Skocz do zawartości
kasia

gmole do eFki, Bielsko-Biała

Recommended Posts

Słusznie Marta prawi. A jeśli taka wola ludu, to eto link https://picasaweb.go...feat=directlink. Wymiar 27x28x18cm (szer x dł x wys).

Co prawda, jest ona "plastikowa", ale spełnia swoje zadanie i jako wzór może do czegoś się przydać :)

Niedługo wystrugam sobie gmole hand made, więc i tego nowum fotki puszczę.

Edytowane przez marycha

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi jednak chodziło nie o taką plastikową (podobną mam), ale o wersje bardziej wyprawową. Aluminiową...

I takową w MertaSpeciall zamówić :)

DL%201000_1.jpg

Pozdrawiam,

Premol

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gmole do Kasi Fki dotarły,

- spawy ładne, lakier proszkowy położony poprawnie, ogólnie na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo dobrze,

- niestety okazało się, że w Fce Marcina, która była wzorem pomiarowym, jest o ok. 20 mm węższa rama w dolnym miejscu mocowania oraz o kilka mm węższa w górnym,

- do naszej Fki te gmole zupełnie nie pasują,

- co ciekawe Merta zrobił gmole niesymetrycznie, tzn z jednej strony wystają na bok motcykla, o ok 25-30 mm bardziej niż z drugiej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pokombinuj z dystansami i przesuń całość symetrycznie

Oczywiście nie widzę tego, ale czasami moze się udać...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I pewnie właśnie dlatego Michał zawsze nalega, aby mimo wszystko przyjechac osobiście i obmierzyć motka.

Widziałam efekty jego pracy w postaci gmoli, stelazy pod kufry, stelaży pod sakwy, kufrów aluminiowych, osłon reflektorów; jak oddawałam KTMa, to robił gościowi do LC4 Adv osłonę silnika aluminiową ze schowkiem na narzędzia [fajne rozwiązanie].

Wszystko było świetne.

No ale miał motki do swojej dyspozycji.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piknie, piknie, ale jeśli jest asymetria, to raczej nie w motku. Zmierz Przemek może tą ramę i jeśli jest krzywa i nie da się wyregulować dystansami, to proponuję oddać jako reklamację.

Puść jakieś fotki, jeśli możesz :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proszę o delikatność - może Marcin ma ramę ..... i gmole były zrobione tak, żeby było równo ;) :roll:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Asymetria którego motka? Na moją eFkę te gmole nie weszły, bo ma inną ramę. Widocznie w zależności od rocznika są jakieś różnice.

A jeśli chodzi o podjechanie i zostawienie motocykla Michałowi- oczywiście, pomysl jest rewelacyjny. Tylko w przypadku "podjeżdżania" z Warszawy do Bielska robi się już niezła wycieczka i nagle gmole przestają być w rozsądnej cenie- to po pierwsze, a poza tym nie wydaje mi się, by udało się to zamknąć w jednym dniu. Oczywiście nie wiadomo, czy właśnie tak to się nie skończy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja rama od przodu - mocowanie gmola niesymetryczne. Od strony hamulca nożnego jest przegrubienie.

p8060045h.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Merta wykonał gmole poprawnie, asymetria wynika z asymetrii ramy w motku Marcina, co widać na zdjęciu powyżej.

W Fce Kasi jest inna rama i te gmole nie pasują. Ustaliłem z Mertą, że nie ma sensu gmoli przerabiać, łatwiej jest wykonać nowe pasujące do tej innej niż u Marcina ramy.

Jesli ktoś z Was jest zainteresowany gmolami wykonanymi na podstawie motka Marcina, proszę o kontakt, ustalimy, z którą ramą mamy doczynienia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sprawa wygląda następująco:

1. Michał Merta, to gość godny polecenia, wykonanie gmoli zawodowe, a wymiary prawidłowe tylko do Fki starszego typu, ( a teraz zrobi mi nowe i nie muszę jechać do Bielska 400 km tam i 400 km z powrotem).

2. Gmole, które otrzymałem wysyłam do Premola, do Fki z 94 r. powinny pasować.

3. Różnice w wymiarach ram Fki z 95 r i 99 r.:

- szerokość ramy przy dolnej śrubie ok. ok. 89 mm- 95 r., 109 mm - 99 r.

- szerokość ramy przy górnej śrubie ok. 74 mm - 95 r., 76,5 mm - 99 r.,

- rozstaw śrub ok. 97 mm taka sama w obu przypadkach

4. Rama również asymetryczna, z prawej strony motocykla szersza o ok. 20 mm

Edytowane przez przemekdab

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawostka z tą ramą. Ciekawe dlaczego zmieniali?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odkopię nieco temat ponieważ prawdopodobnie wybiorę się do B-B po gmole.

Tu pojawia się jednak pytanie: czy większy sens mają gmole na górze jak poniżej

v4m51e.jpg

czy też konstrukcja z postu premola http://f650gs.pl/top...post__p__106714 ?

I ew. jakie patenty uwzględnić? Mam plan dorzucić do tego ze 2 mini torby/apteczki.

edit: A może warto odwiedzić kogoś innego na południu? ;]

Edytowane przez rasta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może warto odwiedzić kogoś innego na południu?

Mygosię ? ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarka!

Ps. Zaufaj Mercie - ma chłop doświadczenie, na pewno dobrze doradzi :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podobno odwiedziny u Jarka jeszcze żadnemu 2oo nie zaszkodziły :)

Jak nie robiłeś przeglądu po zakupie, to może warto przy okazji z Jarkiem umówić się na kawę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... to może warto przy okazji z Jarkiem umówić się na kawę :)

W Jodłowie ... ;)

Kawę i inne "herbaty" można złożyć na wspólnym stole, albo przekazać organizatorowi Adminowi - on mi powie kto i co :lol:

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Jodłowie ... ;)

Kawę i inne "herbaty" można złożyć na wspólnym stole, albo przekazać organizatorowi Adminowi - on mi powie kto i co :lol:

W Jodłowie na kawę czasu nie będzie ;) Często tak jest, że to organizatorowi trzeba później opowiadać kto i co albo ze zdjęć odtwarzać :P :lol:

Edytowane przez enlil

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

organizatorowi trzeba później opowiadać kto i co albo ze zdjęć odtwarzać :P :lol:

... to pomówienia są :P

Do 21 nic, a potem nic nie wolno naciągać na nośniki medialno multimedialne - jedno co wolno to chrapać wolno :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wybierz takie o które nie będziesz zahaczał kolanami podczas zmiany pozycji w zakręcie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Jodłowie ... ;)

Kawę i inne "herbaty" można złożyć na wspólnym stole, albo przekazać organizatorowi Adminowi - on mi powie kto i co :lol:

Jakaś herbata na pewno będzie, muszę się nieco porozliczać, to może i na zapas kawy przywiozę ;]

Wybierz takie o które nie będziesz zahaczał kolanami podczas zmiany pozycji w zakręcie ;)

Może coś będzie do przymiarki, bo ze zdjęć ciężko ;(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×