Skocz do zawartości
leff

Ubezpieczenia i zabezpieczenia antykradzieżowe

Recommended Posts

Sorka, ale 1000 wg Ciebie to dużo :!: :?:

Mi w Alianz wyszło 1500, a jak pytałem w PyZyU, to 3200 :-D barany :-)

No dużo Bajer dużo, tu na prowincji są inne realia. Wiesz ile za to można rocznie kupić piw :) Edytowane przez pepsi001
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jaka blokada na tarczę pasuje na gs'a? bolec 7mm czy 10mm?

http://allegro.pl/bl...2199527069.html

taką chcę nabyć

szału nie ma. plastikowa obudowa mi popękała a alarm cichy. Ogólnie szkoda kasy. Lepiej zanabyć coś w metalowej obudowie

Jeśli już koniecznie z alarmem,to ten polecam

http://allegro.pl/blokada-na-tarcze-alarm-xena-xx-10y-10mm-new-i2204673467.html

Edytowane przez karolsieradz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

polecisz cos?

Justyna zerknij tu http://www.motocykl-...d-motocyklowych . Zwycięzcą testu okazało się zabezpieczenie moto-detail za 138 pln. Ja jednak szukam czegoś połączonego z hartowanym łańcuchem, tak abym mógł moto "zakotwiczyć" do czegoś na stałe związanego z ziemia:). Czegoś w tym rodzaju http://sklep.scigacz...05-p-12758.html .

Edytowane przez klansman

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może jeszcze dodam. Mam u siebie taką zabaweczkę :

http://moto.allegro.pl/bezprzewodowy-zdalnie-sterowany-alarm-honest-i2229144699.html

Jeśli stawiam moto pod sklepem,czy odchodzę od niego na chwilę ta zabawka sprawdza się wysmenicie. Podłaczyłem na stałe do moto,wiec nie bawie sie w baterie. Plusem jest to,że nie trzeba podłączać garści kabli jak to bywa przy alarmach. Do tego blokada na koło i jakies tam zabezpieczenie jest

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

o shit, ale cena :) zdecyduje sie na zwycięzcę pośród zabezpieczeń na tarczę ;) pod domem mam parking strzezony wiec chyba bedzie ok

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może jeszcze dodam. Mam u siebie taką zabaweczkę :

http://moto.allegro....2229144699.html

Jeśli stawiam moto pod sklepem,czy odchodzę od niego na chwilę ta zabawka sprawdza się wysmenicie. Podłaczyłem na stałe do moto,wiec nie bawie sie w baterie. Plusem jest to,że nie trzeba podłączać garści kabli jak to bywa przy alarmach. Do tego blokada na koło i jakies tam zabezpieczenie jest

W sumie jako straszak zapewne spełnia swoją rolę. Potencjalny amator cudzej własności jak zobaczy, że coś pikneło to sobie odpuści a profesjonalista poradzi sobie z każdym zabezpieczeniem.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

o shit, ale cena :) zdecyduje sie na zwycięzcę pośród zabezpieczeń na tarczę ;) pod domem mam parking strzezony wiec chyba bedzie ok

Pod domem mam garaż, w pracy nie ma opcji, że zginie... jedynie gdzieś w mieście może znaleźć potencjalnego nowego właściciela... AC na rok min. 1555 pln... Wygrzebałem w sieci jeszcze coś takiego http://www.linplast.pl/produkty/lancuchy_zabezpieczajace1/ do tego jakaś dobra kłódka i powinno dać radę na kilka-kilkanaście minut powstrzymać intruza...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sumie jako straszak zapewne spełnia swoją rolę. Potencjalny amator cudzej własności jak zobaczy, że coś pikneło to sobie odpuści a profesjonalista poradzi sobie z każdym zabezpieczeniem.

Zdecydowanie tak. Jako zabezpieczenie antykradzieżowe nie sprawdzi się. Sprawdza się przy dotykaniu,szturchaniu przez osoby trzecie i wandalach. Nie mówiąc o kolizjach parkingowych

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pod domem mam garaż, w pracy nie ma opcji, że zginie... jedynie gdzieś w mieście może znaleźć potencjalnego nowego właściciela... AC na rok min. 1555 pln... Wygrzebałem w sieci jeszcze coś takiego http://www.linplast....bezpieczajace1/ do tego jakaś dobra kłódka i powinno dać radę na kilka-kilkanaście minut powstrzymać intruza...

Sorka, ale nie mogę się powstrzymać...

BUUUUAAHAAHAAAHAAHAAAA...

Myślisz, że dla tych sqrwysynów którzy przywłaszczają sobie nieswoje garaż to jakiś problem :?:

Moja siostra miała zaparkowaną puszkę w garażu z niedźwiedziem i alarmem, pilot do bramy i do garażu kodowany szyfrem, rano weszła do garażu i jedyne co mogła, to pozamiatać po samochodzie :-( :evil: Na szczęście miała AC

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zabezpieczenia elektroniczne nie są żadnym zabezpieczeniem przeciw złodziejom. Zabezpieczenia mechaniczne zabierają czas i mogą zniechęcić. Wszystko zależy od "klasy" złodzieja. Nowych mercedesów nie kradnie Tadzio z łomem w ręku. Nie spotkałem się jeszcze ze skutecznym zabezpieczeniem motocyklowym. Jedynie z urządzeniami które mogą wydłużyć czas kradzieży. Śmieszy mnie kupowanie drogich urządzeń GPS. Tyle samo zdziała byle telefon komórkowy z dobrą baterią podłączony na stałe do aku. Możemy jedynie zminimalizować ryzyko kradzieży,a nie je wyeliminować.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziś miałem rozmowę telefoniczną z agentem Allianz w sprawie AC na razie skończyło się na stawce 688zł/rok. przy ubezpieczeniu na 12000zł. (tyle wyceniają 2004rok). Naprawa na orygialnych częściach.

Uszkodzeń do 300zł nie pokrywają.

Po weekendzie ma przyjechac to może coś jeszcze wynegocjuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mi w allianz zawołali 13% pomimo wieloletniej bezszkodowosci

Edytowane przez Marcin N72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To sporo ci policzyli.

Ja do niedawna uważałem AC na moto za science fiction ale od jakiegoś czasu zaczyna to do mnie przemawiać.

Nie ma takiej tragedii w Allianz, przynajmniej w moim przypadku. Widocznie wpisuje się w ich ramy spokojnego :-o , przezornego :? i mieszkającego w bezpiecznej okolicy :beer: człowieka :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pepsi - a ubezpieczasz cos innego u nich?

Ile masz lat bezszkodowej jazdy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam 8 lat beszkodowej z AC na auto, o to mnie pytał.

Nic nie ubezpieczam u nich ale jak przeniose ubezpieczenie mieszkania do Allianz to jeszcze 60zl opuszczą ze składki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki. Z ciekawości się zapytam, czy KaTMena w ogóle się da ubezpieczyć ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kto pyta nie błądzi :)

W ich kalkulatorze mozna policzyć motory do 10lat, więc starszych chyba nie ubezpieczają.

Marka na pewno nie ma znaczenia.

Edytowane przez pepsi001

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zabezpieczenia elektroniczne nie są żadnym zabezpieczeniem przeciw złodziejom. Zabezpieczenia mechaniczne zabierają czas i mogą zniechęcić. Wszystko zależy od "klasy" złodzieja. Nowych mercedesów nie kradnie Tadzio z łomem w ręku. Nie spotkałem się jeszcze ze skutecznym zabezpieczeniem motocyklowym. Jedynie z urządzeniami które mogą wydłużyć czas kradzieży. Śmieszy mnie kupowanie drogich urządzeń GPS. Tyle samo zdziała byle telefon komórkowy z dobrą baterią podłączony na stałe do aku. Możemy jedynie zminimalizować ryzyko kradzieży,a nie je wyeliminować.

eeee, Karol sam wiesz, że z tym telefonem to lipa;) co innego GPS...nie wprowadzaj kolegów w błąd :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sorka, ale nie mogę się powstrzymać...

BUUUUAAHAAHAAAHAAHAAAA...

Myślisz, że dla tych sqrwysynów którzy przywłaszczają sobie nieswoje garaż to jakiś problem :?:

Moja siostra miała zaparkowaną puszkę w garażu z niedźwiedziem i alarmem, pilot do bramy i do garażu kodowany szyfrem, rano weszła do garażu i jedyne co mogła, to pozamiatać po samochodzie :sad: :evil: Na szczęście miała AC

Jasne, Bajer , że garaż to nie 100% zabezpieczenia:) ale moto z 2004 roku kraść z garażu... gdzie trezba najpierw wejsc, unieszkodliwić alarm, uporać sie z 3 psami i często jeszcze przestawić auto aby wyjechać z garażu...nie widzi mnie się to:)

Jedno jest pewne... NIE CHCE SIĘ O TYM NIGDY PRZEKONAĆ :shock: :shock: :shock:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kto pyta nie błądzi :)

W ich kalkulatorze mozna policzyć motory do 10lat, więc starszych chyba nie ubezpieczają.

Marka na pewno nie ma znaczenia.

Daj znać jak wyliczą Ci składkę. 800 na rok za AC dam, 1500 nie...:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×