Skocz do zawartości
darek8312

kilka pytań zanim kupie 650 GS

Recommended Posts

Witam zamierzam kupić bmw 650 GS takie po roku 2000 może 2001. mam takie pytanie do użytkowników podobnych maszyn

1. czy z tego rocznika wszystkie są na wtrysku

2 czy maja jedna czy dwie świece

3 ile trzeba (można) dąć za takiego chodzi mi o przedział cenowy

4 zauważyłem ze wiele z nich ma bardzo przegrzane wydech ale nie wszystkie i czy to jest jakaś miara katowania silnika

5 na co szczególnie uważać przy zakupie.

6 czy ABS w tych rocznikach jest standardem czy opcją i czy warto szukać takiego z abs-m

6 czy ciężko jest przełożyć licznik z mil na kilometry ? mam możliwość ściągnięcia czegoś z wysp tylko nie wiem czy jest sens . Nie chciał bym mieć licznika w milach J

jeśli jakieś pytania są głupie to sroki proszę je pominąć je w odpowiedziach

pozdrawiam .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Głupiie pytania rodzą głupie odpowiedzi... - odpowiedź na powyższe pytania, nawet chyba wszystkie, na pewno znajdziesz na forum, nie jesteś pierwszy i zapewne nie ostatni, który o to pyta, zapraszamy więc do forumowej wyszukiwarki.. :-)

P.S. Mam nadzieję, że w Przeywitalni byłeś :-D :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie szukaj a znajdziesz bo większość odpowiedzi jest na forum

Ad1 TAK

Ad2 jedna

Ad3 Generalnie nie ma zasady, często im większa cena tym lepszy stan ale handlarze często specjalnie wystawiają drożej

Ad4 Normalne - ten typ tak ma

Ad5 na wszystko, gdzieś jest wątek o kupowaniu używanego motocykla

Ad6 Opcja

Ad7 (6) Nie wiem czy jest sens. Kwestia opłacalności. Można się przyzwyczaić do patrzenia na mniejsze cyferki (liczniki w milach mają również podziałkę w kilometrach ale jest ona pisana mniejszymi cyferkami).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ad7 (6) Nie wiem czy jest sens. Kwestia opłacalności. Można się przyzwyczaić do patrzenia na mniejsze cyferki (liczniki w milach mają również podziałkę w kilometrach ale jest ona pisana mniejszymi cyferkami).

Ale przebieg jest milach ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To należy się nauczyć dobrze mnożyć x 1.6 i po sprawie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To należy się nauczyć dobrze mnożyć x 1.6 i po sprawie ;)

Czy dzielić? :-P :lol:

Edytowane przez dakarowy
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Yyyyyy fakt :)

To w takim razie sprecyzujemy co by obliczenia były bardziej dokładne.

Dzielimy przez 1.609

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

E... no przecież mnożyć :-)

np: 60mph * 1,6 = 96kmh

A tak poza tym to ponoć na płytce drukowanej licznika jest jakaś zworka, która odpowiada za jednostki - na f650.com ktoś to przypadkiem odkrył - pytanie tylko czy po zmianie dotychczasowy przebieg jest przeliczany ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No raczej mnożyć ale nie ważne :) Dzięki majordomus za szybkie i konkretne odpowiedzi.

obserwuję już od jakiegoś czasu oferty na aledrogo i zauważyłem ze jest znacznie więcej CS niz. GS i te pierwsze są znacznie tańsze.

Mam do wydania 10000zł i nie wiem w jakim roczniku szukać. Wolał bym nawet starsze moto ale zadbane i z małym przebiegiem. Ewentualnie cos po lekkim szlifie bo z naprawa i lakierowaniem nie mam problemów.

pytanie tylko czy szukać teraz czy poczekać na wiosnę może będzie więcej ofert.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Toś Dakarawy mnie w błąd wprowadził!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A kto to Majordomus??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Toś Dakarawy mnie w błąd wprowadził!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A kto to Majordomus??

Widzisz Centrino jak ładnie dałeś się podejść :-) :beer: nie śpij bo Cie ukradną :-D :beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spoko. Kup. Nadrobisz. ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A kto to Majordomus??

To TY ! :shock: - źle z Tobą Centrino :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra cena i dobre wyposazenie: grzane manetki, abs (wydaje mi się, że jest ale słabo widzę - zdjęcia słabej rozdzielczości).

Przebieg mało realny... ale wszystko moze się zdarzyć.

Zwróciłbym uwagę na przednie zawieszenie, bo ma jakieś osłony na lagach i nad kołem brakuje półki i błotnika (błotnik napewno była to opcja, a co do półki nie wiem - zwracam tylko uwagę).

Opony ponoć 90% i napęd nie stary... na plus, bo nie będzie od razu nowych kosztów.

A czemu cena taka niska??? Pewnie lampa jeszcze do przekładki a to też coś do 1k pln... czyli razem ledwie dycha.

Z radomska do oświęcimia bardzo daleko nie masz...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie 9koła za moto do tego 1tys za lampę plus pasowałoby cos z tymi milami zrobić i już nie jest tak różowo, bo za troszkę ponad 10 tys. to już jest, w czym przebierać np

http://otomoto.pl/bm...s-M3442773.html

Tak bezwypadkowy to on zupełnie nie jest, montaż plastiku i osłony kierunkowskazu jest co najmniej dziwny, widać, że było tam coś kombinowane...atut to kufry ale na na zdjęciach ten z Anglii za 9 tys wygląda lepiej. Jak Masz niedaleko to Podjedź i zobacz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak faktycznie ten angol z pierwszego linku wygląda lepiej dzwoniłem żeby dowiedzieć się o nr rejestracyjny i nr referencyjny to bym sobie sprawdził przebieg ale sprzedawca nie ma dowodu rejestracyjnego tylko jakiś dokument eksportowy i tam podobno nie ma nr referencyjnego (Nie wiem nie znam się na tym jeśli ktoś się orientuje to proszę o opinie czy tak właśnie morze być)

jeśli przebieg byłby 21tys to brał bym w ciemno ten egzemplarz.

Natomiast w tym drogim te kufry fajna sprawa tylko czy są mi faktycznie potrzebne?? sam nie wiem

kiepski kolor obdrapany cały pęknięta owiewka mocowanie migacza tez no i brak kilku ozdobników i osłona silnika wygląda jak by był ciorany tylko po kamieniach. Cena przez telefon 9 800 kufry tez warte z 1,5-2 tys.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...jeśli przebieg byłby 21tys to brał bym w ciemno ten egzemplarz.

Na to właśnie liczą wszyscy ci, którzy sprzedają sprzęty z takimi przebiegami.

Ja wolę sprzęt w dobrym stanie technicznym, a nie z niskim przebiegiem - bo nawet jak jest rzeczywisty to sprzęt może mieć wiele ukrytych wad i różne dolegliwości o których sprzedawca "zapomniał" napisać ;)

Oczywiście nikt nie może Ci zabronić kupna czegokolwiek w ciemno ;)

Edytowane przez Jarek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak kupowałem swój motocykl to też myślałem, że kufry są niepotrzebne

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...jeśli przebieg byłby 21tys to brał bym w ciemno ten egzemplarz.

W ciemno to można sobie kupić używany rowerek na bazarku, a nie 11 letnie moto z 21 tys. km przebiegu od handlarza.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kufry fajna rzecz ale ..... na kufrach nie pojeździsz, szukaj tak jak Jarek radzi coś co dobrze wygląda a nie z małym przebiegiem czy z kuframi itp. Przebiegu nigdy nie będziesz pewien (no chyba ze z salonu kupisz)

Moja rada taka:

- moto zadbane

- bezwypadkowe

- ABS

resztę mozna w miarę mniejszymi kosztami doposażyć dobierając z używek (ciągle coś tam się pojawia na alledrogo) mnie oryginalne grzane manetki kosztowały 200 zł - sam podłączyłem bo kostki chyba we wszystkich egzemplarzach już są wyprowadzone, u mnie były. Za jakimiś kuframi wierz mi zatęsknisz po pierwszym dalszym wypadzie, oryginalny tylny kuferek BMW nawet na kask się nie bardzo nadaje.

jak chcesz coś oblukać czy pogadać zapraszam do mnie do Bełchatowa, daleko nie masz. Pisz na PW jak co.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

×