Skocz do zawartości
Pawel_779

GS 650 2004 po ślizgu w rowie

Recommended Posts

LOL od 2004 GS 650 jest lżejszyok 15 kg czy coś tak.

?? A kto Ci takich bzdur naopowiadal? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

LOL od 2004 GS 650 jest lżejszyok 15 kg czy coś tak.

Lzejszy ale od czego? Od LC4? Fakt... Nie chce Cie martwic ale jesli sprzedal Ci to info gosc od ktorego chcesz kupic tego GSa to odpusc sobie te zakupy bo slizg w rowie moze okazac sie lotem na ksiezyc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hehe, 2004 lżejszy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśłi byłaby to tak banalna sprawa jak twierdzi sprzedający, to poprzedni właściciel albo obecny sprzedający już by to naprawili i sprzedawali naprawionego. Nie napalaj się. Pamiętaj że to nie instytucja charytatywna, i po prostu chcą go sprzedać. A mówią to co chcą powiedzieć i co ty chcesz usłyszeć (i w to uwierzyć).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśłi byłaby to tak banalna sprawa jak twierdzi sprzedający, to poprzedni właściciel albo obecny sprzedający już by to naprawili i sprzedawali naprawionego. Nie napalaj się. Pamiętaj że to nie instytucja charytatywna, i po prostu chcą go sprzedać. A mówią to co chcą powiedzieć i co ty chcesz usłyszeć (i w to uwierzyć).

No tak do końca to nigdy nie wiadomo.

Motocykl uległ wypadkowi wieć kierowca mógł wziąść odszkodowanie i sprzedać motocykl dalej. Suma tych dwóch moga dać kwotę wiekszą niż przy sprzedaży całego pojazdu. Handlarzyna przywióżl motocykl do kraju dokłada swoje i sprzedaje żeby się nie pierdzielić z szukaniem częsci.

To oczywiście tylko jedna z możliwych możliwości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak do końca to nigdy nie wiadomo.

Motocykl uległ wypadkowi wieć kierowca mógł wziąść odszkodowanie i sprzedać motocykl dalej. Suma tych dwóch moga dać kwotę wiekszą niż przy sprzedaży całego pojazdu. Handlarzyna przywióżl motocykl do kraju dokłada swoje i sprzedaje żeby się nie pierdzielić z szukaniem częsci.

To oczywiście tylko jedna z możliwych możliwości.

"W tym ustępie masz słuszną rację" (cytat z wojska).

Oczywiście mioże byc tak jak piszesz, i oby tak było. Ale trzeba być czujnym. :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzieki chłopaki. Fajnie, że jest takie forum bo to kopalnia wiedzy. Według danych producenta Gs 650 z 2004 na sucho waży 175,4 kg motocykl z 2003 roku więcej bo 193 kg też na sucho. Natomiast Dakar z 2004 187 kg dry weight . Jestem ostrożnym optymistą, oczywiście jadę z kolegą , który naprawia motocykle chociaż GSa nie zna. Warsztat raczej odpada. Dzieki dla Bajera za info o zbiorniku i lagach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzieki chłopaki. Fajnie, że jest takie forum bo to kopalnia wiedzy. Według danych producenta Gs 650 z 2004 na sucho waży 175,4 kg motocykl z 2003 roku więcej bo 193 kg też na sucho. Natomiast Dakar z 2004 187 kg dry weight . Jestem ostrożnym optymistą, oczywiście jadę z kolegą , który naprawia motocykle chociaż GSa nie zna. Warsztat raczej odpada. Dzieki dla Bajera za info o zbiorniku i lagach.

Masz złe dane odnośnie ich masy i jedne te pierwsze przed liftem i drugie - te po lifcie, ważą tyle samo ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i jestem w punkcie wyjścia "kolega mechanik" miał dzwonek i się połamał w niektórych miejscach. Szukam czegoś zrobionego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdrowia dla mechanika i rozsadku dla Kierownika. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No fajnie wrócic tu. Kolega mechanik po dzwonku juz na chodzie no a GS w jego garażu. Wyglada ok, prosty tylko plastyki ma połamane (boczek, czacha, obudowę licznika itp

Mam pytanko. Chce kupić olej i wyczytałem cos o bmw high power 15 w 40 ? Bedzie ok do gs? Gdzie szukać części Allegro i Ebay juz przerabiam. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko nie kolejny wątek o olejach please! Większość jeździ na półsyntetycznym 10W/40 to powinno wystarczyć, jeżeli Chcesz zagłębić temat to poszukaj w wątkach olejowych ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Olej ... - jak masz potrzebę wydawać więcej niż trzeba to możesz, ale jak dla mnie to jest za drogi ;) A tak pomiędzy nami - BMW jest producentem oleju ;)

Przeczytaj na początek: http://f650gs.pl/top...z-innej-beczki/

A części - poszukaj u tych co mają motki bez prawa rejestracji lub sprzedają części z rozbieranych motków.

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to jestem w szoku. Odpaliliśmy moto i jest niesamowity. Ja jesteem dyletantem w tej kwestii (motorynka 25 lat temu) ale moi hardkorowi kolesie macherzy ze ścigaczy po próbnej jeździe byli w szoku co on może. Szkoda, że bez zegarów i lampy nie wspominając już o plastikach czy kierunkach. Mieliśmy problem z odpałką. W końcu okazało się, że akumulator był suchy i nie ładował no i chyba jedna ze świec zalana. Nikt tu nie jeździ na gs więc było trochę diagnostyki na wyczucie.

Nie spodziewałem się aż tyle bo tym motocyklu. Dzięki za info o oleju. Przeczytałem wątek.

Edytowane przez Pawel_779

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może mały update. Plastyki "pospawane", szlifowanie i malowanko boczku zostało. Musiałem dokupić lampe niestety od starszego rocznika, której fragmenty wykorzystam, osłony do zegara i czache. No i szok czacha oryginalna i zapakowana kosztuje 30zl taniej niz ceny używek na Allegro itp. Ogólnie ciężko z częściami do 2004. Stelaż pod lampę musiałem kupic we Włoszek na Ebay, ale i tak tańszy niż u nas nawet z transportem. Zaskoczyła mnie też cena materiałów do malowania około 300zł (papier,kit, farba itp) Kierunki i lusterka też juz są. Trzeba jeszcze wyprostować kierownicę i potem po malowaniu składanko. Moto zarejestrowane chociaż z przygodą. Pani tłumacz Fhrrrancuskiego przetłumaczyła z umowy motocyclette jako bmw gs 650 motorower-profanacja! Na szczęście udało sie to szybko odkręcić :)

Wogóle ciekawe pozeżyłem warsztat językowy przeszukując Ebay. Boczek i podobne osłony nazywają fairing. Może sie komus przyda :)
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaskoczyła mnie też cena materiałów do malowania około 300zł (papier,kit, farba itp)

To chyba w zestawie - z kompresorem ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarku,

przecież to do Będziesz Miał Wydatki. Nie dziw się :)

do Bandita byłoby ze 3x taniej :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bede w nastepnym tygodniu wystawial swoja kierownice na sprzedaz. Dodatkowo podwyzszenie i handbary. Jest to oryginal pod grzane manetki, prosta i nigdy nie prostowana. Miejscami tylko drobne otarcia farby. Pisz na prv jesli Cie zainteresuje. Moze sie dogadamy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kierownicę będziemy prostować, nie jest tak źle. Więc na razie dzięki. Zobaczymy ile wyniesie robocizna za lakierowanie, z materiałami po mojej stronie. Jest kilka elementów więc czekam na wycenę.

Dobry new to, że udało mi sie kupić za 20 funtów manual Haynesa na angielskim Ebay. Około 50 zł taniej niż u nas. Zawsze coś do przodu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajnie by było Jakbyś wrzucił jakieś fotki z postępów naprawy Twojego motocykla. Porównanie jak wyglądał na początku, a efekt końcowy mogłoby być ciekawe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dotarł mój stelaż pod lampę z Włoch. Wyglada, jak nowy cena około 300zl. Niech żyje tłumacz Google!

Euro po włosku pisze sie tak sam jak u nas. Chyba pownienieś napisać niech żyje moj kalkulator :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fotki wrzucę . Właśnie zrobiłem. Malowanie 500zl. 5 elementów -farby moje. Drogo? Stelaż 200 zl+ przesyłka 80zl -Co z tym Euro bo nie mogę złapac żartu chociaż myślałem dobre 5 min ;)

Edytowane przez Pawel_779

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Euro po włosku pisze sie tak sam jak u nas. Chyba pownienieś napisać niech żyje moj kalkulator :-D

Co z tym Euro bo nie mogę złapac żartu chociaż myślałem dobre 5 min ;)

...widzisz już tak tutaj jest, że musisz się odpowiednio nastawić do niektórych postów... :lol:

14030eb_ziolo-zycia.jpg

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co z tym Euro bo nie mogę złapac żartu chociaż myślałem dobre 5 min ;)

Co za niecierpliwy człowiek - po pięciu minutach już chce wiedzieć - na niektóre pytania / problemy / sprawy odpowiadamy już ponad 100 stron, a jeszcze nie wiadomo jaka jest / będzie odpowiedź ;)

PS - możesz zliczyć te wszystkie koszty? To ciekawe informacje dla tych wszystkich co mają okazję kupić "tanio" uszkodzony motek.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×