Skocz do zawartości
sledziuj

Nieudana polerka i oklejanie szyby

Recommended Posts

Napadł mnie pomysł, żeby upiększyć swoją dakarową czarną szybę. :lol: Najpierw przekopałem internet i dowiedziałem się o zachwalanej paście Xerapol. Miała usuwać rysu ze szkła akrylowego itp.

xerapol_tube_packungtemp_000.jpg

Z drugiej strony widziałem opinie, że po takim zabiegu szyba jest do wyrzucenia - cała porysowana :roll: Powiedziałem sobie, raz kozie śmierć i zakupiłem ową pastę :twisted: i koza umarła :) Szybie się nie poprawiło, a w efekcie dostałem niezbyt ciekawe smugi.

Ostatnio widziałem efekty oklejania na różnorakich elementach sprzętów naszych kolegów (ziolka i MiKa :beer: ) i pomyślałem żeby zrobić to samo z moją szybą. Zakupiłem profesjonalną folię do oklejania mebli z promocji w sklepie Lidl w cenie 4 PLN za rolkę :lol: Wziąłem się do pracy z suszarką i poniżej widać efekty.

hpim1399.th.jpg

Na drugim zdjęciu widać nieoklejone wnętrze szyby.

hpim1400r.th.jpg

Wyszedł czarny mat. Wytrzymał test na gorącej myjni ciśnieniowej i jak na razie jestem zadowolony z "dzieła" ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sledziuj, ja przepolerowałem szybę w swoim Dakar'ze takim mleczkiem. Nigdy nie pastą! Nazwę podam jutro, bo nie pamiętam. Wyszło OK.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, znalazłem ten wątek i pozwolę sobie odświeżyć temat.

miałem kilka paskudnych rys na nojej szybie od CS i (bardziej z nudów) wziąłem sie za próbę zlikwidowania paskudztwa. Najpierw papier ścierny 120, potem 250 na sucho i następnie 400 i 1500 na mokro - efekt : rys nie ma, ale są dwie matowe plamy wielkości telefonu - teraz pasowało by wypolerować. Dlatego mam pytanie: czy udało się komuś z Was wypolerować taką szybę? i jak to - ewentualnie - zrobiliście. Będę wdzięczny za poradę a wynikami, oczywiście się podzie. Postaram się też zapodać jakieś zdjęcia.

Pozdro.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest jeszcze mleczko do polerowania plastików w moto-akcesoriach. Koszt butelki ok. 60 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tyle to kosztuje polerka małego elementu :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A mleczka powinno wystarczyć na pół motocykla :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie sam materiał się liczy, a umiejętności. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

dałem radę, kupiłem mleczko polerskie do szyb i akrylu, pożyczyłem od kolegi maszynę do polerki i... jestem dumny z siebie ;) . Może dałoby się lepiej, ale jest ok. szlifowałem i polerowałem tylko około godziny (szkoda dziś było czasu na robotę) Preparat polecam - 20zł -odnowiłem też lefrektory w moto i w samochodzie, a zużyłem tylko z 30%.

lekcje odrobiłem ;) teraz zdjęcia mojej operacji.

DSCN0483.JPG

DSCN0485.

DSCN0507.JPG

DSCN0508.JPG

DSCN0513.JPG

DSCN0516.JPG

pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wybierasz w programie Picasa zdjęcia, które chcesz pokazać - klikasz na taką zieloną pinezkę.

Potem [gdy masz już pozaznaczane kilka, kilkanaście zdjęć] na dole okna w Picasie masz taki wielki przycisk "Upload" [ikonka to taka duża zielona strzała, skierowana w górę].

Dzięki temu importujesz zdjęcia na serwer [jeśli nie masz konta googla, to wówczas możesz założyć].

Później wchodzisz na swoje konto Picasy, do odpowiedniego albumu - i postepujesz zgodnie z instrukcją w linku ;)

Mam nadzieję, że coś wyjaśniłam. Jakby co, to pytaj, postaram się pomóc...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sorki, wrócę jak się tego nauczę

Szybko sie uczysz? ;)

Nie maż się, bierz się za robotę i wklejaj foty! ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
slawekkepa - jeśli chcesz nam pokazać zdjęcia, to najpierw powinieneś je wrzucić na jakiś serwer [np. picasa ].

A reszta instrukcji jest tutaj

viewtopic.php?f=4&t=2058

pozdrawiam!

Mygosia, nie poznaję koleżanki ;)

Krótko, konkretnie i do rzeczy. Sławek do dzieła!

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja zawsze jestem miła i uczynna ;)

tylko nie na wszystkim się znam - w innych wątkach po prostu czytam i się uczę ;D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam, dziękuję Wam, zwłaszcza mygosi, za naukę wklejania zdjęć. Wczoraj krócej polerowałem niż dziś w dodawałem zdjęcia... ;)

idę przegonić maszynę

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja zawsze jestem miła i uczynna ;)

tylko nie na wszystkim się znam - w innych wątkach po prostu czytam i się uczę ;D

Bardzo rozsądne podejście. ;)

Załóżcie klub z Jagienką, która już sama majstruje przy swoim motocyklu. :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

slawekkepa świetny efekt!

;)

leff - mam taki plan, aby w długie zimowe wieczory trochę rozkręcić Zielonego. Tylko nie wiem, czy go właściwie skręcę :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
..mam taki plan, aby w długie zimowe wieczory trochę rozkręcić Zielonego. Tylko nie wiem, czy go właściwie skręcę :mrgreen:

Zawsze potem można sprzedać na części, a co człowiek się nauczy jest bezcenne ;)

Można też przed akcją "Zielony" zaprosić starszego kolegę do współpracy, co się czasem wymądrza na forum i problem ze złożeniem spadnie na niego - bo jak co to wstyd i upadek autorytetu ;) ;) ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam plan taki, aby w razie co wrzucić części do golfa i błagać o złożenie ;)

;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mam plan taki, aby w razie co wrzucić części do golfa i błagać o złożenie ;)

;)

Obawiam się, że golf może nie dać się ubłagać w takich okolicznościach ;) ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×