Skocz do zawartości
JeyJey

Zaplanowana trasa w google

Recommended Posts

Witam , zaplanowałem trasę na kompie w google maps z innego punktu niż startowy gps . Przesłałem na meila i po otwarciu pokazuje mi ślad jaki zaplanowałem , lecz nie można uruchomić prowadż po trasie . Moje pytanie czy można to jakoś zrobić ,czy tylko można będzie jechać po śladzie ??????

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzę, że da się naokół:

1. Po otwarciu podglądu klikasz tzw. "kebab-menu" (trzy kropki w prawym górnym rogu), wybierasz "udostępnij trasę"

2. wybierasz otwarcie jej w przeglądarce (chrome czy co tam masz)

3. Jeśli jesteś pytany, czy chcesz użyć przeglądarki czy aplikacji do otwarcia linku, wybierasz "użyj przeglądarki", jeśli nie, to pacz pkt 4.

4. Przy podglądzie trasy w przeglądarce masz na dole przycisk "uruchom nawigację w aplikacji", po kliknięciu tegoż, odpala Ci się nawigacja.

Czy jest prostszy sposób - tego nie wiem.

"Prostsze" jest wyeksportowanie zaplanowanej trasy do gpx i wrzucenie w jakąś inną niż mapy google nawigację ;)

Edit: Zważ tylko, że gugiel jest głupi (albo mądry, jak kto woli) i realnie nie zapisuje "trasy", tylko same poszczególne punkty - czyli dajmy na to dziesięć puntków, a nie jak klasyczny gpx który tych punktów ma kilka tysięcy. Efekt jest taki, że w zależności od pory dnia czy innych czynników (ruch etc), jest szansa, że gugiel Cię poprowadzi inaczej, niż to sobie wyobraziłeś na kompie.

Edytowane przez xel
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ślicznie dziękuję banał ,ale trzeba wiedzieć nigdy tego nie robiłem . A swoją drogą ,trzeba będzie zrobić gpx bo gdyby padało tel nie zda egzaminu .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Mario 6na9 napisał:

Jak pada to się w domu siedzi:D

U mnie w tym roku cały czas pada... :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Widzę, że da się naokół:
1. Po otwarciu podglądu klikasz tzw. "kebab-menu" (trzy kropki w prawym górnym rogu), wybierasz "udostępnij trasę"
2. wybierasz otwarcie jej w przeglądarce (chrome czy co tam masz)
3. Jeśli jesteś pytany, czy chcesz użyć przeglądarki czy aplikacji do otwarcia linku, wybierasz "użyj przeglądarki", jeśli nie, to pacz pkt 4.
4. Przy podglądzie trasy w przeglądarce masz na dole przycisk "uruchom nawigację w aplikacji", po kliknięciu tegoż, odpala Ci się nawigacja.
Czy jest prostszy sposób - tego nie wiem.
"Prostsze" jest wyeksportowanie zaplanowanej trasy do gpx i wrzucenie w jakąś inną niż mapy google nawigację
Edit: Zważ tylko, że gugiel jest głupi (albo mądry, jak kto woli) i realnie nie zapisuje "trasy", tylko same poszczególne punkty - czyli dajmy na to dziesięć puntków, a nie jak klasyczny gpx który tych punktów ma kilka tysięcy. Efekt jest taki, że w zależności od pory dnia czy innych czynników (ruch etc), jest szansa, że gugiel Cię poprowadzi inaczej, niż to sobie wyobraziłeś na kompie.
Jedna uwaga, zanim zaprowadzi Cię inaczej niż zaplanowałeś, to zwyczajnie pyta czy zmienić trasę grzeczny taki

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Normalnie bóbr-dżentelmen
Zanim zmieni trasę w odniesieniu do tej wyznaczonej W MOMENCIE WŁĄCZENIA
Tu mam na myśli to, że on może wyznaczyć różną trasę między punktami, w zależności od tego kiedy wbijemy w apkę punkty lepiej widać to w większym mieście: o ósmej rano kiedy wpiszę googlu cel "praca", to wyznaczy mi inną trasę niż o 11, mimo że "wszystkie punkty planowane" są te same :⁠-⁠)

Wytapatalkowane z magicznego pudełka.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
15 godzin temu, xel napisał:

 lepiej widać to w większym mieście: o ósmej rano kiedy wpiszę googlu cel "praca", to wyznaczy mi inną trasę niż o 11, mimo że "wszystkie punkty planowane" są te same :⁠-⁠)

Moja o 11 to mi mówi - Mariusz, odpuść już nie warto iść:default_icon_beer:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I taka nawigacja to jest skarb

Wytapatalkowane z magicznego pudełka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Normalnie bóbr-dżentelmen

Zanim zmieni trasę w odniesieniu do tej wyznaczonej W MOMENCIE WŁĄCZENIA

Tu mam na myśli to, że on może wyznaczyć różną trasę między punktami, w zależności od tego kiedy wbijemy w apkę punkty lepiej widać to w większym mieście: o ósmej rano kiedy wpiszę googlu cel "praca", to wyznaczy mi inną trasę niż o 11, mimo że "wszystkie punkty planowane" są te same :⁠-⁠)

 

Wytapatalkowane z magicznego pudełka.

 

 

Bo nawigacja google, podobnie jak Garmin, ma swoją odosobnioną filozofię, jak się ją pozna, to nic nie będzie dziwić

To nie niegdysiejsza Automapa

 

 

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba każda ma swoją filozofię.
Ile razy Osmand mnie zadziwił

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do planowania i wyznaczania trasy polecam gpx.studio


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×