Skocz do zawartości
marci75

sprzedam gmole i stelaże pod kufry do f 650 gs

Recommended Posts

Aby nie robić zamieszania - poniżej przyklejam listę chętnych:

1. waflo

2. Rene

Dakarowy , a TY masz jakiś namiar na kogoś kto robi gmole???

Ja się jeszcze zastanawiam nad tymi gmolami. Wolałbym zapłacić 100 czy 200pln więcej jeśli bezie trzeba, ale mieć pewność , że wytrzymają przy glebie...Bo jeśli mają tylko wyglądać to sobie daruje...

Co do malowania to...pisakowanie takich gmoli i malowanie proszkowe to koszt max 30pln....tyle właśnie w pon zapłaciłem za malowanie stelaży pod kufry a efekt zajebisty.

Edytowane przez klansman

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Klansman, jak chcesz zapłacić "100 czy 200pln więcej", to kup firmowe np. SW-Motech (w Larssonie kupiłem za ok. 450 pln - ze zniżką dla warstatu), jestem z nich zadowolony

Edytowane przez przemekdab

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz to i ja mam zagwozdkę. Brać, czy nie brać - oto jest pytanie :?

Pewnie i są najsłabszym rozwiązaniem ochronnym, podobnie jak i większość stelaży pod kufry, ale zawsze COŚ ochronią. (tylko jak duże jest to coś). Z drugiej strony swoje stelaże pod kufry też mam z rurki 18 i swoją rolę ochronno-transportową spełniają idealnie.

Ile i co wytrzymają jedne i drugie gmole dowiemy się w momencie kiedy już "puszczą". echhh....

dakarowy - ty chyba kiedyś polecałeś jakiegoś gościa z Twoich okolic co robi takie rzeczy? (a może to nie byłeś TY :? ) On też robił ze zwykłej rurki 18 czy z czegoś mocniejszego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pewnie kilka osób pomyśli że filozofuję, jednak dodam parę słów od siebie..

wiem że sprzęty w teren w swojej charakterystyce mają zapisane wywrotki.. Jednak trzeba szukać złotego środka pomiędzy wytrzymałością a plastycznością gmoli motocyklowych.

w przypadku ciężkich cruiserów gmole oprócz oczywistych funkcji oczojebnych (dużo na nie chromu wchodzi) pełnią funkcje ochronne - właściwie w wielu przypadkach są to JEDNORAZOWE elementy.

Jeśli są właściwie dobrane do motcykla - w przypadku wywrotki powinny przyjąć na siebie masę motocykla, zdeformować się tak by jak najmniej uszkodzeń dotyczyło elemetów stałych (ale równocześnie by kierownik miał szansę wyjść z pod motocykla).

Pomagając hobbystycznie koledze w garażu motocyklowym - nie raz widziałem uszkodzenia wywołane przez zbyt "dobry" gmol - zbyt sztywna kontrukcja powoduje w przypadku ślizgu duże naprężęnia w miejscach styku gmola z ramą, co z koleii przynosi efekt w postaci urwanych gwintów w ramie, uszkodzonych zaczepów silnika a czasami nawet zmianie geometrii ramy.

Czasem z koleii plastyczność materiału z którego wykonany jest gmol powoduje że można go wygiąć gołymi rękoma - co oczywiście powoduje brak funkcji ochronnych takiego gmola.

Dlatego często gmole od markowych producentów są dużo droższe niż z domowej produkcji - sporo ich jeździ, ktoś przeprowadził badania jak się zachowują podczas wywrotki parkingowej a jak podczas ślizgu. Pozatym nie trudno zweryfikowac opinie o nich - wertując fora internetowe i czytając opinie.

No dobra - nudy czas skończyć :-)

Może się komuś przyda..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze, dobrze, gmol pełni taką role jak kask, pas bezpieczeństwa czy poduszka w aucie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przemekdab, a skąd dokładnie udało Ci się taką zniżkę załatwić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest strona mojego kumpla,

http://www.metalmorfozamotorcycles.pl/pl/inne_gmole.html

ja w swoim Dakarze miałem zamontowane gmole od niego, nie są napewno takie jak Holan-owskie, są zrobione ze zwykłej rurki z tym że nie 18 a 22 więc na pewno dużo bardziej wytrzymałe, niestety nie miałem okazji ich przetestować w ten sposób - a raczej stety. :D

Nie wiem na jakim etapie z pracami jest kumpel, proponuję zapytać najlepiej telefonicznie o możliwość wykonania gmoli, ja nie chcę być w tym przypadku pośrednikiem, bo i po co?

Górny gmol który ostatnio zamówił forumowicz wyszedł jakies 300zł z przesyłką. ;)

A to był mó Dakar :(

gmole_01.jpg

gmole_02.jpg

Ja zakladałem dolne i górne w cenie około 500zł, ale to było gdzies rok temu więc proponuję zadzwonić i się dopytać. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam z tego samego źródła, mocowania bagażników identyczne jak u Dakarowego na zdjęciu, wykonanie bardzo solidne, przy montażu nie musiałem nic doginać, pasowały idealnie. Polecam

Edytowane przez przemekdab

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam z tego samego źródła, mocowania bagażników identyczne jak u Dakarowego na zdjęciu, wykonanie bardzo solidne, przy montażu nie musiałem nic doginać, pasowały idealnie. Polecam

Przemek - a ja z tego co pamiętam mam Twoje :) . Musiałem trochę podoginać, wypiaskować i wyproszkować, ale teraz są dokładnie takie jakie chciałem i jestem z nich bardzo zadowolony :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przypominam o dobrych doświadczeniach forumowiczów z gmolami od Motostel-a czyli Roberta Bartkowiaka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, ja wziąłem od Roberta i super, wcześnie coś pisali na forach że trzeba podginać młotkiem przed zakładaniem, już poprawił, mnie przysłał idealnie pomierzone, nawet nie musiałem się za dużo wysilać, tylko skręcać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powyższa lista jest nieaktualna !

Po konsultacji z Doodkiem zamówiłem dla siebie i dla Renaty gmole u Danielowego ziomala.

Wyjdzie po 20zł drożej, a będą grubsiejsze i wyproszkowane :-P

Dzięki za namiary :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powyższa lista jest nieaktualna !

Po konsultacji z Doodkiem zamówiłem dla siebie i dla Renaty gmole u Danielowego ziomala.

Wyjdzie po 20zł drożej, a będą grubsiejsze i wyproszkowane :-P

Dzięki za namiary :beer:

Waflo kilka postow wyzej pisalem ,ze tez jestem zainteresowany.... wiec jak utargujesz jakas znizke to wchodze...pozdro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Waflo kilka postow wyzej pisalem ,ze tez jestem zainteresowany.... wiec jak utargujesz jakas znizke to wchodze...pozdro

tym razem nic nie utargowałem. Jedyny zysk w tym, że gmole moje i Rene pójdą jedną paczką więc zaoszczędzimy na wysyłce.

Jeśli bywasz w Krakowie to mogę domówić dla Ciebie do naszej wysyłki i jakoś później Ci je przekażę lub na wiosnę możemy się spiknąć w połowie drogi ;)

Myślę, że cena jest dobra. 270zl tamte z rurki 18 lub te za 290zł z 21 i już wyproszkowane :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tym razem nic nie utargowałem. Jedyny zysk w tym, że gmole moje i Rene pójdą jedną paczką więc zaoszczędzimy na wysyłce.

Jeśli bywasz w Krakowie to mogę domówić dla Ciebie do naszej wysyłki i jakoś później Ci je przekażę lub na wiosnę możemy się spiknąć w połowie drogi ;)

Myślę, że cena jest dobra. 270zl tamte z rurki 18 lub te za 290zł z 21 i już wyproszkowane :)

Rozumiem. Spokojnie jak bez zniżki to zamówie w przyszłym miesiącu. Samo piaskowanie i malowanie proszkowe to minimum 30pln...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...Samo piaskowanie i malowanie proszkowe to minimum 30pln...

dokładnie :) czyli wieksza ilość stali wychodzi już gratis :)

aha - jest tylko jedno małe ale - w wersji po lifcie trzeba użyć trochę siły by skrzywić i zamonterować te gmole :)

Sprzedawca sam mi to powiedział i jeśli nie podołam to pokrywam jedynie koszt wysyłki do niego. Uczciwe podejście. Jak się jednak okazało Doodek zamawiała i doginała do swojego Gustawa. Więc skoro jej się udało to co JA nie dam rady ? B) :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×