Debian

Użytkownik
 • Zawartość

  417
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  2

Debian last won the day on 3 Wrzesień 2016

Debian had the most liked content!

Reputacja

672 Excellent

O Debian

 • Tytuł
  Niezły wyjadacz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja:
  pomorskie
 • Motocykl
  F 800GS

Ostatnie wizyty

1694 wyświetleń profilu
 1. Macie rację. Nie wiemy tylko w jaki sposób ZFE odcina zasilanie. Tam dla każdego z obwodów jest jakiś tranzystor z rezystorem (jako czujnik), który reaguje na spadki napięcia czy jest to rozwiązane w inny sposób? Z oryginalnego gniazda zapalniczki brałem napięcie do sterowania i przez przekaźnik zamontowałem tradycyjne gniazdo. Po miesiącu wyprułem to i normalne gniazdo podłączyłem bezpośrednio do akumulatora.
 2. W naszych motkach jest tak: przewód z czerwoną izolacją to plus, który ma bezpośrednie połączenie z akumulatorem. Czerwony w (dowolnego koloru) ciapki to plus za jakimkolwiek elementem układu (nawet wtyczką). W osiemsetce po zdjęciu pokrywy "nibybaku" do obwodu sterowania przekaźnika, tak jak Jarek i Raby napisał, miałem dwie opcje: gniazdo "zapalniczki" i nawigacji. Wybrałem to pierwsze ze względu na przekrój przewodów - to tylko sterowanie, ale człowiek spokojniej śpi i jeździ:)
 3. Jakie pierwsze wrażenia? Ile pali? Dobrze w świetle widać ten wyświetlacz?
 4. F850 GS gaśnie na zimnym silniku - co to może być? Jakieś pomysły?
 5. Zrobiłbym zworki na wtyczce po prawej stronie (zdjęcie, które wrzucił Jarek) i tym samym wyeliminowałbym wadliwe działanie stacyjki.
 6. Wygląda na brak plusa. Jeśli nie działają postojówki to stawiam na czerwony w okolicach główki ramy.
 7. Światło stopu pewnie nie działa, a światła postojowe (jeśli przekręcisz kluczyk w stacyjce w skrajną, lewą stronę)?
 8. Będziecie tak się "kopać " dalej ? Dajcie spokój
 9. Idąc tym tropem to pod kanapą mamy już wyprowadzony ( + ) i ( - ). Pierwszy na pinie 6 drugi na 4 Ja ładuję przez pełnowymiarowe gniazdo zapalniczki podpięte bezpośrednio do akumulatora.
 10. Tak byłoby, gdyby moto trafiło w ręce jakiegoś rzeźnika Mało kilometrów nakulałeś przez te dwa i pół sezonu. Zresztą w tym czasie osiemsetką zrobiłem niewiele więcej i do przyszłego sezonu pewnie już nic na licznik nie nabiję.
 11. Widziałem go ostatnio u Adama. Rys mu nie przybyło -wygląda jak 3 lata temu
 12. Można wziąć stare "motorękawice" lub dla pewności robocze, gumowane zalegające w garażu i zrobić na nich kilkumilimetrową kropkę za pomocą: 1. Kleju elektroprzewodzącego z Castoramy, 2. Kleju samorobnego: zmieszać drobno starty grafit z lakierem do paznokci, klejem etc w stosunku 10:1. Zrobić testy i wykonać to samo na docelowych rękawicach. Dzisiaj zrobiłem test z kawałkiem folii aluminiowej - działa Test z klejem mogę zrobić dopiero za 3-4 tygodnie.
 13. ...albo, bez przeróbek, posmarować.
 14. To nadzieja - dłubać w nosie można lewą ręką Widziałem ostatni Twój filmik - hamulec słabo używany, tylko gaz do oporu