Skocz do zawartości
mila1

Witam wszystkich zakręconych

Recommended Posts

Witajcie! W temacie motocykli jestem całkowitym nowicjuszem ( no chyba, że zaliczyć przygodę z romecikiem w dalekiej przeszłości). Cała moja wiedza jest wyłącznie teoretyczna i jest zdobywana na forach motocyklowych. Czasu na czytanie miałem ostatnio sporo, wiosną miałem wypadek na paralotni (połamane nogi, kręgosłup i takie tam), więc leżąc pochłaniałem lekturę...Gdzie ja nie byłem: Ukraina, Mongolia, Kazachstan...bakcyl został połknięty. Decyzja została podjęta - ja też tak chcę. Rzeczywistość wyglądała nieco gorzej: nie mogę jeszcze dźwigać ciężarów i na nowo uczę się chodzić. Decyzja: na początek do nauki lekki kucyk, czyli Yamaha XT 125R, cięższego motura nie będę miał szansy podnieść po glebie. Na razie stoi w garażu i jest moim motywatorem w rehabilitacji - jak mam słabszy dzień idę sobie na nim posiedzieć i posłuchać jego mruczenia. Zmotywowany szybko wracam do ćwiczeń. Ponieważ motorek jest tylko do nauki, rozglądam się za czymś większym, (planuję jeździć 60% szutry, 40% asfalt-jako zło konieczne, więc wybór padł na Dakara i trampka. Który z nich? Hm? Czas pokaże...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć po raz drugi :)

Zdrowia !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powitano :beer: i powrotu do zdrowia życzę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powitać i do zdrowia wrócić!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj.

Zdecydowanie łatwiej i taniej będzie Ci kupić trampka, ale za trudy, większą kasę i tochę szczęścia dostaniesz o niebo lepszy motocykl do jazdy zaplanowanej przez Ciebie i nie boję się tego powiedzieć oficjalnie. ;-)

Rychłego powrotu do zdrowia życzę, a resztę da się jakoś załatwić ;-)

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej. Karaiby pozdrawiają ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam i zycze zdrowi.Czesci sa tansze do trampka i jest ich wiecej.ale bmw to bmw

Dodam tylko że trampek jest o ok. 20 kg na wstępie cięższy, a z "problemami" kolegi, każdy kg do podniesienia mniej działa na plus :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

heja :)

wytrwalosci w dazeniu do celu :)

niech moc bedzie z Toba :)

i zeby Cie nie opuscil optymizm i pozytywna motywacja :)

moze zobaczymy sina zlocie na poczatku sezonu lub na koncu ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj!

Gratuluję wytrwałości i siły ducha.

Lżejszy motor jest łatwiejszy w prowadzeniu, a to jest bardzo istotne na samym początku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za powitanie i ciepłe słowa. :) Ostatnio zacząłem na tyle zadzierać do góry nogi, że zaczynam przymierzać się do motorków. Wczoraj odwiedziłem kolegę mario, który wystawia na sprzedaż Dakara swojego szefa. Przymiarka z niską kanapą, asekuracja Mariusza, abym nie zaliczył gleby parkingowej (nogi jeszcze słabe) i pełny banan. Dam radę pomimo nikczemnego wzrostu (170), może nie całymi stopami, ale podpieram go obydwiema nogami. No to jestem spokojny - jest dla mnie dostępny! :) Reszta to już tylko ćwiczenia i kwestia techniki. Dakar jest piękny!!!

Dzisiaj jadę przymierzyć się do trampków, są niższe więc nie powinno być problemów z dosiadem. Zobaczę co lepiej mi leży. Co wybrać? Rozsądek mówi: trampek - pospolity, niezawodny wół roboczy, ale cięższy 20-30kg no i...brzydactwo!!! Jedynie stara 600-tka wygląda ładnie - klasyk.

Serce wręcz krzyczy: Dakar - rasowa linia, no i jest taki...bardziej szlachetny (pewnie cena go uszlachetnia) podobno równie niezawodny (choć egzemplarzy z takimi przebiegami (150-200tkm) jak legendarne trampki raczej nie uświadczy. Hm? Jak to jest? Gs-y mniej jeżdżą, czy wcześniej się rozsypują?

Sam jestem ciekaw decyzji...

007 dzięki za zaproszenie na zlot, napewno przyjadę (bez względu na posiadany motocykl) :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×