Skocz do zawartości
gilby

kupię motocykl - f650gs lub podobny, budżet 10tys

Recommended Posts

Czołem,

Szukam dla siebie motocykla. Obecnie jeżdżę maxi skuterem, ale że lubię jeździć drogami 3 kategorii, szukam czegoś z lepszym zawieszeniem. Budżet mam max 10 tys. Idealnie, gdyby udało mi się kupić f650gs, bo ten motocykl bardzo mi się podoba.

Ale zdaję sobie sprawę, że za mój budżet mogę nie kupić GSa, więc biorę pod uwagę inne motocykle – transalpa, kawasaki klr, itp. Teraz jeżdżę sam, ale mam już zapowiedź, że z nowym motocyklem mam kupić też drugi kask, więc motocykl musi być wygodny dla 2 osób.

Mój maxi zostaje ze mną, więc do miasta będę miał inny pojazd.

Interesuje mnie motocykl zadbany, ze znaną historią chociaż z ostatnich kilku lat, dobrze utrzymany. W pierwszej kolejności biorę pod uwagę oferty z Poznania i okolicy.

Jestem spokojną osobą i taki też motocykl chciałbym mieć – żadne dziki typu KTM nie wchodzą w grę. Tym bardziej, że to pierwszy "poważny" motocykl :)

Budżetu nie podniosę – nie jest to kwestia możliwości finansowych, ale planowania budżetu.

Motocykl chciałbym kupić do marca/kwietnia najpóźniej.

Pozdrawiam

Przemek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za 10000, a nawet mniej powinieneś znaleźć zwykłego GS-a tylko licz, że pewnie min. 2 tys będzie Ciebie kosztowało doprowadzenie go do stanu bezproblemowej używalności. Taka jest niestety rzeczywistość większości GS-ów w tym przedziale cenowym, które są na sprzedaż.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witaj Seb :)

czytałem Twoje wątki o xt i pegaso, wymagają cierpliwości :-D :-D :-D :-D :-D

a to nowsze pegaso w wersji trail wygląda zacnie, więc je też pod uwagę biorę

przymierzałeś się już do czegoś?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najlepiej kupuj z kimś kto ma pojęcie o tym modelu wtedy wkład może być mniej bolesny ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam kogoś, kto mi sprawdzi moto, ale nie chcę go ciągać po Polsce,

chciałbym znaleźć najpierw dobrze rokujący motocykl, a później dopiero pojechać na "zapoznanie" :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najlepiej kupuj z kimś kto ma pojęcie o tym modelu wtedy wkład może być mniej bolesny ;-)

U mnie stoi być może coś dla Ciebie, ale o interesach nie gadam publicznie ;)

Jak coś to PW.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gilby, przymierzałem się, do Dakara, celem sprawdzenia czym nie zbyt niski, mam 178cm - jest git ;) A resztę tematów zalożyłem po to żeby poznać inne motocykle z tego przedziału, jak widać przydały Ci się - teraz niech szydercy odszczekają wszelkie obelgi i kpiny które spotkały mnie za ich założenie!!! :P

A co do tego że trzeba włożyć w moto, to myślę że zawsze mniej więcej tyle samo trzeba włożyć, bez znaczenia ile kosztował sprzęt, tak juz jest i trzeba to zakładać na początku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja mam 182 cm, więc o wysokość się nie boję

siedziałem na xtz660 w salonie i było spoko :)

siedziałem też na starym pegaso, pasował mi jak ulał wielkością.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gilby, przymierzałem się, do Dakara, celem sprawdzenia czym nie zbyt niski, mam 178cm - jest git ;) A resztę tematów zalożyłem po to żeby poznać inne motocykle z tego przedziału, jak widać przydały Ci się - teraz niech szydercy odszczekają wszelkie obelgi i kpiny które spotkały mnie za ich założenie!!! :P

A co do tego że trzeba włożyć w moto, to myślę że zawsze mniej więcej tyle samo trzeba włożyć, bez znaczenia ile kosztował sprzęt, tak juz jest i trzeba to zakładać na początku.

U mnie stoi Dakar do wzięcia ... rocznik 2007 - więc nie może to być 10 ;)

Co do reszty ...

To zależy od kogo się sprzęt kupuje. Niektórzy naprawdę dbają o swoje sprzęty, potrafią naprawdę mieć pięknie utrzymane swoje miłości. Ile potrafią wydać na markowe części i bieżący serwis to .... powiedzieć nie mogę - mogę powiedzieć tylko tyle, że dwa serwisy przygotowawcze warte są tyle ile kosztuje motek na allegro ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupuj GS-a jeśli masz dychę na ten cel, myślę że spokojnie się zmieścisz, no chyba że chcesz Efkę zwykła (F650), to jest jedna malinowa na sprzedaż ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tej cenie dobry zadbany ładny i w ogóle motocykl (GS), bez wkładu na początek, to raczej będzie ciężko znaleźć :roll:

P.S. W salonie to chyba raczej XT660Z a nie XTZ660 ;-)

P.S. 2. Seb - było takie forum, może jeszcze jest, co skupia wszystkie maści motocykle i informacje na ich temat, ale to nie to forum... :-P

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dyche za swojego to chciał Tomasz ale nie bylo chetnych. Moze nie idealny jesli chodzi o estetyke ale mechanicznie naprawde wporzadku i wart tych 10k. Nie wiem czy dalej chce sie pozbyc bo teraz troche kasy w niego wlozyl - montuje nowe gadzety i robi duzy serwis zimowy.

Za dyche to mozna sobie kupic idealna eFke a nie Gsa czy Dakara.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak jak pisałem w pierwszym poście - zdaję sobie sprawę, że za 10tys mogę nie kupić GSa,

rozważam także inne opcje :)

Ps. A jaki ma nick Tomasz? Lub gdzie znajde jego ogloszenie?

Edytowane przez gilby

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj kraczecie tylko, przy odrobinie szczęścia można do 10tys kupić Gs-a, a jeżeli już mowa o dokładaniu do interesu to z powodzeniem można tyle samo kasy dołożyć do takiego za 15 tys co i za 10 tys. Wiecie że jak ktoś ma pecha to i w drewnianym kościele cegła.....

Za ile by nie kupił to i tak cos tam będzie trzeba dołożyć, kwestia tylko ile...

Szukaj Gs-a i ewentualnie jakąś kaskę na dokładke, powodzonka :beer:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zacytuje klasyka: "O interesach nie gadam publicznie ;)

Jak coś to PW." ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

temat do zamknięcia - po kilku przymiarkach, przemyśleniach i rozmowach - dziś zagościł u mnie dl650 :)

pozdrawiam

Przemek

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No proszę. A ja nic się nie odzywałem, żeby potem nie było, że agituję. ;-)

Gratuluję wyboru.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×