Skocz do zawartości
NBA

Piekny jest... prawda?

Recommended Posts

Pomyśl lepiej jak go przekonać, to parę h wyjętych z życia :]

Żarty, żartami ale dla tych co nie złapali jeszcze dowcipu forumowego, nie zrobiłem i nie zrobię nic komercyjnie jeżeli chodzi o oglądanie motocykli, które ktoś chce kupić bo:

1) sam kupiłem padakę i wiem jak można się władować kiedy nie ma się wsparcia przy zakupie konkretnego modelu

2) nie mam wykształcenia w tym kierunku

choć przez to, że kupiłem padakę nie ma zakątka w jednocylindrowym GS-ie gdzie bym nie zajrzał przez co uważam, że ten model poznałem dość dobrze ;-)

Sprzęt wygląda ok , zgadzam sie z Ven . Poza tym takie otarcia to już lans :)

Wydaje mi się że wiem dlaczego Ven już chce lecieć oglądać . Zauważyłem znaczący uśmiech w tle ;)

Drogi Benie, moja Żona też jest zarejestrowana na tym forum i każdy wie, że nie wygląda jak ta Pani ze zdjęcia więc logicznym jest, że ta ze zdjęcia nie jest w moim typie :lol:

Nie jestem tam w stanie dojechać {ROBOTA ;/} Ale gdybyś był w okolicy i mógł luknąć, to byłbym zobowiązany. Nawet mogę pokryć koszty wahy.

W razie czego nie Musisz nic pokrywać (jakby to nie zabrzmiało), w tym tygodniu raczej nie dam rady już podjechać ponieważ nie jadę służbowo w kierunku Brodnicy, a w sobotę śmigam na moto na północ od Torunia nie na wschód, być może w przyszłym uda mi się dotrzeć na oględziny.

Edytowane przez Vengosh10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W razie czego nie Musisz nic pokrywać (jakby to nie zabrzmiało), w tym tygodniu raczej nie dam rady już podjechać ponieważ nie jadę służbowo w kierunku Brodnicy, a w sobotę śmigam na moto na północ od Torunia nie na wschód, być może w przyszłym uda mi się dotrzeć na oględziny.

Witam. Odezwę się na PW. Dzwoniłem do tego właściciela i rozmawiałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żarty, żartami ale moja Żona też jest zarejestrowana na tym forum i każdy wie, że nie wygląda jak ta Pani ze zdjęcia więc logicznym jest, że ta ze zdjęcia nie jest w moim typie :)

o rany, masz zone ?!??

ale czy to jest ta blondynka, z ktora byles na ostatnim zlocie ?, czy ta brunetka z poprzedniego zlotu ? :)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj znalazłem na all coś takiego

http://allegro.pl/sh...item=3538019062

To Dakar czy ma tylko naklejki. Jak na ten rok wydaje się niezwykle dobrze utrzymany... To chyba pierwsza starsza wersja, która mi się spodobała.

Edytowane przez NBA

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ty poważnie pytasz czy to dakar?

Przecież to F650 a nie GS. Z tego co przeglądam forum - szukasz już dość długo, przeglądasz oferty - zajrzyj może do działu "modele" :) I nie piszę tego złośliwie, tylko szukając warto znać cechy poszczególnych modeli, różnice, malowania itp.

Edytowane przez arthurr
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakary wychodziły od roku 2000 czyli w GS-ach, w poprzednich modelach nie było wersji Dakar

Zadbany - dobrze utrzymany to może i jest ale ostatni wpis w książce serwisowej jest piękny, nie wiedzieli na jaki przebieg się zdecydować. :-D

Jedź obejrzyj na żywo ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piękna wersja ST koło przednie 18" - myślę że za tą cene można GS-a szukać po sezonie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zajrzyj morze do działu "modele" :) I nie piszę tego złośliwie, tylko szukając warto znać cechy poszczególnych modeli, różnice, malowania itp.

Staram się, ale czasami się gubię w ilości i modelach. Przepraszam za indolencję i jak zawsze dziękuję za pomoc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj ten to mi się podoba...

http://otomoto.pl/bm...r-M3793808.html

Co się rzuca w oczy wizualnie po tych nie najlepszych zdjęciach?

Zasadniczo.. drzwi z osb, biała toyota, przyczepa z plandeką, reklama agroleliva, ikarus czerwony, wszędzie kraty.. :-)

poza tym wygląda dobrze

Edytowane przez dakarowy
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I z tego co wiem (ktoś go wrzucał jeszcze z aukcji na Niemieckim e-bayu) o 100000 km cofnięty licznik.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vengosh 100 czy 10 tyś? :shock:

JAk o 10 to tragedii nie ma :-D

ale o so chozzi? Napisałem przecież....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak ma 124000, to sprzedający napisał to co jest obecnie na liczniku czyli 24000 oryginalny drugi raz kręcony od zera :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak ma 124000, to sprzedający napisał to co jest obecnie na liczniku czyli 24000 oryginalny drugi raz kręcony od zera :-D

Może nie wiedzieć, za to na pewno wiedział to handlarz z Inowrocławia, który mu to moto sprzedawał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W razie czego nie Musisz nic pokrywać (jakby to nie zabrzmiało), w tym tygodniu raczej nie dam rady już podjechać ponieważ nie jadę służbowo w kierunku Brodnicy, a w sobotę śmigam na moto na północ od Torunia nie na wschód, być może w przyszłym uda mi się dotrzeć na oględziny.

Oglądałeś może ten motor? Rozglądam się również za czymś w promieniu 200km od Gdańska. Może ktoś oglądał te moto od sylwmoto z Iławay? Jest sens tam jechać?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oglądałeś może ten motor? Rozglądam się również za czymś w promieniu 200km od Gdańska. Może ktoś oglądał te moto od sylwmoto z Iławay? Jest sens tam jechać?

Miałem go oglądać dla jednego z forumowiczów ale w międzyczasie wyszło, że miał grubo kręcony licznik (ktoś wrzucił wcześniejszą niemiecką aukcję tego moto) i ten forumowicz zrezygnował. Obecny właściciel nie ma go nawet sezonu i chce się pozbyć więc albo moto mu nie podeszło albo coś jest nie halo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodziło mi o te moto z Brodnicy po lekkim ślizgu..

http://endo.net.pl/B...000r/index.html

Jakiś czas temu się napalałem na to moto. Dzięki koledze

Vengosh10

który był zlustrować moto, wiem, że jest w ok stanie ale wymaga nakładów, przynajmniej kilku tysięcy zł.

Edytowane przez NBA

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodziło mi o te moto z Brodnicy po lekkim ślizgu..

http://endo.net.pl/B...000r/index.html

Jakiś czas temu się napalałem na to moto. Dzięki koledze

Vengosh10

który był zlustrować moto, wiem, że jest w ok stanie ale wymaga nakładów, przynajmniej kilku tysięcy zł.

Nie no, bez przesady, kilku tysięcy to nie, góra dwóch :-). Pozwolę sobie wrzucić opis z naszej korespondencji PW to będzie dla potomnych ;-)

Byłem dziś obejrzeć to moto. Generalnie tragedii nie ma, moim zdaniem jest warte tej ceny. Do zrobienia jest:

pompa wody - cieknie aczkolwiek płynu w oleju jeszcze nie stwierdziłem (choć stan oleju był zdecydowanie za wysoki) - koszt ok 250 zł + robocizna

napinacz łańcucha rozrządu, myślę, że sam łańcuch jest jeszcze ok bo przy wkręceniu na obroty nie klepie - koszt ok 250 zł + robocizna. W przypadku gdyby uszkodzony okazał się łańcuch (wątpię ale trzeba brać to pod uwagę) to koszt całego rozrządu to ok 500 zł

tylne koło miało jakiś opór, nie kręciło się swobodnie na luzie, facet mówił, że długo stało więc mogło się zapiec tym bardziej, że zauważyłem że moto ma w miarę nowe klocki więc luz pomiędzy tarczą a zaciskiem jest mniejszy, po rozebraniu zacisku i przeczyszczeniu powinno wszystko grać , tarcze hamulcowe bez wyraźnego rantu więc widać, że jakiegoś katowania specjalnie nie było, na pewno poprzedni właściciel nigdzie w teren nie wjeżdżał.

Akumulator jest do wymiany, tzn moto odpaliło ale słyszałem, że ciężko kręci, pozytyw jest taki, że przy słabym aku można posłuchać czy sprzęgło rozrusznika (bardzo drogi element) jest ok bo przy słabym rozruchu najlepiej słychać metaliczne dźwięki - niczego takiego nie stwierdziłem.

Łańcuch na początku naciągu ale trochę suchar, może na początek wystarczy ale z czasem trzeba będzie pomyśleć o wymianie napędu - koszt z zębatkami ok 400 zł.

Tylny prawy kierunek jest zbity ale do wymiany jest tylko wkład, podstawa jest cała więc będzie to groszowa sprawa, brak lewego lusterka - koszt ok 80 zł (nieoryginalne wraz ze śrubą regulującą), 200 zł (oryginalne wraz ze śrubą regulującą)

Uszczelniacze na lagach nowe

Chłodnica wygląda na nową - duży plus (jest bardzo droga), opony ma w dobrym stanie (na jeden, dwa sezony - zależy ile Będziesz jeździł) starczą.

W tym namiocie było strasznie mało miejsca więc nie mogłem przeprowadzić moto ale wyglądało na proste, na ramie nie stwierdziłem żadnych śladów naprawiania czy spawania

Silnik (poza tym klepaniem od napinacza na wolnych obrotach) chodzi równo, trzyma obroty w prawidłowym zakresie. Na stopce centralnej sprawdziłem działanie skrzyni biegów - bez zarzutu, na gaz reaguje natychmiastowo, nie dławi się. Moto posiada oryginalny kufer centralny - plusik, jak wybierzesz się gdzieś na pierwszą wyprawę docenisz, że Masz w co się spakować :-), posiada też handbary - przy grzanych manetkach sprawdzają się super, a jak postanowisz śmigać w terenie to sprawdzą się jeszcze lepiej ;-). Nie sprawdziłem działania grzanych manetek bo nie było jak, nie mogłem też za bardzo sprawdzić czy są jakieś luzy na wahaczu ze względu na brak miejsca (moto jest "wciśięte" w jakieś 20 motocykli stojących w jednym szeregu). Plastiki są całe aczkolwiek trochę porysowane (szczególnie prawy zadupek - widać, że przy szlifie najbardziej ucierpiał). Silnik nie jest pordzewiały, śruby od silnika są ale nie ma jakiejś tragedii. Zrobiłem kilka zdjęć ale było trudno ze wzgl. na brak miejsca:

2013-09-01%252013.45.21.jpg?gl=PL

2013-09-01%252013.44.18.jpg?gl=PL

2013-09-01%252013.43.48.jpg?gl=PL

2013-09-01%252013.42.09.jpg?gl=PL

2013-09-01%252013.41.00.jpg?gl=PL

2013-09-01%252013.41.14.jpg?gl=PL

2013-09-01%252013.41.24.jpg?gl=PL

2013-09-01%252013.41.58.jpg?gl=PL

  • Like 11

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×