Skocz do zawartości
Doodek

[S] Gustaw Stanisław?

Recommended Posts

Po pierwsze-1200 właściwie prawie się nie wywracają-chyba :roll: .

Po drugie-Doodek, po co Ci 260kg pod siedzeniem? 800tka zgrabniejsza, lżejsza, a i dziewczyny na niej wygladają o niebo lepiej, no chyba że kwestia wału (kardana oczywiście), to co innego.

Po trzecie- podnieść można prawie wszystko, bo wszystko zależy od techniki. Powyżej 50-70kg nie ma mocnych na kręgosłup, tylko technika i wytrenowana umiejętność.Bawarka może potwierdzić.

Po czwarte, 1200 mają regulowane kanapy, a zawsze można uszyć na wymiar do każdego moto i do każdego kierownika

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nauka podnoszenia w Jodłowie? Kogo mam uczyć? :)

Ja poproszę, zawsze gdzieś przyziemie :-D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paweł załatwione ale najpierw położysz na trawie :)

się? :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W każdym razie umówieni :) Znikamy stąd :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wystarczająco. ;)

no toś mi pomógł, kumpeli, która chce kupić moto, a ma 156 cm, powiem, że wystarczająco, ciekawe jak zareaguje :lol: :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no toś mi pomógł, kumpeli, która chce kupić moto, a ma 156 cm, powiem, że wystarczająco, ciekawe jak zareaguje :lol: :-P

Powinna być zadowolona ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bajerku, ja mam trochę więcej niż 156 ;) bo 162 ;)

a tak poważnie, to jest tak:

1) muszę sprawdzić budżet czy w ogóle pozwoli myśleć o nowym motku. (W grę wchodzi obniżona 800 tylko i wyłącznie).

2) jeśli budżet pozwoli, to zacznę intensywniej szukać kupca na Gustawa

3) jeśli nie pozwoli, to Gustaw pojeździ ze mną po świecie (a plany są!) aż punkt 2 zostanie spełniony.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bajerku, ja mam trochę więcej niż 156 ;) bo 162 ;)

a tak poważnie, to jest tak:

1) muszę sprawdzić budżet czy w ogóle pozwoli myśleć o nowym motku. (W grę wchodzi obniżona 800 tylko i wyłącznie).

2) jeśli budżet pozwoli, to zacznę intensywniej szukać kupca na Gustawa

3) jeśli nie pozwoli, to Gustaw pojeździ ze mną po świecie (a plany są!) aż punkt 2 zostanie spełniony.

1. Doodek ma zawsze rację!!!

2. Jak nie patrz punkt 1... :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. Doodek ma zawsze rację!!!

2. Jak nie patrz punkt 1... :)

No!

;)

:beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz już na serio - Gustaw Stanisław idzie na sprzedaż.

Moto do obejrzenia prawie w każdej chwili - zainteresowanych proszę o kontakt.

W lutym wrzucę ogłoszenia na otomoto czy alledrogo...

Już mi się łezka w oku kręci i już za nim tęsknię...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cena to 15000 za full doposażone moto.

Jeśli do czasu sprzedaży nie zrobię trzech rzeczy, które są do zrobienia:

- wymiana przewodu hamulcowego z przodu, bo jest ciut za krótki (dzięki Jarkowi zorientowałam się po 2 sezonach jazdy, więc da się jeździć ;))

- czujnik abs i prędkości w tylnym kole nawala - może tylko brudny, a może zepsuty. W październiku zaczął szwankować - raz działa raz nie, więc do sprawdzenia i ewentualnej naprawy.

- wymiana klocków hamulcowych z tyłu - kupione, trzeba tylko wymienić (przy okazji sprawdzić ten czujnik)

to odpowiednio cenę obniżę.

Przypomnę też, że Gustaw cierpiał na problemy z odpalaniem - na zimno zaskakiwał za którymś razem a nie od razu. Nikt nie wiedział co mu jest.

Przezimował u Jarka, został rozebrany, przeglądnięty, uszczelniony i działa jak złoto.

Historia jest tu:

http://f650gs.pl/top...3764#entry33764

potem się kontynuuje tu:

http://f650gs.pl/top...ecia-na-zimnym/

a także tu:

http://moto-wyprawa....netrza-gsa.html

i tu:

http://moto-wyprawa....hnie-czyli.html

i szczęśliwy finał:

http://moto-wyprawa....now-w-domu.html

Poza tym Gustaw nie cierpi nawet na rdzę ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

- wymiana przewodu hamulcowego z przodu, bo jest ciut za krótki

Raczej przewód jest oki, ale lagi są wyższe. Można je trochę obniżyć i powinno być całkiem oki. - wtedy będzie idealny dla osoby o h=172 cm :lol:

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no w każdym razie opcje są dwie - co nowemu właścicielowi będzie bardziej pasowało

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

- czujnik abs i prędkości w tylnym kole nawala - może tylko brudny, a może zepsuty. W październiku zaczął szwankować - raz działa raz nie, więc do sprawdzenia i ewentualnej naprawy.

Oczywiście - czujnik może być uszkodzony, ale objawy mogą wskazywać na jakieś przetarcie kabla - jakieś okresowe zwarcie do masy czy problem w okolicy wyłącznika ABS'u - np. zaśniedziałe styki.

Tak przy okazji się zastanawiałem też nad przypadkami niedziałającego ABS'u tylnego koła . Większość szuka przyczyny w odpowietrzeniu czy pompie hamulcowej, a jednak najczęstszą przyczyną takiego zjawiska bywają problemy z elektryką. Nie słyszałem np. aby ktoś sprawdził skuteczność działania wyłącznika ABS'u - czy "prześwietlił" wszystkie kable, które mają wpływ na działanie ABS'u Wystarczy utrudniony przepływ sygnału lub niewielkie przetarcie kabelka i już problem, a urokiem singla jest "drżenie" - więc takie coś jak się zdarzy to nic wielkiego - bo wcześnie czy później każdy z tym będzie miał problem - jak nie ABS to inny element elektryki będzie "leciał w gumę " - szczególnie w okolicy główki ramy, ale nie tylko ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no właśne takiego gustawa kupiłem żonie z 2000 roku z przebiegiem 5600 km ale sam zamieniłem moją helgę na 800GS i to bez jazdy próbnej, bedzie w kwietniu!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie nie nie, to nie tak ;)

Gustaw jest tylko jeden ;) i to po lifcie, więc wcale niepodobny do żadnego innego, zwłaszcza z 2000 roku ;)

:beer:

Ja kupuję osiemsetę po jeździe próbnej ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście - czujnik może być uszkodzony, ale objawy mogą wskazywać na jakieś przetarcie kabla - jakieś okresowe zwarcie do masy czy problem w okolicy wyłącznika ABS'u - np. zaśniedziałe styki.

Tak przy okazji się zastanawiałem też nad przypadkami niedziałającego ABS'u tylnego koła . Większość szuka przyczyny w odpowietrzeniu czy pompie hamulcowej, a jednak najczęstszą przyczyną takiego zjawiska bywają problemy z elektryką. Nie słyszałem np. aby ktoś sprawdził skuteczność działania wyłącznika ABS'u - czy "prześwietlił" wszystkie kable, które mają wpływ na działanie ABS'u Wystarczy utrudniony przepływ sygnału lub niewielkie przetarcie kabelka i już problem, a urokiem singla jest "drżenie" - więc takie coś jak się zdarzy to nic wielkiego - bo wcześnie czy później każdy z tym będzie miał problem - jak nie ABS to inny element elektryki będzie "leciał w gumę " - szczególnie w okolicy główki ramy, ale nie tylko ;)

U mnie, tzn u Gustawa jest tak, że jak wyłączę moto i włączę po chwili na nowo, to wszystko działa - krócej lub dłużej. Więc może rzeczywiście elektryka gdzieś coś?

Tak czy inaczej - do sprawdzenia, bo trochę upierdliwe ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie, tzn u Gustawa jest tak, że jak wyłączę moto i włączę po chwili na nowo, to wszystko działa - krócej lub dłużej. Więc może rzeczywiście elektryka gdzieś coś?

Tak czy inaczej - do sprawdzenia, bo trochę upierdliwe ;)

Czy w najbliższym czasie wybierasz się na wietrzenie Gustawa?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest szansa że we czwartek Gustaw już mnie opuści... ale jak nie, to pewnie go przewietrzę jak tylko trochę aura będzie fajniejsza ;)

Edytowane przez Doodek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdybyś się wybierała na "wietrzenie" to zadzwoń - mam zadanie obserwacyjne dla Ciebie ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dobra :)

a ja mam dla Ciebie załącznik z podróży w ciepłe kraje ;)

Edytowane przez Doodek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

×