Skocz do zawartości
gucioffy

Pierwsze szukanie

Recommended Posts

Cześć,

Szukam dla mnie i mojej piękniejszej połowy GSa. Ma być to nasze 1sze moto więc nie bardzo się orientujemy co i jak. Liczymy na Waszą pomoc ;) Kwota powiedzmy do 12tyś.

Co sądzicie po tym? http://otomoto.pl/bmw-f-650-f650-f650gs ... 49528.html ,warto się jeszcze interesować takim przebiegiem?

I jeszcze jedno, czy w ogóle dziewczyna h=1,60m ok 50kg jest w stanie sobie poradzić na GS'ie? Czy raczej powinniśmy dla niej szukać czegoś mniejszego?

Dzięki z góry za każdą pomoc.

Pozdrawiam,

Konrad :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygląda dobrze, jeżeli to nie daleko to chyba warto pojechać. Co do przebiegu to najlepiej jak się wypowiedzą uzytkownicy z podobnym przebiegiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj nie wiem czy tak dobrze wygląda,widać że jeździł po wodach,błotach itp.,nie był później myty czego skutkiem jest prawie wszędzie rdza!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj! Jeśli dziewczę charakterne i 10 pełnych pompek zrobi to i radę da z takim moto! Co do wysokości to wszystko powinno być OK. Ja mam 166 cm wzrostu i wagi no powiedzmy 67 kg i daje rade jednak zdaje się mi że i mocy w łapkach mam więcej niż Twoja Wybranka. Choć czasami mogę się zdziwić ;) Problem może pojawić się tylko w ciasnych nawrotach przy prędkości "zero" przy manewrowaniu w garażu no i jak jednostka się przechyli zbyt mocno albo w L albo w P wtedy przydaje się moc w łapkach! Moto waży prawie 200 kg. Podczas jazdy prowadzić lekko, i przyjemnie. Co do przebiegu ciężko mi się wypowiadać. Ja kupiłem ostatnio identyczną jednostkę nawet kolor identyko z 2000 roku z przebiegiem 28000 km nawiniętych przez jednego właściciela. Wiele zależy od: Kraj pochodzenia, ilość właścicieli, udokumentowanie danego przebiegu. Sugeruje byś pogrzebał na forum a znajdziesz wiele rad moich bardziej doświadczonych kolegów. Podpowiedzą Ci na co zwracać uwagę i co jest ważne a co nie. Ja mogę dla Was obejrzeć ten motorek mam do niego "rzut beretem" ;) Jednak będą to tylko oględziny i rozruch na miejscu + kilka fotek. Z jazdą będzie gorzej bo u nas dużo śniegu spadło. Ale zawsze coś. Podejmujcie decyzje szukajcie innych egzemplarzy i dajcie cynk. Dodam że to moto wisi jakieś 3 może nawet 4 miesiące na otomoto.pl.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Oj nie wiem czy tak dobrze wygląda,widać że jeździł po wodach,błotach itp.,nie był później myty czego skutkiem jest prawie wszędzie rdza!

A że niby do czego jest funduro? Ma stać w gablocie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie ale prawie wszędzie rdza o dobrym traktowaniu nie świadczy,nawet jak jeździsz codziennie po błotach itd.,po tym umyjesz myjką ciśnieniową i jeszcze za psikasz jakimś smarem to na pewno nie byłoby tyle rdzy na nim.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witaj! Jeśli dziewczę charakterne i 10 pełnych pompek zrobi to i radę da z takim moto! Co do wysokości to wszystko powinno być OK. Ja mam 166 cm wzrostu i wagi no powiedzmy 67 kg i daje rade jednak zdaje się mi że i mocy w łapkach mam więcej niż Twoja Wybranka. Choć czasami mogę się zdziwić ;) Problem może pojawić się tylko w ciasnych nawrotach przy prędkości "zero" przy manewrowaniu w garażu no i jak jednostka się przechyli zbyt mocno albo w L albo w P wtedy przydaje się moc w łapkach! Moto waży prawie 200 kg. Podczas jazdy prowadzić lekko, i przyjemnie. Co do przebiegu ciężko mi się wypowiadać. Ja kupiłem ostatnio identyczną jednostkę nawet kolor identyko z 2000 roku z przebiegiem 28000 km nawiniętych przez jednego właściciela. Wiele zależy od: Kraj pochodzenia, ilość właścicieli, udokumentowanie danego przebiegu. Sugeruje byś pogrzebał na forum a znajdziesz wiele rad moich bardziej doświadczonych kolegów. Podpowiedzą Ci na co zwracać uwagę i co jest ważne a co nie. Ja mogę dla Was obejrzeć ten motorek mam do niego "rzut beretem" ;) Jednak będą to tylko oględziny i rozruch na miejscu + kilka fotek. Z jazdą będzie gorzej bo u nas dużo śniegu spadło. Ale zawsze coś. Podejmujcie decyzje szukajcie innych egzemplarzy i dajcie cynk. Dodam że to moto wisi jakieś 3 może nawet 4 miesiące na otomoto.pl.

Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc przy oględzinach, ale może lepiej poczekać aż trochę śniegu nam ubędzie. Skoro czeka już tyle czasu to przez tydzień dwa pewnie świat się nie zawali ;) to póki co nie przestajemy szukać, a jak aura dopomoże to może skorzystalibyśmy z Twojej pomocy :D bardzo nam zależy żeby ktoś od nas bardziej doświadczony spróbował jazdy.

Dzięki za wszystkie posty

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok ;) Czekam na cynk :!: Powodzenia w poszukiwaniach :!:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Koło mnie pojawił się dakar. Zobacz ogłoszenie, jak Cię zaintersuje to mogę podjechać zobaczyć.

http://allegro.pl/bmw-f650gs-dakar-2002rok-16tys-km-przebiegu-i1432865065.html

Wygląda super. Te blachy to angielskie? Jeśli to dla Ciebie nie duży kłopot to bardzo poproszę o pomoc. Kiedy mógłbyś podjechać i oglądnąć? Postaram się zrewanżować przy okazji :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pojade tam jutro, mam nadzieję że znajde chwile.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
gucioffy Twoja dziewczyna chce nauczyć się jeździć na moto , czy jako pasażerka ?

Jako pasażerka czasem pewnie też ;) ale zdecydowanie złapała bakcyla więc raczej będzie wolała sama prowadzić.

Martwi mnie tylko cały czas jej wzrost, na egzaminie YAMAHA YBR 250 (siodło 805mm) był lekki problem w momencie zatrzymania. Poza tym śmigała jak złoto ;) Na placu bez problemów, no i trasa też gładko.

Z tego co czytałem GS'y od 2002r mają siodło na 780mm. Myślicie, że taka różnica będzie odczuwalna?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
[

Wygląda super. Te blachy to angielskie?

Tak, to anglik. Pamiętaj, że w ostatnich miesiącach diagności zaczęli się bardziej przykładać do pracy (starostwa mocniej ich kontrolują po raporcie NIK o nadzorze nad SKP) i z angielskim reflektorem będzie gorzej z przeglądem.

Prawdopodobnie będziesz go musiał doliczyć do ceny (nówka to jakieś 250USD).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj tam, oj tam kapitanie.

Mam drugiego anglika i nie miałem problemu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
[

Wygląda super. Te blachy to angielskie?

Tak, to anglik. Pamiętaj, że w ostatnich miesiącach diagności zaczęli się bardziej przykładać do pracy (starostwa mocniej ich kontrolują po raporcie NIK o nadzorze nad SKP) i z angielskim reflektorem będzie gorzej z przeglądem.

Prawdopodobnie będziesz go musiał doliczyć do ceny (nówka to jakieś 250USD).

Aż tyle to nie, ok 650 zł dla roczników do 2003

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Oj tam, oj tam kapitanie.

Mam drugiego anglika i nie miałem problemu.

Nie mówię, że na 100% będą problemy, ale trzeba się z tym liczyć (zależy od diagnosty, szczęścia itp).

Aż tyle to nie, ok 650 zł dla roczników do 2003

250USD to jakieś 720zł ;-)

pozdraw

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj nie dałem rady, przywaliła mnie praca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Byłem dzisiaj zobaczyć tego Dakara. Jak na 2002 to trzyma się dobrze. Nie jest idealny bo taki był 9 lat temu. Ale za to jest nowa opona przednia i tylna, bieżnik w sam raz do kopania dołków :-). Nowy łańcuch i tylna zębatka, przednia jest schowana wiec nie wiem w jakim jest stanie ale sprzedawca mówieł że napęd jest cały nowy wiec można tak przyjąc. Lagi pomalowane elegancko na srebrno, uszczelniacze nie leją. Czarna wysoka szyba. Gmole czarne, chyba powinny być srebrne. Manetki akcesoryjne a co za tym idzie raczej podgrzewanie nie działa. Plastki całe, lakier w dobrym stanie. Wydech cały do polerowania. Silnik suchy, nic się nie leje. Nowa bateria, Brakuje prawego lusterka, błotnika typu "pampers" i do wymiany prawy przedni kierunek..

Nie miałem jak go zapalić bo stoi w salonie a na dworze zimno jak cholera. To tyle co mogę powiedzić. Twoja decyzja czy przyjedzesz go oglądać. Salon jest na południu Wrocławia 2 km od autostrady A4. Do zarejestrowania pozostaje wydać jakieś 500zł czyli zwolnienie z VAT, wydział koplikacji czyli tablice, dowód i karta pojazdu, do tego ubezpieczenie i przegląd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Martwi mnie tylko cały czas jej wzrost, na egzaminie YAMAHA YBR 250 (siodło 805mm) był lekki problem w momencie zatrzymania. Poza tym śmigała jak złoto :lol: Na placu bez problemów, no i trasa też gładko.

Z tego co czytałem GS'y od 2002r mają siodło na 780mm. Myślicie, że taka różnica będzie odczuwalna?

Ja już pewnie n-ty raz to piszę: jestem chyba na tym forum najniższa. Więc jeśli ja z moimi 158 daję radę, to każdy inny chyba też. :)

A prawko robiłam na takiej samej Yamaszce. Teoretycznie GS ma niższe siodło, w praktyce nie bardzo. Mnie się nawet wyższy wydawał. Różnica jest w szerokości moto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można jeszcze dopomóc sobie "papciami" na grubej podeszwie. :lol:

Koturnik jakiś, czy cóś... :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Koło mnie pojawił się dakar. Zobacz ogłoszenie, jak Cię zaintersuje to mogę podjechać zobaczyć.

http://allegro.pl/bmw-f650gs-dakar-2002rok-16tys-km-przebiegu-i1432865065.html

W pierwszej fazie szukania moto dla mnie i mojego męża myśleliśmy nad zwykłym GSie, a po jednego Dakara nawet ustawiliśmy się w kolejce do kupna. Dopiero niedawno mieliśmy okazję zobaczyć dakara z bliska ... Jestem niewysoką dziewczynką (162cm) i ten motocykl mnie przeraził! Nawet nie dotykałam paluszkami do ziemi, jak pomogli mi go postawić do pionu. Jeżeli więc ma to być pierwsze moto też dla Twojej dziewczyny i myślicie o Dakarze to najlepiej najpierw na niego wsiąść, razem bądź osobno :lol:

PS. na zwykłym GSie przejechałam się zaraz po kursie. Jest do opanowania, o czym zapewnić może Jagienka :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×