Skocz do zawartości
Bajer

Licznik przekłamuje

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Czy ktoś się z was spotkał z przekłamaniem licznika?

Prędkość pokazuje mi normalnie, ale jadąc z Klodem w sobotę on miał na liczniku ponad 110km, a ja miałem 74 i zerowałem licznik przed nim.

Później sprawdziłem jeszcze na trasie do firmy i blaszakiem wyszło 19km, a gs-ką 14km :-(

Co to może być? :oops:

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozmiar opon(wysokość) :roll: jeśli natomiast jest ok (czyli jak zakłada producent) to zapewne wina jakiegoś czujnika :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... dziwi mnie tylko, że prędkość pokazuje Ci prawidłowo...

Jesteś tego pewny? Jak sprawdzałeś?

Ile czasu spędziliście na motocyklach? Może prędkość też przekłamuje, tylko nie zauważyłeś bo różnica nie jest aż tak duża. W takim przypadku stawiałbym na sprawy czujnikowe.

Jeśli prędkość na pewno jest ok - to raczej coś w okolicach zegarów (komputera?) - nie wiem jak wygląda zliczanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w milach... :-(

a można to jakoś przestawić?

Dziwi mnie tylko, że zegar mam w km :-(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jutro z Klodem się wybieramy, to jeszcze przetestujemy prędkość. I dam info.

Pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W milach masz przebieg a tarcza jest w km/h? Ktoś założył tarcze od europy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
W milach masz przebieg a tarcza jest w km/h? Ktoś założył tarcze od europy?

Moje budziki są w milach. Dzwoniłem kiedyś do ASO w Krakowie (Rider) i powiedzieli mi, że mogą przestawić dystans dzienny i przebieg na kilometry za 150zł i że jest to kwestia softwarowa.

W drugą stronę to trochę bez sensu, ale mogłoby się zgadzać: 74x1,6= 118 :D :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ma sens, ktoś sprowadza angola, przekłada reflektor i tarczę prędkościomierza i sprzedaje jako kontynentala :D Może warto sprawdzić lampę i przyjrzeć się, czy nie ma typowych dla anglików śladów korozji? Można też poszukać wszelkich śladów angielskości typu specyficzne naklejki z ostrzeżeniami itp. Nie wiem co tam w angolach jest jeszcze specyficznego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Opłata podatku na przednim zawieszeniu, ale to można odkręić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To ma sens, ktoś sprowadza angola, przekłada reflektor i tarczę prędkościomierza i sprzedaje jako kontynentala :D Może warto sprawdzić lampę i przyjrzeć się, czy nie ma typowych dla anglików śladów korozji? Można też poszukać wszelkich śladów angielskości typu specyficzne naklejki z ostrzeżeniami itp. Nie wiem co tam w angolach jest jeszcze specyficznego.

Jakby się kto uparł, to w aso sprawdzi historię po vin ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przekłamanie rzędu 74/110 tudzież 14/19 to troche za dużo jak na rozmiar opony czy koła wiec prędzej stawiałbym tu na mile/ km

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I tu mam problem. Koła mam oryginalne i przód i tył :D

Pierwszym właścicielem był włoch, kupił go u siebie w salonie, potem odkupił go grek, ściągnął do Grecji i ja od niego go odkupiłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moze adonis mial mikro dzwona i musial wymienic zegar. Tanszy jest napewno z UK wiec taki zamontowal przekladajac tarcze. Wcale tak nie musialo byc, to tylko moje luzne wnioski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wracając z Częstochowy ustaliliśmy prędkość przelotową na 120-130 km/h. Prowadziłem więc z taką prędkością, a na postoju dostałem opierdol, że pałuję 150-160 km/h. No i się wkurzyłem i jadąc z Froggy okazało się, że ja przy swoim wskazaniu 125-130 u niej jest 145-150 km/h. A nie mam anglika i opony mocno starte.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×