Skocz do zawartości
petret

Zakup pierwszego moto

Recommended Posts

Zima na półmetku i coraz bardziej nurtuje mnie jedno pytanie. Czy naprawdę trzeba przejechać pół kraju aby zakupić fajnego GSa? Co więcej, żeby w ogóle namierzyć potencjalnego sprzedawcę? Po cichu mam nadzieję, że panuje po prostu motocyklowe odrętwienie nie tylko na drogach ale i w necie. Na naszych aukcjach w zasadzie nie ma teraz z czego wybierać… (hmm… a może mobile.de?)

Jak Wy kupiliście swoje pierwsze maszyny? Nasłuchałem się strasznych historii od znajomych, co kto znalazł pod owiewkami swoich pierwszych motocykli. Wiadomo, rozsądek nakazuje przed zakupem wszystko dobrze obadać, a przede wszystkim nie napalać się na pierwszy lepszy egzemplarz… No w praktyce bywa to różnie :lol:

Jest jakiś prosty sposób nabycia wymarzonego GSa? A może znacie dobre źródło lub godnego polecenia handlowca, który jest w stanie sprowadzić dobry sprzęt i nie zedrzeć skóry?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolego, ja przejechałem kawał Polski i Niemiec za wymarzonym GS'em i nie myślałem czy się natnę na minę czy nie.Po prostu sercem kupowałem nie rozumem :lol: . Wydawało mi się ze jest mniejsze prawdopodobieństwo wtopy bo wziąłem używanego z salonu BMW. W sumie serce dobrze podpowiedziało bo problemów z motkiem nie miałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to nic tylko pogratulować :-) Ja też w sumie liczę, że GSami śmigają rozsądni motocykliści ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozsądni może i tak ale tylko stali bywalcy naszego forum :!: :!: :lol: Niestety w Polsce dzisiaj ciężko coś znaleźć pewnego :!: Koledzy z forum dziwili się jak pisałem że szukam 6 miesięcy szukałem ale znalazłem :!: Niestety nie w KRAJU! Ale w salonie BMW w RZYMIE :!: :!: :!: :lol: Na teraz moim zdaniem pozostaje Ci www.mobile.de jak szukałem było tam wiele ciekawych propozycji pomijając oczywiście niechęć naszych sąsiadów do sprzedaży swoich maszyn POLACZKOM :!: :!: :!: Przykre ale prawdziwe :!:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja kupowałem pewniaka z salonu BMW z Londynu. Później okazało się, że ze wszystkich zapewnień sprawdziła się tylko bezwypadkowość. Z rzeczy eksploatacyjnych musiałem wymienić wszystko oprócz opon.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Szukaj wszdzie, nie ma się co ograniczać. Znalazłem GS co prawda to 1200 ale za to w Czechach.

paweł przesiadasz się na 1200? wracasz do jedynej słusznej marki? :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja swojego znalazłen na Allegro, w niemczech było dużo ofert - trochę droższe niż w Polsce, ale statystycznie pewniejsze: mobile.de motoscout24.de

Sprawdź na forum w sprzedam, to wyglądało rozsądnie może jeszcze aktualne:

viewtopic.php?f=6&t=1490

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Szukaj wszdzie, nie ma się co ograniczać. Znalazłem GS co prawda to 1200 ale za to w Czechach.

paweł przesiadasz się na 1200? wracasz do jedynej słusznej marki? :mrgreen:

To moje takie noworoczne postanowienie :-)

Albo 1200 od bawarczyków lub skośnooki 1000 a może 800 z monachium, w każdym razie więcej niż jeden cylinder.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Szukaj wszdzie, nie ma się co ograniczać. Znalazłem GS co prawda to 1200 ale za to w Czechach.

http://www.autotip.com/crashauto/pl/bmw-ostatni-r-1200-gs-6-07-d2636629

A czy on przypadkiem nie ma poważnej awarii przedniej felgi? :lol: No chyba że tak kijowo światło pada, ale cena wygląda na uszkodzonego. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja kupowałem pewniaka z salonu BMW z Londynu. Później okazało się, że ze wszystkich zapewnień sprawdziła się tylko bezwypadkowość. Z rzeczy eksploatacyjnych musiałem wymienić wszystko oprócz opon.

Vengosh, tak się zastanawiałem nad tymi salonowymi okazami, nawet namierzyłem coś takiego:

http://otomoto.pl/bmw-f-650gs-dakar-04-zdunek-gdansk-M2360132.html

Cena powiedzmy jeszcze do zniesienia jak za dakara 2004. Zastanawiam się tylko ile takie moto jest warte bo każdy dealer potrąca sobie niezłą prowizję...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przejrzyj dokładnie ofertę na tym forum od Zdunka - poszukaj w sprzedam tam jest wszystko napisane i tel kontakt i mail i się wszystkiego dowiesz, sprzedawca jest zarejestrowany na forym!!! :lol:

TEMAT: f650gs dakar 2004 polski salon :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A faktycznie, tego Zdunka od Jerzego to widocznie na forum namierzyłem :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja kupowałem pewniaka z salonu BMW z Londynu. Później okazało się, że ze wszystkich zapewnień sprawdziła się tylko bezwypadkowość. Z rzeczy eksploatacyjnych musiałem wymienić wszystko oprócz opon.

Vengosh, tak się zastanawiałem nad tymi salonowymi okazami, nawet namierzyłem coś takiego:

http://otomoto.pl/bmw-f-650gs-dakar-04-zdunek-gdansk-M2360132.html

Cena powiedzmy jeszcze do zniesienia jak za dakara 2004. Zastanawiam się tylko ile takie moto jest warte bo każdy dealer potrąca sobie niezłą prowizję...

Dealer w Poznaniu co prawda innej marki bierze ok. 1000 zł. Pytałem się w tym roku wstępnie przy rozpatrywaniu sprzedaży motocykla żony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do rad przy kupowaniu to nie ma złotego środka. Trochę wiedzy (gdzie zajrzeć) trochę szczęścia, trochę psychologii (czy sprzedawcy "dobrze z oczu patrzy") no a przede wszystkim nie napalać się i pamiętać, że sprzedawca to nie cyganka co ci prawdę powie. Ja kupiłem od motocyklisty co motocyklem wrócił z wysp do Polski. Szukałem zarejestrowanego i jeżdżonego motocykla. Czaiłem się długo gdzieś od lutego do czerwca ale trafiłem dobrze. jeszcze nic mi nie nawaliło i nie musiałem na wstępie ładować kasy żeby w ogóle jeździć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Petret, a widziałeś tego?

http://allegro.pl/show_item.php?item=1381761112

Na zdjęciach wygląda nieźle i niedaleko nas. Jakbyś chciał obejrzeć to Daj znać, mam teraz urlop :-)

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vengosh,

Dzięki za info, miałem już go na oku i nawet chciałem się kiedyś wybrać na małe oględziny.

Co prawda motorek ma małą wadę (poza kolorem :lol:) - mianowicie brak blach i pewnie dodatkowe koszty z tym związane... no ale kwestia kosztów sprowadzanych motocykli to pewnie temat na osobny wątek.

Tak czy siak cena w miarę przystępna i zobaczyć było by fajnie, niestety nie dam rady wcześniej niż po nowym roku.

W każdym razie dziękuję za propozycję :beer:

A przy okazji...

Jak to jest z tymi rurami i tłumikami? Na oko to maszyna ma zdrowo przepalony wydech. Czy naprawdę jest to obiektywne kryterium podczas oględzin?

Pozdrawiam,

P.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Petret :!: Jestem świeżym posiadaczem F 650GS i kolor wydechu jest już w przypadku mojej maszyny tylko wspomnieniem niestety krótkim wspomnieniem gdyż po jego wyczyszczeniu za niedługi czas znów przybierze podobne barwy. To specyfika naszych 2oo! Układ wydechowy jest tak już skonstruowany! Moim zdaniem kolor wydechu to nie kryterium wyboru. Moje były równie spalone i czarne. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co prawda motorek ma małą wadę (poza kolorem :lol:) - mianowicie brak blach i pewnie dodatkowe koszty z tym związane... no ale kwestia kosztów sprowadzanych motocykli to pewnie temat na osobny wątek.

Tym się nie Przejmuj, to nie są duże koszty (tłumaczenie, przegląd, + koszty rejestracji) jakieś 400 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tym się nie Przejmuj, to nie są duże koszty (tłumaczenie, przegląd, + koszty rejestracji) jakieś 400 zł.

Dokładnie są to przewidywalne koszty.. a dzisiaj czy wczoraj wrzucono na otomoto f650gs z Leszna http://otomoto.pl/bmw-f-f650-gs-M2377763.html

wygląda ciekawie :lol: , a porównując tą cenę to i ten jest ciekawy

http://otomoto.pl/bmw-gs-bmw-f650gs-f65 ... 33938.html

Oczywiście motocykle trzeba obejrzeć i się nimi przejechać ale ceny są naprawdę dobre! :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba pora zacząć robić miejsce w garażu (tylko się nie napalać... :lol: )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na pocżątek napal w garazu i rób miejsce :-)

A z moto to spokojnie, lepiej dobrze wybrać,.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to kupiony! ;)

http://allegro.pl/bmw-f-650-gs-abs-2002r-9500-zl-i1381761112.html#

Po bliższych oględzinach stwierdziliśmy, że moto warte uwagi, choć jak się okazało motorek miał małe przygody (drobne ślady po delikatnym szlifie po obu stronach). Z defektów:

- ułamana końcówka centralnej podpórki,

- mały wyciek z silnika, który pewnie skończy się wymianą uszczelki

- brakujące śrubki pod przednimi osłonami

- nieciekawa rysa na lewej stronie bloku silnika zapaćkana trochę nieudolnie jakąś zaprawką

- jedna głębsza rysa na baku, wygląda, że niegroźna i obejdzie się bez efektu pędzącej pochodni :D

Generalnie motorek dobrze rokuje, odpalił od kopa ale za drugim razem :o, lagi się nie pocą, napęd OK, luzów na główce nie stwierdzono, geometria na oko OK, manety grzeją, ABS wydaję się, że działa... Skrzynia chodzi jak marzenie! (a różnie to podobno bywa w GSach) Niestety z powodu śniegu jazdy próbnej nie było. No to teraz do wiosny :D

Na koniec wielkie podziękowania dla Vengosha! Jego czujne oko i obiektywna opinia były bezcenne :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Na koniec wielkie podziękowania dla Vegosha! Jego czujne oko i obiektywna opinia były bezcenne

Jak zwykle ;)

Powodzenia w użytkowaniu :D :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×