Skocz do zawartości
Krychu

Fotelik samochodowy dla dziecka.

Recommended Posts

Podzielcie się uwagami i radami z własnych zakupów fotelików dla swoich szskrabów;)

Już nie długo "nosidełko" idzie w odstawkę bo synek rośnie jak na drożdżach i trza zakupić fotelik do bolida.

ADAC nieźle wypowiada się o tym:

Concord Transformer T PRO

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o temat fotelików to zapytaj pitersc, mysle ze rozwieje twoej wątpliwości

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Użytkuję od 4 lat moja Córeczka. Jest bardzo zadowolona nie narzekała nawet po 500 km spędzonych nad morze. Uważam że jest bardzo dobra ochrona dziecka i materiały z których jest wykonany ponieważ nic się nie popruło ani nie uszkodziło. http://www.recaro-polska.pl/index.php/foteliki-dzieciece/9-36kg/fotelik-young-sport POLECAM !!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czytam i czytam i ciekawa propozycja kolego Wąski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Popieram, jak w "Killerów dwóch", kolegę Wąskiego w całej rozciągłości. Nasz synek też jest zadowolony a trwałość i jakość wykonania są rewelacyjne. Nie brudzi się szybko a czyści się łatwo. Funkcjonalny i prosty w obsłudze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Potwierzdam mój młody też ma ten fotelik i nie narzeka, :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pitersc "siedzi" w fotelikach dziecięcych, warto go zaczepić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczoraj już wysłałem do niego wiadomość i czekam na cenne info.

Ten Young Sport, naprawdę ciekawa propozycja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja polecam Romer King.

Fotelik przeżył dwójkę moich dzieciaczków a teraz jeździ u koleżanki w aucie. Mimo wieku wygląda ciągle jak nowy. Zrobiony jest z materiału (ten tańszy), który jest niesamowicie łatwy w utrzymaniu. Mokra ściereczka i wyczyszczone. Droższe wykończenie (bodajże alcantara) jest już dość trudne do wyczyszczenia.

Fotelik naprawdę trzyma się dobrze i nie huśta po samochodzie jak jest dobrze przypięty (z resztą mówiąc szczerze system zapięcia jest dopracowany i raczej trudno go wpiąć niepoprawnie), nie korzystałem z systemu ISOFIX tylko z normalnego pasa.

Gdy sprzedawałem ten fotelik znajomej to wyglądał on na prawdę niemal jak nowy.

Do tego dobre wyniki w testach.

Jeżeli chodzi o rzeczy, które mogą zostać uznane jako wada to dość skromna regulacja fotelika pion-leżenie ale należy pamiętać, że pasy najlepiej chronią w pozycji pionowej co zapewne producent brał pod uwagę.

Natomiast jeżeli chodzi o foteliki Recaro. Firma znana głównie w branży produkcji sportowych siedzeń samochodowych. Sądzić by można było, że doświadczenie zdobyte w rajdach będzie się przekładało na foteliki ale nie do końca tak jest. Jeżeli miałbym wybierać między Recaro a Romerem to ponownie wybrałbym Romera

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Concord Transformer Xt - bardzo dobre wykonanie, świetna regulacja wysokości i szerokości no i oczywiście ISOFIX- dla mnie podstawa ,

wlaśnie poszukuję drugiego takiego jakby ktoś miał do odsprzedania to jestem chętny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolejne dwie pozycje bardzo interesujące no i sprawdzone na własnej skórze.

Za dużo tego jest na rynku;) Myślę, że wybór będzie pomiędzy tymi 3 modelami dla Mojego synka:

- Young Sport

- Romer King

- Concord Transformer Xt

ale czytam i czytam i ten Concord całkiem zacny jest...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moj synek najpierw jezdzil w Young Profi Plus a teraz w Young Sport. Oba firmy Recaro. Kolega tez wozi dziecko w fotelikach Recaro. Nic sie nigdy nie popsulo. Z tego co widze na 2013r jest nowy typ tapicerki - Bellini Soft. Ja mam oba foteliki z taka zamszowa tapicerka. Milutka w dotyku i latwa do czyszczenia. Byly tez z mikrofibry ale widzialem ze u kolegi sie brudzila.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawda jest taka, że im bardziej pluszowy materiał tym bardziej będzie podatny na zabrudzenia i gorszy w czyszczeniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niby tak ale ten moj jest duzo milszy w dotyku niz mikrofibra a problemow z utrzymaniem czystosci zero. Moj dzieciak jednak nie jada w foteliku wiec nie wiem jak by bylo gdyby powaznie nabrudzil.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×