Skocz do zawartości
MADRAFi

Historia mojego F800GS

Recommended Posts

27 sierpnia 2012 odebralem nowy motocykl bmw F 800 G, ktorym juz nie dojechalem do domu.

W wyniku nieprawidlowo przeprowadzonego przegladu zerowego, sruby mocujace zaciski hamulcow w przednim kole odkrecily sie doprowadzajac do odczepienia samych hamulcow i zniszczenia przedniego zawieszenia.

Sytuacja mogla doprowadzic do mojej smierci lub powaznego uszczerbku na zdrowiu. Na szczescie nie przewrocilem sie i udalo mi sie zatrzymac mimo braku hamulca przedniego.

Tego dnia nie przespalem calej nocy, sytuacja pozbawila mnie przyjemnosci jaka jest zakup nowego motocykla.

Firma Inchcape zaproponowala mi naprawe motocykla i gratis 1 przeglad oraz akcesoria (kufer + handbary) ktore wczesniej zamowilem i na ktore mialem i tak otrzymac rabat.

Ciekawe czy gdybym zginal tego dnia to tez zaproponowaliby dla mojej zony 1 przeglad gratis.

Przepraszam za slaba jakosc zdjec ale w zaistnialej sytuacji nie bylo to piorytetem.

Zacisk "podwiazany" za przewod by nie przeszkadzal przy transporcie

img0907gm.jpg

img0904zo.jpg

img0905cq.jpg

Widac brak jeden sruby, ta druga mozna bylo palcami odkrecic.

img0906ia.jpg

widoczny luz sruby

img0909hw.jpg

Edytowane przez MADRAFi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O q...a. :shock: Dla mnie to kryminał. Ja bym opisał tę historię BMW w Niemczech. Przede wszystkim nowy motocykl a nie naprawiany. A kufer jako rekompensata to chyba żart.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze, ze Ty jesteś cały. Takie "błędy fabryki" nie powinny się zdarzać!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pierdolę, czy oni już ocipieli :evil:

Nie orientuję się dokładnie w przepisach, ale te gratisy, to chyba troszkę za mało!!! Ja bym zrobił niezły gnój w BMW Niemcy, jak to słusznie zauważył Tomek!!!

Najlepiej skontaktuj się telefonicznie z Leffem, on współpracował z BMW i może Ci podpowiedzieć, co w takich sytuacjach mógłbyś od nich żądać.

Można by nawet postraszyć ich mediami :twisted:

Dobrze, że Tobie się nic nie stało, że wyhamowałeś to jedno, ale co by było, gdyby hamulec dostał się między szprychy :?: :!:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wedlug mnie kwalifikuje sie na artykul 160 paragraf 1 Kodeksu Karnego

Bajer, Hamulec dostal sie miedzy szprychy, dlatego sa one pogiete, tak jak wszystkie plastiki, pourywane przewody - tyle zauwazylem pobieznie.

Predkosc gdy to sie stalo nie byla juz duza, ale chwile wczesniej lecialem 100 km/h, wtedy to nie byloby juz tak pieknie.

Edytowane przez MADRAFi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pierdolę, czy oni już ocipieli :evil:

Raczej czy ich popie...liło, brak mi słów :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

~Ewidetnie d... musiał dać serwis, który rozbierał motka z palety i składał do kupy. W manual do starego GSa jest wszystko opisane wg procedury co trzeba sprawdzić, dokręcić etc.

IMO powinieneś wnioskować do BMW Polska o rekompensatę przez duże R a nie jakiś tam kuferek czy przegląd. Swoją drogą możesz wnieść sprawę do sądu z powództwa cywilnego gdyby się migali.

PS. Dobrze, że jesteś cały i zdrowy.

Edytowane przez alik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Brak słów! W takim wypadku chyba lepiej dostać motka na palecie i samemu poskładać. Całe szczęście, że z Tobą wszystko Ok!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szok!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a mówią, że chinole g...o robią...

szczęście w nieszczęściu, że cały jesteś

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze, że obyło się bez gleby! Męcz ich o prawdziwe zadośćuczynienie!!!

Rozumiem, że chwilowo nasza kawa na moto nieaktualna? ;-)

Powodzenia w walce!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja piernicze.nie odpuszczaj to jest kryminal.tobie dadza gratisy a inny moze stracic zycie jak jeszcze raz takie cos zrobia,Tobie sie udalo dzieki Bogu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ożesz ale dramat, brak słów. Kur....a człowiek się cieszy z nowego nabytku a przez serwis mało się nie zabił to paranoja jakaś czy już nikomu w tym kraju nie można wierzyć? I jak tu do serwisu jeździć. Szczęście miałeś chłopie w tym nieszczęściu pisz do Niemców.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Racja racja pisz do Niemcowni moze wywalczysz duzego GSa,a tak ogolnie to porazka serdecznie wspolczuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dobrze, że nic Ci się nie stało,

ja bym do skurwysynów wystąpił o nowy motek + konkretne odszkodowanie, a jak nie to do sądu, dobry papuga powinien wygrać sprawę

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pierdziule. Pierwsze co bym chyba zrobił to poprosił o konfrontacje z mechanikiem, który to składał w serwisie, pourywałbym mu jaja a później zaczął rozmowę o rekompensacie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Idioci, wszędzie idioci... :o Jeżeli ten został uszkodzony przez błąd serwismana, to powinieneś otrzymać nowy egzemplarz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak znam życie to o nowy egzemplarz będzie ciężko

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dogadalem sie z dealerem, ktory stanal na wyskoosci zadania. Otrzymam zupelnie nowy motocykl + gratisy.

  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i tak powinno być!

a twój pewnie trafi jako egzemplarz testowy, który zostanie sprzedany w ciągu miesiąca

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×