Skocz do zawartości

Recommended Posts

słuchajcie, podpowie mi ktoś kto siedział na zwykłym 650 GS i Dakarze.

Duża jest różnica wysokości siedzenia?

wg papierów jest to 7cm, ale nie wiem jak w rzeczywistości to wygląda.

pytam bo na zwykłym GS stoję na palcach i nie wiem czy dam radę na Dakarze ustać.

dzięki,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

słuchajcie, podpowie mi ktoś kto siedział na zwykłym 650 GS i Dakarze.

Duża jest różnica wysokości siedzenia?

wg papierów jest to 7cm, ale nie wiem jak w rzeczywistości to wygląda.

pytam bo na zwykłym GS stoję na palcach i nie wiem czy dam radę na Dakarze ustać.

dzięki,

Toczyć się do przodu pewnie dasz radę.Gorzej z manewrowaniem,np w terenie,z pasażerem itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem tak: najpierw siedziałem na zwykłym GS, później usiadłem na Dakara to mi szczena opadła. Niby 7cm ale na zwykłym czułem się jak na motorynce (przy moich 190cm wzrostu). Jeżeli dotykasz palcami to na Dakarze na bank będziesz miał problem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

właściwe pytanie powinno brzmieć: jakie długie mam kończyny dolne. Ja mam 180 (no...179,5) :-D wzrostu, oczywiście. Dakara obniżałem na lagach, wymieniłem kanapę na obniżoną i jeździłem "na miękko" i po obniżeniu z palców przeszedłem na śródstopie. Dzięki wcześniejszemu oparciu na palcach trzy gleby parkingowe (w tym jedna u Dakarowego w garażu-ta była już po obniżeniu, Boże, co za obciach był!). Jak masz "kacze nóżki" na bank nie brałbym dakara. Po co? Żeby mieć problem z ewentualnym podparciem? Chyba że masz nogi modelki po retuszu photoshopem, wtedy może być dakar. Jak widziałem manewrowanie dakarem przez Pawła, Maxa, Mehowa, Miko, to tylko pozazdrościć wzrostu i długich nóg. Ja na takie wygibasy sobie nie mogłem pozwolić. Teraz na kobyle spokojnie się podpieram. Mimo 70 kg więcej.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:-/ to niedobrze.

wzrostu mam 169

Możesz jeszcze wymienić kanapę na wersję lejdis, z pewnością nie będzie z tym problemu na forum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(w tym jedna u Dakarowego w garażu-ta była już po obniżeniu, Boże, co za obciach był!)

.

oj tam, już nikt prawie nie pamięta :lol:

Teraz na kobyle spokojnie się podpieram. Mimo 70 kg więcej.

To od Bieszczadów Przytyłeś, rozumiem, że to na zimę? :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vengosh, kurde!nie dość że Małżon polonistka to jeszcze Ty się na forum czepiasz! ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

właściwe pytanie powinno brzmieć: jakie długie mam kończyny dolne. Ja mam 180 (no...179,5) :-D wzrostu, oczywiście. Dakara obniżałem na lagach, wymieniłem kanapę na obniżoną i jeździłem "na miękko" i po obniżeniu z palców przeszedłem na śródstopie. Dzięki wcześniejszemu oparciu na palcach trzy gleby parkingowe (w tym jedna u Dakarowego w garażu-ta była już po obniżeniu, Boże, co za obciach był!). Jak masz "kacze nóżki" na bank nie brałbym dakara. Po co? Żeby mieć problem z ewentualnym podparciem? Chyba że masz nogi modelki po retuszu photoshopem, wtedy może być dakar. Jak widziałem manewrowanie dakarem przez Pawła, Maxa, Mehowa, Miko, to tylko pozazdrościć wzrostu i długich nóg. Ja na takie wygibasy sobie nie mogłem pozwolić. Teraz na kobyle spokojnie się podpieram. Mimo 70 kg więcej.

Jeszcze jest jedno wyjście! jak ja siądę na swojego motka (mam 170cm) to prawie całymi stopami dosięgam bo ...... ważę 96 kg ;) - siłka i pakuj hahaha....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kojarzy ktoś ten motocykl?

http://moto.allegro....2644235132.html

pydr,

Blayti

To chyba jakaś nowość na allegro. Ogólnie wygląda na zadbany, jest ABS, stan wydechów, podnóżków adekwatny do podawanego przebiegu. Brak śrubki przy oprawie przedniego prawego kierunku oraz wydaje mi się, że brakuje opaski zaciskowej na wężu do pompy wody.

Trzeba obejrzeć ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest ktoś z okolic Inowrocławia/Torunia, kto miałby chwilę podjechać i zobaczyć /objeździć ten motocykl?

Z ogłoszenia wygląda całkiem całkiem.

Pomoże ktoś?

B.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest ktoś z okolic Inowrocławia/Torunia, kto miałby chwilę podjechać i zobaczyć /objeździć ten motocykl?

Z ogłoszenia wygląda całkiem całkiem.

Pomoże ktoś?

B.

....jak to z ogłoszenia :twisted: Mamy chyba kogoś z tamtych okolic... ? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest ktoś z okolic Inowrocławia/Torunia, kto miałby chwilę podjechać i zobaczyć /objeździć ten motocykl?

Z ogłoszenia wygląda całkiem całkiem.

Pomoże ktoś?

B.

Ja jestem z Torunia, szkoda, że nie doczytałem wcześniej bo jechałem wczoraj przez Inowrocław. Najwcześniej mogę tam być na początku przyszłego tygodnia, wrzuć swój nr na priv. będziemy się zgadywać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ponadto pamiętam, że Petret z naszego forum kupował swojego GS-a od tego gościa (wiem bo byłem z nim ;-)). Chyba sobie chwali bo do dziś nie sprzedał.... :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Danielsan, ja jestem takiego wzrostu jak ty i na Dakarze spokojnie daję rade. Jeśli poszukujesz Dakara polecam swojego, który jest wystawiony na Allegro http://moto.allegro.pl/bmw-f-650-gs-dakar-i2660709973.html

Sprzęt jest naprawdę w dobrym stanie i za nieduże pieniądze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ponadto pamiętam, że Petret z naszego forum kupował swojego GS-a od tego gościa (wiem bo byłem z nim ;-)). Chyba sobie chwali bo do dziś nie sprzedał.... :lol:

To jednak nie ten sam gość. Jutro jadę obejrzeć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×