Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, właśnie kupiłem BMW Dakar i jest to mój pierwszy motocykl BMW. Stąd muszę się trochę podciągnąć w kwestii jego obsługi.

A wracając do tematu. Kupiony przeze mnie Dakar ma taką przypadłość, że po przekręceniu kluczyka świeci się wyłacznie kontrolka temperatury cieczy chłodzącej i luzu. Wiem, że powinno się świecić jeszcze kilka kontrolek np. oleju. Czy miał ktoś z Was podobny problem? A właściewie czy to jest problem?

Pozdrawiam

Fil

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A gdzie kupiles? Moze fotka jakas? W jakim stanie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, właśnie kupiłem BMW Dakar i jest to mój pierwszy motocykl BMW. Stąd muszę się trochę podciągnąć w kwestii jego obsługi.

A wracając do tematu. Kupiony przeze mnie Dakar ma taką przypadłość, że po przekręceniu kluczyka świeci się wyłacznie kontrolka temperatury cieczy chłodzącej i luzu. Wiem, że powinno się świecić jeszcze kilka kontrolek np. oleju. Czy miał ktoś z Was podobny problem? A właściewie czy to jest problem?

Pozdrawiam

Fil

Kontrolka oleju, IHMO ważna rzecz. Warto dobrać się do tego i posprawdzać żaróweczki?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. Jak będziesz wymieniać żarówki, to proponuję wymienić wszystkie, te jeszcze działające też. Koszt żaden, a na dłużej spokój

2. No i proponuję zawitać do przywitalni

Edytowane przez przemekdab
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozepnij i zepnij jeszcze kostki. Obejrzyj styki i obsadki żarówek czy nie zaśniedziały. Może to jaki angol......?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć,

nie moto jest w Polsce już od 2004 roku. Kupiłem w Żurominie i stan z grubsza OK. Za chwilę biorę się za serwis więc będę wiedział więcej. I już idę do przywitalni

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli nie pali się kontrolka oleju przy starcie to może być jeszcze zepsuty czujnik ciśnienia oleju. Jeżeli Masz moto z ABS to oprócz dwóch kontrolek, które Ci się świecą i olejowej powinna palić się ta od ABS-u, thats all.

Edytowane przez Vengosh10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, jak się skończyła historia z kontrolą oleju, co było przyczyną?

W przywitalni ? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kontrolki wazna rzecz....

bez nich nie ma sie poczucia.... kontroli :)

a najgorzej jak sie zaczynaja swiecic.... albo nie swiecic....

wtedy czas nam uplywa na mysleniu.... o kontrolkach :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupiłem czujnik od jakiegoś włoskiego auta za 12zł. Pasowało jak ulał, miało ten sam zakres pracy i co najważniejsze rozwiązało problem. Kontrolka zapalała się i gasła jak trzeba.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie wiem konkretnie jakiego. poszedłem do sklepu z częściami samochodowymi pokazałem stary czujnik i sprzedawca dał mi nowy mówiąc, że to od jakiegoś włoskiego sprzęta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ach ten brak głodu poznawczego... pewnie FIATa jakiegoś. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie no wiecie, wszystkie włoskie samochody mają części z tego samego magazynu w końcu wszystkie dostępne części pochodzą od fiata

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×