Skocz do zawartości
paweldr800

Laga prawa f650 GS Dakar

Recommended Posts

Witam to mój pierwszy nowo rozpoczęty temat na forum BMW Więc Witam wszystkich.

Poszukuję prawej dokładnie dolnej części lagi (golenia). Która pękła przy mocowaniu ośki. Jakby nie było samego dołu kupiłbym całą prawą lagę. To dość pilna sprawa więc czekam na posty.

Pozdrawiam Lwg.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj. :lol:

Szkoda że pierwszy post nie w Przywitalni, ale niech już tak zostanie.., tam mozesz uzupełnić resztę swoich danych jeśli będziesz chciał :lol:

Podejrzewam że najszybciej, być może i najtaniej znajdziesz je na allegro, nie pamiętam aby ktoś na forum miał takowe na sprzedaż, no chyba że się nie pochwalił, swoją drogą wrzuć jakieś zdjecia tej pękniętej jak możesz.. :shock: czy to był jakiś wypadek, czy tak po prostu pękła? Znamy takie przypadki, ale bardziej ze zdjęć, u nas na szczęscie jeszcze takiego konkretnego przypadku nie odnotowano :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witaj. :lol: Szkoda że pierwszy post nie w Przywitalni, ale niech już tak zostanie..

Ale ten Dakarowy łagodny :lol:

Paweldr800 - to zawsze miło jak się człowiek z człowiekiem przywita, a potem robi interesy - my witamy się w Przywitalni - taki zwyczaj - nie musisz, ale by było miło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak juz pojezdzili po Tobie za brak przywitania to nie bede sie dokładał, zobacz w dziale sprzedam. Szukaj ogłoszenia Milobasa, on miał jakieś klamoty do GS ale nie pamiętam czy akurat goleń

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok dzięki postaram się przywitać. Moto kupiłem za dość niską cenę i pękł goleń ( odłamał ) przy ośce i strach jest jeździć. bo kto wie na jakimś dołku wyskoczy z ośki i będzie jeszcze większa bieda. Na allegro patrzę już jakiś czas i nie ma więc szkoda bo bym jeszcze pojeździł z chęcią puki sezon. Na ten czas jestem za granica więc foto odpada :lol: .

Myślałem by dospawać tą częsc ale to taki zbyt nierozsądny pomysł był. Może doradzcie co z tym zrobić bo mi pomysły się skączyły. :cry:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
i pękł goleń ( odłamał ) przy ośce

Sorry ze tak lamersko zapytam.. ale to jest na pewno pęknięcie, a nie fabryczne, bo był tu już taki przypadek że podczas przeglądania zdjęć tutoriala z wymiany uszczelnaczy przedniej zawiechy ktoś myślał że tutorialowiec ma właśnie pęknięta goleń... a tak nie było :roll:

Właśnie po to potrzebne jest niestety zdjęcie, no chyba że to na 100% jest uszkodzdnie mechaniczne :lol:

Nie jest to przypadkiem takie "pęknięcie" jak tu na zdjęciu pod mocowaną ośką??? :roll:

IMG_1493.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Maiordomus nam mięknie :lol: Już nie wygania do przywitalni, tylko zostawia włąsnemu uznaniu :lol: Pozbył się pilnowania netykiety razem z dakarem :lol:

A teraz w temacie: nie wiem, gdzie poza allegro mógłbyś znaleźć tę część, ale wydaje mi się, że wymiana tylko po jednej stronie może mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo. Każda część zużywa się wraz z przebiegiem, jeżeli są nierówno zużyte, w trakcie pracy będą się poruszać z różnym oporem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok dzięki za foto teraz ja wstawię zdjęcię z ubytkiem którego nie ma na ladze (zamalowana częsc). Sory że nie powiedziałem ale pomagam dla kolei przy bmw i to nie moje więc sory wielkie ale pracuje już nad swoim.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

odkopując trochę wątek, przypadkiem trafiłem na fotę prawej lagi z odłamanym mocowaniem ośki:

http://img18.allegro...83/2205248340_3

normalnie dramat :-o

Widząc takie zdjęcie zaraz pobiegłem do garażu oglądać swoje lagi... Niby jest ok ale jakoś odebrało mi to radość z jazdy po wertepach... Macie jakieś doświadczenie w tej materii? Podobno w rocznikach >2003 ten defekt poprawili i dołożyli nieco materiału w krytycznym miejscu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fotka znana i miejsce też. Trzeba uważać z dopier... dokręcenia ośki koła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

odkopując trochę wątek, przypadkiem trafiłem na fotę prawej lagi z odłamanym mocowaniem ośki:

http://img18.allegro...83/2205248340_3

normalnie dramat :-o

Widząc takie zdjęcie zaraz pobiegłem do garażu oglądać swoje lagi... Niby jest ok ale jakoś odebrało mi to radość z jazdy po wertepach... Macie jakieś doświadczenie w tej materii? Podobno w rocznikach >2003 ten defekt poprawili i dołożyli nieco materiału w krytycznym miejscu.

Ty się Petret za dużo zastanawiasz odkąd Kupiłeś motka, Znasz kogoś za naszego forum, kto ma rocznik poniżej 2003 i za sobą zdarzenie takie jak na focie? Jak nie, to cytując Zwierza "ogień na tłoki" i na wertepy, tylko dobrze zamontuj tylny kufer co by Ci nie odpadł ;-) :lol:

Edytowane przez Vengosh10
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

haha... spoko, kufer to teraz siedzi jak fabryczny :D choć z dwojga złego to jednak wolę aby odpadł mi kufer :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

haha... spoko, kufer to teraz siedzi jak fabryczny :D choć z dwojga złego to jednak wolę aby odpadł mi kufer :)

Nie dramatyzuj.. to wypadek jeden na milion, co ciekawe albo i nie, w każdym motocyklu (każdej marki) zdarzają się takie kwiatki (w dużych GS-ach czasami pękają wały, w Katach główki ramy, w innych wahacze - ale ludzie tym jeżdżą - decyzja należy do Ciebie), ważne aby były to jednak odosobnione przypadki... swoją drogą nie wiadomo co prędzej działo się z tą lagą.. ;) kto wie czy np. motocykl prędzej nie miał wypadku i naprawa została tylko zamaskowana, albo coś w podobnym stylu... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Fotka znana i miejsce też. Trzeba uważać z dopier... dokręcenia ośki koła.

o właśnie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×