrzynia krótka i twarda - jeśli tak można określić. Minusy - więcej pali, jazda na obrotach poniżej 3t trudna do niemożliwej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja osobiście płynną reakcję na gaz rotaxa uważam za wielką zaletę. I niewielkie wibracje jak na jednogarnkowca. Odczuwa się zwłaszcza w trasie.

Jeśl ktoś chce ostrą maszynę w teren to enduo KTM-a. W najostrzejsze mapie wtrysku idzie na koło z 3. Przy tych maszynach tenerka to zabawka.

Kurcze, łazi mi po głowie jakaś ćwiartka enduro...

Ale i tak BMW ponad wszystko :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z mojej strony, to jak pisałem, muszę się karnąć Yamahą, bo jedyna jaką prędzej jeździłem to R1, taka co miała 180KM, więc bez porównania, jak na 3 biegu przy 200km/h przy manetce odkręconej do połowy (ok. 6-7 tyś obt./min) szła na koło to już miałem dość, dociągnąłem do 250 i z pełnymi portkami doszedłem do wniosku że to nie dla mnie :lol:

W sprawie porównań mimo wszystko BMW bije na łeb moje dotychczasowe doznania z róznymi motocyklami, nie mówie że inne sa gorsze, ale niestety "inne" w znaczeniu nieco gorsze.. :) tak coby nikogo nie urazić, a Tenera poza swoją historią starych modeli, z których w zasadzie została tylko historia, to myślę że niezłe przejście, albo tymczasowy wybryk, fanaberia, chęć sprawdzenia czegoś innego, choć podobnego, docelowo i tak mam zamiar ostać przy BMW, a skoro finanse są jakimś tam ograniczeniem, spróbowałbym i Tenery - jesli oczywiście mi się spodoba, wygląd ma fajny, rocznik młody, ale to nie wszystko.. :roll:

Pożyjemy zobaczymy. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurde, zbroją się ludzie, zbroją... :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaliczkował. Wszyscy czekamy i na zdjęcia i na wrażenia z jazdy przede wszystkim!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kurde, zbroją się ludzie, zbroją... :)

zeby tylko jeszcze starczylo im potem kasy i czasu na jezdzenie :twisted: a nie tylko pucowanie chromow w garazu :)

dakarowy - trzymam kciuka za nowy zakup i rozumiem ze na zlot juz nim wpadniesz :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tenerowy kupiłeś? Wklajaj foty!

No chyba musze jeszcze do poniedziałka poczekać... :evil:

Kurde, zbroją się ludzie, zbroją... :)

zeby tylko jeszcze starczylo im potem kasy i czasu na jezdzenie :twisted: a nie tylko pucowanie chromow w garazu :)

dakarowy - trzymam kciuka za nowy zakup i rozumiem ze na zlot juz nim wpadniesz :beer:

:twisted: W tenerze mniej chromu jak w Dakarze.. :)

Co do jeźdżenia to nie bój żaby.. :twisted: a do Kłodzka to oczywiście nowym sprzętem.. cokolwiek by to nie było... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tenerowy kupiłeś? Wklajaj foty!

No chyba musze jeszcze do poniedziałka poczekać... :evil:

Kurde, zbroją się ludzie, zbroją... :)

zeby tylko jeszcze starczylo im potem kasy i czasu na jezdzenie :twisted: a nie tylko pucowanie chromow w garazu :)

dakarowy - trzymam kciuka za nowy zakup i rozumiem ze na zlot juz nim wpadniesz :beer:

:twisted: W tenerze mniej chromu jak w Dakarze.. :)

Co do jeźdżenia to nie bój żaby.. :twisted: a do Kłodzka to oczywiście nowym sprzętem.. cokolwiek by to nie było... :)

Nie boje ;)

Licze ze pozna jesienia moze bys tak okolice drawskiego w jakis weekend pokazal :)

i kawalek podlogi w garazu na karimatke udostepnil :drinkbeer:

wiec niech to cos chromow nie ma i po blocie dobrze jezdzi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nie boje licze ze pozna jesienia moze byc okolice drawskiego w jakis weekend pokazal i kawalek podlogi w garazu na karimatke udostepnil

Sie przyjedzie.. sie załatwi.. :) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tenerowy jak a jak tam z dostepem do ziemi -sięgasz nóżkami do gleby na tym nowym sprzecie?

wczoraj miałem okazję się przsiąśc do takiego (chociaż kolor nie taki ładny jak twój) i mimo tego że do kurdupli nie należe było z nóżkami średnio

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tenerowy jak a jak tam z dostepem do ziemi -sięgasz nóżkami do gleby na tym nowym sprzecie?

wczoraj miałem okazję się przsiąśc do takiego (chociaż kolor nie taki ładny jak twój) i mimo tego że do kurdupli nie należe było z nóżkami średnio

:) Mam podobnie ale jest jakaś tam regulacja zawiechy, może nie tak profesjonalna jak w BMW ale jest, fakt! od Dakara wy ższy jest :mrgreen:

P.S. Jutro po południu jadę po brykę... :) jak uda mi się ruszyć to już jakoś pojadę, :) a przy stawaniu będę albo się przewracał, albo stawał przy jakimś.. nie wiem wzniesieniu z jednej strony.. czy cuś.. :) :) ;)

Tak naprawdę to nie ma biedy.. palcami sięgam :)

A stara prawda mówi, że jak się nie wypierdolisz, to się nie nauczysz :o :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żyby nie było tak jak z Cyklim co przy zsiadaniu zaliczył u ciebie parkingówkę nim się kto obejrzał :) Dakarowy puść fotki jak dojedziesz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×