Skocz do zawartości
Pawel_779

GS 650 2004 po ślizgu w rowie

Recommended Posts

Cześć,

Mam możliwość kupna takiego motocykla. Ma połamane plastyki po lewej stronie, ruszona obudowe lampy i nic niepokojącego na pierwszy rzut oka. Wg. sprzedawcy jest po ślizgu w rowie. Jestem umówiony na dokładniejsze oględziny w przyszłym tygodniu. Moto z Belgii. Nie odpalany jeszcze.

Pytanko do was co w GS 650 może sie posypać po takiej lewostronnej przygodzie? Mam na mysli jakieś niespodzianki elektryczne, elektroniczne itp. Koleś chce 8 K za ten egzemplarz.Prosze o radę i z góry dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez Pawel_779

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podaj chociaż rocznik.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tytule.

Sprawdz w dobrym warsztatcie. Lagi, polki, rama, plastiki, silnik na obecnosc wyciekow, pekniec, uszkodzen, kola, felgi, tarcze. Wskazana podwojna czujnosc. Nie napalaj sie na "okazje".

Reszta czynnosci jak przy zwykkym zakupie. Zwroc uwage na komplet dokumentow i sprawdz motek na policji.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tytule.

Nie zauważyłem.

Tak naprawdę, to powinieneś sprawdzić WSZYSTKO. Po zwiedzaniu przypadkowego rowu (tudzież rowa), Stwórca jeden raczy wiedzieć, co za niespodzianki mogą się ujawnić ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Plastików nie pokleisz będziesz musiał kupić jakieś używki albo oryginały bo zamienników nie ma, a to wyczyści Ci portfel, nie widząc motocykla od razu bym sobie taką "okazję" odpuścił ;-)

Jak to Alik pisze: w Przywitalni byłeś? :-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

CCC - Cena Czyni Cuda

Jedz, zobacz, zapisz co do wymiany, poszperaj w inernecie czy klamoty są dostępne i w jakiej cenie. Jezeli wyjdzie Ci że po remoncie wyrównasz do ceny rynkowej, ceny transakcyjnej a nie ceny jaka jest w ogloszeniu, to odpuść sobie.

Jeżeli decydujesz się na remontowanie to finansowo musi być korzystnie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak to Alik pisze: w Przywitalni byłeś? :-)

Przecież ta Tradycja to Twoja córka, nie wymiguj się :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzieki serdeczne. Byłem, byłem w przywitalni jakis czas temu :) Czyli może być wszystko albo nic.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzieki serdeczne. Byłem, byłem w przywitalni jakis czas temu :) Czyli może być wszystko albo nic.

Wiele zalezy od samego rowu.... Jego glebokosci, rodzaju nawierzchni (beton, trawa, glina, woda 1m), predkosci przyglebienia. Nie pisze ze to norma ale wielu sprzedawcow strasznie koloryzuje.

Skup sie na tym co napisal Pawel bo moze sie okazac ze remont osiagnie cene rynkowa motka gotowego, niegrzebanego bez dziwnej przeszlosci.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fotki chociaż jakieś zapodaj....

Skoro ktoś się przyznaje, to:

- albo szubrawiec, bo sprawa jest o wiele bardziej poważna,

- albo porządny człowiek, bo nawet o drobnym incydencie wspomniał.

Jak widzisz, ogólnie zalecany sceptycyzm na szeroką skalę i bez "gorączki zakupowej".

Jeśli zobaczysz coś co choć trochę nie będzie Ci się zgadzać, to lepiej nie kupić i potem żałować, niż kupić złom i mieć potem "uślizg w rowie" :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moto stoi u handlarza, ale to koleś mojego kolesia wiec raczej ściemy nie ma. Wyglada, jakby go z tego rowu wyciagneli 5 minut temu. Wciąż ziemia na niektórych elementach po lewej stronie. Raczej mięko było. Problem jest, że tutaj w okolicy wiekszość ludzi ma sprtowe moto, czopery lub typowe turystyki wiec nie ma z kim porównać. Jedziemy w poniedziałek go dokładnie obejrzeć. Ma zegary oddzielnie więc nie wiem, jak będzie z odpaleniem. Serwisu w okolicach Włocławka nie ma więc z dokładnym sprawdzeniem lipa. Wiecie może czy w GS z 2004 roku po przekręceniu stacyjki następuje jakieś sprawdzenie zespołów? Napisze więcej w poniedziałek to może sie komuś te nowe doswiadczenia przydadzą :) Pzdr

Edytowane przez Pawel_779

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kuj-pom to GSowa pustynia serwisowa. Daj sobie spokoj chyba ze chcesz wozic sie do Nowego Tomysla czy Poznania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrób foty i umieśc je tutaj.

Czy moto zapali bez zegarów - nie wiem, nie pamiętam a nawet chyba nie próbowałem

Po przekręceniu kluczyka będzie słychac pompę paliwa.

Jaka jest cena?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bez zegarów może nie chcieć odpalić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koleś chce za niego 8K, ale Euro idzie w góre więc może mu się zmienić. Zegary są w pudełku obok więc może działają.Zrobię foty i sprawdzę VIN. Rzeczywiscie na Kujawach jest mało nawet samych ogłoszeń o GS. Przoduje Rzeszów :)K

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2004 za 8tyś? A to Dakar czy zwykły? Po lifcie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie Dakar. Zwykły Gs 650 z 2004 już odchudzony. Cena raczej ok chyba, że coś więcej będzie do zrobienia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

odchudzony

odchudzony?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

.... Lagi, polki, rama, plastiki, silnik na obecnosc wyciekow, pekniec, uszkodzen, kola, felgi, tarcze. Wskazana podwojna czujnosc. Nie napalaj sie na "okazje".

Reszta czynnosci jak przy zwykkym zakupie. Zwroc uwage na komplet dokumentow i sprawdz motek na policji.

Podpowiedź: żeby sprawdzić lagi muszą Ci w warsztacie rozkręcić cały przód, łącznie z półkami, żeby sprawdzić czy sztyca w półce jest prosta.

Druga sprawa, to skoro został szlifnięty na lewej stronie, to zwróć szczególną uwagę na zbiornik oleju, mocowanie potrafi się wyłamać, a wtedy to już tylko kupno nowego zbiornika :-(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bajerku,

Polak potrafi :D

spawareczka, młotek i funkiel nówka nie śmigany :)

Jeśli to był tylko ślizg i nie wydzwonił w nic konkretnego, mogą to być tylko drobiazgi. Ale jeśli nie znasz się na tym - daruj sobie.

Chociaż z innej strony - możesz kupić pięknie wyglądające moto, które było wcześniej przystankiem PKS. To tak w myśl tego, co napisałem na początku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, czy siak warto obejżeć i sprawdzić na żywo! Może czasem się okazać, że warto się pomęczyć ze składaniem puzli jeśli cena wyjdzie atrakcyjna na koniec. Wolał bym tak, niż kupić zrobione przez handlarza. No i wtedy wiemy co mamy pod tyłkiem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×