Skocz do zawartości
dziurkasia

Co sądzicie o tym motorze?

Recommended Posts

Cześć,

oglądałam dzisiaj ten motocykl i mnie kusi.

Wizualnie stan bdb - oprócz brzydkiego koloru, ale baby nigdy nie zadowolisz :)

Gośc twierdzi ze przebieg ma w granicach 30 tys. km, ale manetki w mocnym stanie zużycia jak na moje oko - czy mam sie tym martwic??

Udało mi się utargować na 8.800 zł bo dzien kobiet się zbliża :)

Brać go waszym zdaniem czy nie?

Popatrzcie na te zdjęcia...

http://otomoto.pl/bmw-gs-f650gs-M3540616.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak na włocha z 2000 roku to chyba moto stało w salonie i służyło za egzemplarz demonstracyjny, cos mi to podejrzanie wygląda. Zauważ że nie ma ABS-u który naprawdę może być przydatny, brak gmoli, stelaży na jakikolwiek kuferek i ten plastyczek zamiast szyby nie nadaje się do polatania. Trzeba zwrócić uwagę na papiery bo moto nieopłacone, sprawdź nr VIN. Jeżeli oględziny potwierdzą jego stan ze zdjęć to moto naprawdę super utrzymane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dodam tylko że przednia tarcza nie jest oryginalna co poddaje gruuubo pod wątpliwość przebiegu ok 30 tyś km chyba 130 :-P , lusterka od 1200GS :-D (na bogato) ;-) przednia dokładka błotnika od Dakara - ot taki zlepek :-)

Poza tym aż tak źle nie wygląda - pewnie dlatego że włoch :-D :beer:

Ciekawe jak mu serce pracuje... :-)

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No jest golutki, to prawda - trzeba go będzie doinwestować. I czapeczkę plastikową zamienićna owiewkę - też mi się nie podoba.

Silnik po rozgrzaniu chodzi równo, ale silikon wyłazi na łączeniu z pokrywą silnika. To zauważył mój chłopak, bo ja to głównie na kolor patrzę :)

Nie jeździłam bo u nas na Popapraciu jeszcze mokro i zimno, a pod domem sprzedajacego grzązko jak na polu uprawnym :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...

Silnik po rozgrzaniu chodzi równo, ale silikon wyłazi na łączeniu z pokrywą silnika. To zauważył mój chłopak...

Nie jeździłam bo u nas na Popapraciu jeszcze mokro i zimno..

A na zimno? no i ten silikon (czego tam szukać bez oryginalnycn uszczelek - oszczędność?), zastanów się dwa razy może zanim się zdecydujesz ostatecznie... może obejrzy ktos kto taki motocykl miał, w okolichach mamy kilku naszych wysłanników, ja bym się wstrzymał do ewentualnych oględzin kogoś kto wie na co looknąć... on nie powinien zejść jak ciepłe bułki, no chyba że desperat jaki się trafi ;-) hasło dla Ciebie na dziś - Dyroton? :-)

Edytowane przez dakarowy
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

02/2000 R13 F 650 GS 00 (0172,0182) Europa to dane z VINu, niby się zgadza, ale to bardzo "pierwszy" rocznik, jest przynajmniej jeden syndrom o który bym się obawiał, który to poprawili po pierwszym roku produkcji, mianowicie wtryski i mapy zapłonów w kompie... pamiętacie wątek ? cośtam&cośtam - gasł na wolnych obrotach itp

przednia tarcza rzeczywiście podejrzana, choć ostatnio zmieniałem Sebowi tarcze przy ok 35kkm które już miał poniżej normy, mój przykładowo przy 40kkm ma tył na krańcu grubości, przód 1mm ponad

proponowałbym sprawdzić grubości tarcz, przedniej i tylnej i jakieś wnioski wyciągnąć...

wydechy dobrze czyszczone lub nowe... przy 20kkm już powinny być poprzepalane - obejrzyjcie w zakamarkach, jak są idealne to bardzo podejrzane ;)

lusterka rzeczywiście ciekawe poco brać droższe... może to przy okazji zakładania oryginalnych handbarów z Dakara...

manetki mogą być zniszczone przy tym przebiegu

wyglada ok - trzeba koniecznie posłuchać silnika, pojeździć, mówie o kimś kto zna ten model dobrze... to jest najpierwszy silnik z tego modelu czyli najstarszy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo ładnie utrzymany za tą kasę, warto i typowy kolorek dla kobiety jak to mówią będzie Pani zadowolona.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygląda na fotkach pięknie, wydech wygląda na 3 tyś km, a nie na 30, rura tylko lekko odbarwiona, zero osadu albo nowy albo nigdy nie jeżdżony w deszczu i bardzo łagodnie traktowany no może być jeszcze polerowany. Ale z fotek ciężko się przyczepić do czegoś.

A lusterka mogą być oryginalne gdyż jest to jeden z pierwszych egzemplarzy tego model i może na początku wkładali lusterka takie jak w 1200.

Dekiel może był otwierany do zmiany pompy wody gdyż żeby wymienić cały komplet to duży dekiel trzeba zdjąć i ktoś zamiast uszczelki użył silikonu nie jest to nic złego o ile tak faktycznie było.

Posłuchać motoru i jak ok to brać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koledzy już wszystko napisali niemniej jak dla mnie brak ABS byłby dużym minusem zwłaszcza,że ma to być Twoje pierwsze moto..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygląda, że ktoś naprawdę lubił swój motocykl. Na zdjęciach wygląda świeżo, a to już dobrze. Co do przebiegu, to włoch, więc one wszystkie po przekroczeniu granicy mają 30 tys. km i brak jakiejkolwiek historii. Poza jedną, że to trzecie moto w rodzinie, że w niedziele, że podgrzybki. Krótko, macałbym ją/tą beemkę znaczy. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odpuść sobie... Szukaj dalej....spokojnie i bez napinki.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygląda na fotkach pięknie, wydech wygląda na 3 tyś km, a nie na 30, rura tylko lekko odbarwiona, zero osadu albo nowy albo nigdy nie jeżdżony w deszczu i bardzo łagodnie traktowany no może być jeszcze polerowany. Ale z fotek ciężko się przyczepić do czegoś.

A lusterka mogą być oryginalne gdyż jest to jeden z pierwszych egzemplarzy tego model i może na początku wkładali lusterka takie jak w 1200.

Dekiel może był otwierany do zmiany pompy wody gdyż żeby wymienić cały komplet to duży dekiel trzeba zdjąć i ktoś zamiast uszczelki użył silikonu nie jest to nic złego o ile tak faktycznie było.

Posłuchać motoru i jak ok to brać.

Jedna uwaga Jacku... od którego roku produkują GS1200? :-P :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od dłuższego czasu czytam opinie na naszym forum o motocyklach do kupienia i z częścią nie mogę się zgodzić. Mam wrażenie że dla części kolegów moto, które nie ma kufrów, stelaży, ogromnej szyby, gmoli, oryginalnych lusterek i Bóg wie czego jeszcze od razu skazany jest na porażkę. Idąc tym tokiem rozumowania, ścigi nie powinny się w ogóle sprzedawać. Chyba najważniejszy jest stan techniczny, bez doposażenia da się jeździć bez sprawnych hamulców już nie. Przecież nie każdy planuje wyjazd dookoła świata, a jazda po mieście z ogromnymi kuframi nie należy do łatwych a tym bardziej przyjemnych (tym bardziej jak moto ma być perwsze w karierze) :) Najważniejszy jest stan techniczny, a kolor, doposażenie czy to czy lusterka są od GS1200 czy S1000RR to chyba nie ma jakiegoś wiekszego znaczenia (tym bardziej że opiniujemy motocykle używane). Jak moto jest w stanie technicznym dobrym (bo w bardzo dobrym są w salonie - a też nie zawsze) to jak cena jest ok to brać. To taka moja luźna dygresja dotycząca ogółu a nie tylko tego moto.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Martix, masz rację. Ale dobrze jest komuś napisać, że lusterka są nie oryginalne, że nosek od Dakara, tarcza zmieniana. Szczególnie dla nowicjusza który się nie zna. Daje to jakieś pojęcie.

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadzam się że takie informacje należy podać, ale właśnie w formie informacji a nie w formie twierdzącej czyli np. ma malowany błotnik - moto do bani :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od dłuższego czasu czytam opinie na naszym forum o motocyklach do kupienia i z częścią nie mogę się zgodzić. Mam wrażenie że dla części kolegów moto, które nie ma kufrów, stelaży, ogromnej szyby, gmoli, oryginalnych lusterek i Bóg wie czego jeszcze od razu skazany jest na porażkę. Idąc tym tokiem rozumowania, ścigi nie powinny się w ogóle sprzedawać. Chyba najważniejszy jest stan techniczny, bez doposażenia da się jeździć bez sprawnych hamulców już nie. Przecież nie każdy planuje wyjazd dookoła świata, a jazda po mieście z ogromnymi kuframi nie należy do łatwych a tym bardziej przyjemnych (tym bardziej jak moto ma być perwsze w karierze) :) Najważniejszy jest stan techniczny, a kolor, doposażenie czy to czy lusterka są od GS1200 czy S1000RR to chyba nie ma jakiegoś wiekszego znaczenia (tym bardziej że opiniujemy motocykle używane). Jak moto jest w stanie technicznym dobrym (bo w bardzo dobrym są w salonie - a też nie zawsze) to jak cena jest ok to brać. To taka moja luźna dygresja dotycząca ogółu a nie tylko tego moto.

Ja się z tobą nie zgodzę jeżeli pozwolisz, jak sam napisałeś - to nie ścig, na tego typu moto nie leżymy, sylwetka wyprostowana - dlatego szyba jest nieodzowna dla takich podróżników, moto jakim jest GS nie słuzy do wyścigów a do podróży i najczęściej w rejony niedostępne dla ścigów dlatego dobrze mieć gdzie zabrać jakiś bagaż! jaki procent Gs-ów widziałeś których właściciel nie doposażał? a wszyscy wiemy jakie ceny są dodatków, zwłaszcza dobrych dodatków. W jednym masz rację - stan techniczny to podstawa. Nikt z nas tego nie neguje ale pomni doświadczeń zwracamy uwagę na kwestie doposażenia. Edytowane przez nokian66

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Matrix masz po części trochę racji ale też Zwierz dokładnie opisał na czy nasze opinie polegają...

Niestety lajf is brutal i sam chciałbym przed zakupem motocykla dowiedzieć się że lusterka nie są oryginalne, bo to np. może poddawać pod wątpliwość kwestię bezwypadkowości, nie można oczywiście od razu uznać że kulał się z nasypu kolejowego albo innej przepaści w Dolomitach czy innych Alpach, może tez zostały skradzione, albo inne takie, uważam że my posiadający jako tako lepszą wiedzę nt oryginalnego wyglądu danego motocykla powinniśmy się nią pochwalić własnie tu na tym forum związanym dokładnie z tym modelem i zauważ że w większości nie są to opinie wyssane z palca.

Czasami przydarzy się jakaś wtopa, ale to opisy na podstawie zdjęć i zazwyczaj tylko zdjęć, nie mają one na celu, przynajmniej moje, odstraszenia potencjalnego klienta, ale sam czasami jestem kupującym i szczególne podejście głównie handlarzy do kupujących, wszechobecne wciskanie kitu i ciemnoty, wbijanie do łba że białe jest czarne i takie tam... motywuje do rzetelnego opisu przedstwionych w tym wątku motocykli

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie było moją intencją kogokolwiek obrazić czy poddać w wątpliwość doświadczenie związane z moto. Chciałem tylko zasygnalizować, iż w naszych postach za duzo jest stronniczości, tzn. oglądamy zdjęcia pod swoim kątem. Może ktoś, kto poddaje pod opinie ogłoszenie nie jest zainteresowany wyposażeniem dodatkowym, bo np. nie dysponuje taką kasą, a chce mieć GS`a? Taki poczatkujący, takie jest moje zdanie, zrazi się do moto bo bardziej doświadczeni forumowicze napisali że nie ma wyposażenia, że cos w moto jet nioryginalne i ogólnie moto jest be. Zdaję sobie sprawę, że uczciwość sprzedających bo to nie tylko handlarzy daje dużo do zyczenia, że ze zdjęć nie zdiagnozujemy czy sprzęgło się ślizga, czy silnik pracuje nierówno, ale można ztwierdzić czy silnik ma wycieki, jak wyglądają tarcze i ogólne jak moto wygląda, a ostatecznie stwierdzenie czy moto jest ok to tylko po oględzinach i to najlepiej z kimś kto ma naprawdę pojęcie o motocyklach. Fajne jest to, że taki temat jest i można pomóc, doradzić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jedna uwaga Jacku... od którego roku produkują GS1200? :-P :-D

Daniel zgoda ale 650ki to był pierwszy rok produkcji i może wzięli lusterka od 1200.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(...) Chciałem tylko zasygnalizować, iż w naszych postach za duzo jest stronniczości, tzn. oglądamy zdjęcia pod swoim kątem. Może ktoś, kto poddaje pod opinie ogłoszenie nie jest zainteresowany wyposażeniem dodatkowym, bo np. nie dysponuje taką kasą, a chce mieć GS`a?

To, że się zrazi to nic złego. Jeśli sprzedawany motor ma nieoryginalne plastyki to w naszym pięknym kraju należy to odczytywać jako to, że miał większą lub mniejszą przygodę :/. I nie zapominać, że w rozumieniu handlarza drobny szlif czy "gleba parkingowa" znaczy tyle samo co bliższe spotkanie z przystankiem autobusowym. Druga sprawa, jeśli wydech wygląda na 3 tys km, deklarowany przebieg to 30 a silnik jest lepiony silikonem to również za dobrze nie wróży. Niestety nawet cena nie jest u nas wyznacznikiem jakości moto :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja tak szybko, uważam że ABS w moto to podstawa bezpieczenstwa wystarczy poszukać na youtubie testów!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Coś przy silniku było dłubane, spójrzcie na kolor głowicy cylindra. Jeżeli zostało dobrze zrobione to jak najbardziej na + ale trzeba sprawdzić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem (chociaż ja się nie znam) istotny jest każdy szczegół wyłapany nawet na podstawie zdjęć.Wszystko co może świadczyć o wypadkowej przeszłości maszyny trzeba brać pod uwagę bo od tego może zależeć czyjeś życie albo zdrowie.A nawet jeżeli motek jest OK to zawsze takie drobiazgi pomogę co nieco utargować.Doświadczony handlarz potrafi wciskać taki kit,że nie wiadomo czy mu karetkę wezwać czy zwyczajnie w mordę dać a ludzie nie mający doświadczenia (a kto kupując pierwszy motek je ma ?) mogą dać się nabrać na takie historie i potem jest problem.Dobrze jeżeli tylko finansowy.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupiłam!!!!

Dziękuję wszystkim za wyrażone opinie, bardzo mi pomogły w targowaniu ale nie tylko. Przy okazji wiele się nauczyłam o moim motorku, teraz wiem na czym siedzę :)

Do zobaczenia na trasie. Będę raportować na bierząco i gorąco zapraszam w okolice Krosna na opijanie mojego pierwszego razu w życiu!!!!

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

opijanie mojego pierwszego razu w życiu!!!!

Wiele rzeczy juz opijalismy ale pierwszego razu jeszcze nie ;)/>

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×