Skocz do zawartości
piotrk

Witam Forumowiczów :)

Recommended Posts

Witam wszystkich,

od jakiegoś czasu zaglądam tu w roli obserwatora, czytam, uczę się, więc wypadałoby się przywitać :)

Na razie moje doświadczenia z moto są bliskie zeru ... ale już wiem, że Dakar to jest to, co mnie interesuje :mrgreen:.

Na codzień poruszam się lekko zmotaną Vitarą, zarówno po czarnym, jak i poza nim. Wiele razy śmigałem nią całkiem daleko, a trasę starałem się układać bocznymi drogami, często poza czarnym ... niby cabrio, ale jednak jeszcze za mało kontaktu "ze światem zewnętrznym". Moim zdaniem Dakar idealnie nadaje się do takich zadań, do jakich służy mi Suza ... a może jestem w błędzie? Jak tak to szybko mnie wyprostujcie proszę :mrgreen:, bo poszukiwania trwają ... :)

Jaki mam plan? Nabyć Dakara, nauczyć się na nim jeździć :twisted:, przez zimę zrobić co potrzeba, powymieniać, coś tam zmotać, innymi słowy przygotować maszynę na sezon. W kolejnym sezonie śmigać codziennie do roboty i wyjechać gdzieś "bliżej", bo doświadczenia brak :oops:, więc w razie W będzie można się dość łatwo ewakuować :)

Pozdrawiam,

Piotr :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sześć :beer:

Świetny wybór Dakar i GS po lesie jak znalazł, możesz dziki pogonić, a i przed niedźwiadkiem uda Ci się sp....lić :)

Nie przejmuj się doświadczeniem, tutaj jest nas kilku z małym bądź żadnym doświadczeniem leśnym :)

Wszystkiego człek jest w stanie się nauczyć :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj.

Kup i zacznij używać, a wszystkiego się nauczysz. Mechaniki w garażu, jazdy w siodle, a życia towarzyskiego w Kłodzku - albo w innej kolejności :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Świetny wybór Dakar i GS po lesie jak znalazł, możesz dziki pogonić, a i przed niedźwiadkiem uda Ci się sp....lić :) :
i właśnie o to m.in. mi chodzi :)
Kup i zacznij używać, a wszystkiego się nauczysz. Mechaniki w garażu, jazdy w siodle, a życia towarzyskiego w Kłodzku - albo w innej kolejności :beer:
Mechnika mi nie straszna (posiadanie sztrucla 4x4 jej uczy skutecznie :)), a reszta przyjdzie z czasem :)

Mam mały dylemat, może tu pomarudzę, by nie zakładać nowego wątku? ... nie wiem, jak dzielić budżet na zakup moto ... z doświadczeń 4x4 wiem, że za 2/3 kasy nabyć wóz, a 1/3 na "pakiet startowy" ... tu jest podobnie? (nie piszę o minie, a o normalnym, używanym sprzęcie, przeznaczonym do sprzedaży (czy. od jakiegoś czasu "nic nie robię bo idzie do ludzi")).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A masz kask, spodnie, kurtkę i rękawice? Dodaj także ubezpieczenie, rejestrację, jakieś niezbędne dodatki jak gmole, stelaż na bagaż, kuferek/ki, tankbag, etc., + ew. wymianę elementów ekploatacyjnych jak klocki, płyny, filtry, pierdółki… i powyższy podział jest jak najbardziej realny i sensowny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A masz kask, spodnie, kurtkę i rękawice? Dodaj także ubezpieczenie, rejestrację, jakieś niezbędne dodatki jak gmole, stelaż na bagaż, kuferek/ki, tankbag, etc., + ew. wymianę elementów ekploatacyjnych jak klocki, płyny, filtry, pierdółki… i powyższy podział jest jak najbardziej realny i sensowny.

Dokładnie tak, płyny i cała reszta pierdółek jak najbardziej, jeżeli oczywiście chcesz spokojnie przejechać sezon :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A masz kask, spodnie, kurtkę i rękawice?
nie mam, aczkolwiek moim skromnym zdaniem jest to budżet osobny, bo nie ważne, czy nabędę GSa czy Jawę 350, to te fanty będą podobnie kosztować (tu nie ma co oszczędzać chyba? ...)

alik, bajer dzięki za potwierdzenie, że takie podejście ma sens, teraz wiem w jakim mniej więcej zakresie cenowym szukać maszyny :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lewa! Na kask i ciuchy licz minimum 1,5 klocka :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kup jak najmłodszy i w dobrym stanie motór co by dolatał do końca sezony (a ten już przepołowiony) za kasę którą masz już uzbieraną. Przez zimę się odkujesz, płyny i całą reszte co potrzeba na wiosnę pozmieniasz i się przyodziejesz.

Ot moja rada, ja tak zrobiłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
płyny i całą reszte co potrzeba na wiosnę pozmieniasz i się przyodziejesz.

Ot moja rada, ja tak zrobiłem.

Ojj Zwierzu, jak możesz pisać, że przyodzieje się na wiosnę, a teraz ma śmigać w japonkach i bermudach :?: :)

Piotrk, ciuchy i kask kup koniecznie, ci w puszkach są nieobliczalni :) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja dalej swoje :)

No kask spoko, jakiś na przelatanie do końca sezonu, potem będzie dla plecaczka. Ale jeżeli kupować na siłę jakieś ubranie z którego potem nie będzie zadowolony , tylko po to żeby mieć w chwili kupna motoru to pomyłka. Lepiej się wstrzymać i kupować "na raty" a coś konkret.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Logan zdaję sobie sprawę, że taniości nie będzie ...

ZWIERZ, bajer - na pewno nie będę latać w kasku rowerowym i kąpielówkach :) moim skromnym zdaniem strój to podstawa i na pewno nie będę na to "kutwić" :mrgreen: ... szkoda zdrowia na takie eksperymenty, tym bardziej, że zerowe doświadczenie będzie skutkowało kilkoma glebami :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Logan zdaję sobie sprawę, że taniości nie będzie ...

ZWIERZ, bajer - na pewno nie będę latać w kasku rowerowym i kąpielówkach :) moim skromnym zdaniem strój to podstawa i na pewno nie będę na to "kutwić" :mrgreen: ... szkoda zdrowia na takie eksperymenty, tym bardziej, że zerowe doświadczenie będzie skutkowało kilkoma glebami :roll:

No i to jest wzorowa postawa kierownika :beer:

Zwierzu ucz się :) :beer:

Najwidoczniej kolega ma osobną kupkę na motór i osobną na ciuszki :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×