Skocz do zawartości
mygosia

Witam z Podbeskidzia :-)

Recommended Posts

Dzień dobry :-)

Jestem Gosia i mieszkam w okolicy Bielska-Białej. 8-)

Moim obecnym towarzyszem podróży jest Honda nx 125 TransCity zwana Zielonym. Niedawno wróciłam z naszej pierwszej, samotnej podróży po Polsce - 2 tygodnie, prawie 3000km - w której hondzina spisała się wysmienicie - zupełnie bezawaryjnie, dzielnie niosła swoją panią przez wzgórza, równiny, szutry i inne piękne okoliczności przyrody :-)

Ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. A ja zasmakowałam w tej formie turystyki. I chcę coraz więcej i coraz dalej. :-) Zielony jest cudownym motocyklem, nie dam złego słowa o nim powiedzieć, ale w dłuższe trasy rozglądam się za czymś, co potrafi osiągnąć więcej, niż oszałamiające 100km/h [które bynajmniej zupełnie nie przeszkadzało w kontemplowaniu naszych przepięknych rodzimych krajobrazów] i dla czego dzienny dystans 400-500 km nie oznacza 10h w siodle ;-)

Jako, że wzrost mam raczej kompaktowy [167], ważę tyle co mokre ciele, to wszelkie większe [wyższe] enduro odpadają [przynajmniej na tym etapie wtajemniczenia].

Spoglądam nieśmiało w stronę małego GSa :roll: Kusi nisko osadzony środek ciężkości, uniwersalność... Tylko czy jest wygodny? Czy pozycja jest równie komfortowa jak na Zielonym? Czy z manipulacjami parkingowymi dam sobie radę?

Jeśli by ktoś w okolicy Bielska Białej był tak miły i dał sie przymierzyć do swojego motonga, to będę ogromnie wdzięczna :-)

Pozdrawiam serdecznie

Mygosia

A tutaj jedno ze zdjęć z naszej podróży - drogi północnej Polski :-)

IMGP0234.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to wypada abym Cię powitał pierwszy - Witaj!

No to jak już zdążyłem przed Pawłem to mogę na spokojnie. Niestety GS-a nie mam, ale czasami mogę się przydać. Jakby co to opcja PW i pomyślimy jak Ci pomóc ;)

Tak na marginesie to w Kłodzku już niebawem będzie trochę życzliwych osób i sprzętu - tam to można się naprzymierzać, ale trzeba być 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czesc Mygosia!

Milo Cie tu gościć. Z Bielska jest taki jeden, pewnie niebawem sie odezwie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nie z Bielska, ale witaj serdecznie! ;)

Co do moto - na pewno chętnych do demonstracji znajdziesz bez problemów ;).

Poszukaj na forum a znajdziesz posty dziewczyn o gabarytach w cale nie dalekich od Twoich: Doodek, JolKar, Jagienka przychodzą mi jako pierwsze na myśl...

A na razie witamy i prosimy o więcej zdjęć z podróży - żebyśmy mogli sobie popatrzyć jak [mokre] ciele :lol: na malowane wrota - bo przecież nie moto, ale droga jest celem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj i nie bój nic. Mały gs jest jak rower, a przynajmniej takie zrobił na mnie wrażenie, gdy wsiadłem nań z mojego F650. Niestety tylko na chwilę ;(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj,

Nie bój się GS-a. W wersji obniżonej powinnaś dać radę.

Joaśka z www.bmwmotoklub.pl/forum/ śmiga F800GS a jest chyba niższa od Ciebie i objechała nim pół świata. Zresztą panie z naszego forum też dają sobie rafę z poważnymi motocyklami więc i Ty możesz.

Powodzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cześć. Na pewno dasz radę z naszym ulubionym bmw, skoro mój młody już na nim siada prawie sam ;) , więc przymierzaj i zmieniaj czym prędzej!

powodzonka!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj. Ogarniesz sprzęta bez większych problemów.Komfort użytkowania osobiście uważam za bardzo wysoki. Wbijaj do Kłodzka to sama zobaczysz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sześć :beer:

Skoro chcesz jechać szybciej niż 100km/h, to GS będzie idealny, V max to 160 km-ów, a V-max bez wibracji, to jakieś 110-120 ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję wam wszystkim za miłe przywitanie :-)

I za wszelkie rady - teraz sobie jeszcze raz na spokojnie poprzeglądam forum :-)

Kłodzko wygląda nęcąco :-) Lubię te tereny. Spanie w 7stC nie jest mi straszne ;) Wpiszę do kalendarzyka, ale jeśli co, to pewnie w ostatnim momencie będę wiedziała czy mogę jechać - taka praca pokręcona :-/

Niestety GS-a nie mam, ale czasami mogę się przydać. Jakby co to opcja PW i pomyślimy jak Ci pomóc ;)

O Jarku - bardzo chętnie skorzystam z Twojej... oferty 8-)

Piszę PW.

Aaa - zdjęcia pokażę :-) I może jakąś krótką relację uda sie sklecić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Melduję, że dzięki uprzejmności Jarka miałam okazję się przymierzyć do motocykla :-)

Wrażenia super. Jest... spory ;-) Po żwirku idzie jak taran.

I kurcze - czuć różnicę - niezły skok technologiczny :-)

Bardzo, bardzo Jarkowi dziękuję!

Ps. Jakby ktoś gdzieś w okolicy Śląska/Małopolski słyszał o jakimś pojeździe do sprzedania [raczej przed 2000 roku - nosy mi się średnio podobają ;-) ] w dobrym stanie, to proszę o informację.

Preferowane kolory - czerwony, niebieski, pomarańczowy :lol:

Zielony tez nie jest brzydki :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zielony pojawil sie w zakopanym, zobacz w dziale "sprzedam" koles sie nazywa borys

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i zielony pasikonik, na ktorego zwracalem uwage Agis w jej watku. Poszukaj - fajnie prezentujacy sie motor w samym Bielsku - jesli mnie pamiec nie myli. Swiatla, kufry, wyjatkowy kolor :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to powitano, kolejnego forumowego odmieńca, a raczej odmieńczynię. :lol:

CZe Mygosia :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
...Preferowane kolory - czerwony, niebieski, pomarańczowy :lol:

Zielony tez nie jest brzydki :roll:

No i jakbym słyszał szanowną małżonkę:

- Jaki samochód Ci się podoba?

- Błękitny, albo fiołkowy...

:lol: :lol: :lol:

No i pierwszy raz kupiłem puszkę ze względu na kolor ;) ale to nie ja nią jeżdżę, chciała fiołkowy, to ma ;) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zielony : proszę :lol:

Agis: tu jest fajny motor, jak na niego kiedyś powiedziałem „pasikonik”. http://allegro.pl/show_item.php?item=1757381716 stoi koło Jarka, więc może się do niego uśmiechniesz i by go dla Ciebie obejrzał?

1757381716

Tutaj są jego zdjęcia archiwalne, tak kiedyś wyglądał jak ktoś o niego zadbał i go wyszykował. To było 2 właścicieli temu - Wrocław, Głogów i potem w maju gdzieś pojechał, jak się okazuje do Bielska.

http://www.fmix.pl/album/43047/bmw/1

Może warto go choć zobaczyć czyimiś oczyma?

O! A tutaj opis z marca, wklejony na forum przez innego poszukiwacza eFki, niejakiego Etopa. Tyle napisał o nim właściciel z Głogowa:

"Na liczniku ma coś koło 12 tys ale miał wymieniany bo numer jest nieoryginalny,

sprawdzono motor w serwisie we Wrocławiu i nie stierdzili by stał sie dwusladem czy był kiedykolwiek spawany.

moto miało w Niemczech 1 właściciela i w Polsce obecnie 2-go,

hamulce brembo komplet - sa w bdb stanie latem wymieniane przez poprzedniego właściciela są rachunki,

opony metzeler 50-60% ten sezon dadza rade ale w nastepnym juz pod wymiane definytywnie,

naped jest ok można juz łańcuch naciągnąć ale nie jest zużyty, naped bmw.

moto nie ma wgnitek, nie jest porysowane jedyne co to odchodzi mu niebieska emalia na znaczku bmw, uszczelniacze nie ciekną,

biegi działają ok i nie ma z nimi problemów, jedyne co to odpadła końcówka zmiany biegów ta składana wystająca mała czesc, biegi mozna zmieniać mam te czesc trzeba dospawac

akumulator jest nowy na gwarancji zakupiony w marcu,

przeglad do października, oc kończy sie w kwietniu"

To tyle. Chyba sporo :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego, co pamiętam było w ogłoszeniu ostatnim - z Bielska - miał już nowy napęd i opony no i sprawną dźwignię zmiany biegów :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Faaajny ten zielony - taki śmieszny :-D

A to jest oryginalne malowanie? :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×