Skocz do zawartości
Slawas

Pierwszy kask - jaki wybrać

Recommended Posts

Witam

Równolegle do poszukiwań GS'a ... trwają poszukiwania i wybór pierwszego kasku. Założenia sa następujące:

- jak tylko pogoda pozwoli dojazdy do pracy (ok 15km, asfalt)

- zwiedzanie okolić (asfalt + leśne/polne drogi)

- "rajdy przeprawowe" - pałuk, kociewski, coś w tym stylu

- mam nadzieję że równiez wyprawy w rodzaju ukraińskich karpat

Co doradzacie? Szczękowca? Integralnego? A może coś takiego? http://allegro.pl/kask-uvex-enduro-i2017752648.html

Nie mam bladego pojęcia o użytkowaniu wymienionych wyżej typów kasków. Z góry dzięki za pomoc i wyjaśnienia.

Sławek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja tylko powiem, żebyś bez mierzenia nie kupował, bo rozmiarówka jest baaardzo różna, w zależności od firmy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://f650gs.pl/top...k/page__st__440 Tu Masz 39 stron o kaskach, Uvex enduro też powinien tam być opisany, a jeżeli nie to mogę podyskutować z Tobą w tamtym wątku bo jestem posiadaczem tego modelu

edit: sorry 23 strony :-D

Edytowane przez Vengosh10
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy takim rozstrzale wymagań i typów jazdy skłaniałbym się do dwóch kasków. Integrala na asfalt i coś jak Uvex Enduro na cross :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Slawas z kaskami to tak: ile kasków i ich użytkowników to tyle opinii, myślę że Marcin ma dużo racji (poprzedni post) a po prawdzie to ja dopiero po zakupie trzeciego kasku wiem czego chciałem;) Mam w tej chwili Caberg V2R i o takim jak będziesz zainteresowany mogę pogadać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sz.P admini - podepnijcie pod kask . :shock:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proponuję poszukać w poprzednich wątkach na forum. Będziesz miał już wtedy ogólne pojęcie. A kask kup wygodny i bezpieczny. Pozdrawiam. :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli będziesz dużo jeździł z innymi motocylkistami, to podnoszona szczena jest rewelacyjna jak chcesz pogadać stojąc na światłach :-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj tam, spuści sobie blendę i mucha nie siada :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak byłem dzieckiem to załatwiałem się do nocnika. Nikt mi nie powiedział, że można tego używać jako kasku. Za to garnki emaliowane i aluminiowe były bardzo przydatne w trakcie rycerskich zabaw. :)

Edytowane przez leff

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do wymagań dobrze pasuje Uvex enduro lub tego typu produkcje. Szybkę można ściągnąć i mamy typową crossówkę do przepraw. Z szybką można jeździć do pracy jak i w dłuższe trasy. Ja na nim zrobiłem parę tysięcy km po asfaltach w tym dłuższe trasy i nie ogłuchłem więc nie może być tak źle. Można nawet muzyki pozłuchać w słuchawkach przy prędkościach autostradowych aczkolwiek szum troszkę przeszkadza. Oczywiście są droższe alternatywy tego typu i pewnie trochę bardziej ciche. Rozmiarowo jest troszkę ciaśniejszy niż inne kaski co nie zmienia faktu że po założeniu jest już ok - problem tylko ze zakładaniem/ściąganiem.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki 'chopy' za wszystkie podpowiedzi i sugestie, poczytałem jeszcze trochę na forum ... poszukiwania zacznę od tego co mam w okolice pod ręką, tzn. co mogę przymierzyć. Potem poproszę Was jeszcze o radę co z tego co znajdę wokół siebie wybrać. Chętnie przymierzyłbym Uvex enduro opinie raczej dobre, myślę że w tym przedziale cenowym warto uwagi.

Pozdro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koniecznie musisz się karnąć w kasku z daszkiem (np. Uvex enduro) i integralem aby zobaczyć czy nie przeszkadza ci szum po przekroczeniu prędkości ~ 100km/h

Dla mnie akurat to było wyznacznikiem aby zrezygnować z zakupu enduracza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pow. 100 to w terenie jedynie Dakaraowy i MTBiker ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uvex enduro - przy szybkim lataniu daszek może przeszkadzać, albo jak wieje silny wiatr, delikatnie głowę urywa. Ja na nim latam już drugi sezon i narzekać nie mogę. Wkładanie i zdejmowanie to dość ciekawe przeżycie, ale na głowie leży dobrze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wybaczcie ciszę, założyłem temat i zamilkłem ... biję się w pierś :)

Poszukiwania ciuchów, w tym kasku, powróciły. Co sądzicie o AGV LongWay II, szczękowiec, dość miło na bani siedzi, tylko go ściągnąć potem nie mogę :) Życzą sobie 620 złociszy.

Po głowie chodzi mi jeszcze Uvex Enduro:

http://allegro.pl/kask-uvex-enduro-3w1-supravision-hd-szczecin-fv-xl-i2167131188.html

http://allegro.pl/kask-uvex-enduro-nie-arai-ds-rozmiar-xxl-i2113195502.html

Niestety nie mam go gdzie przymierzyć, a przez necik pierwszego kasku nie uśmiecha mi się kupować.

No i trafiłem jeszcze na HJC, jakieś amerykańskie cudo:

http://allegro.pl/kask-hjc-cl-st-ii-matt-polysk-new-2012-moto-akces-i2175238815.html

http://allegro.pl/hjc-cl-xs-czarny-mat-l-kask-hjc-fox-leszno-i2183599302.html

Tak jeszcze na zakończenie, po wczorajszych przymiarkach myślę jednak o szczękowcu, na asfalcie wygodny, cichy a w terenie (lekkim) otworzę sobie szczękę czy tylko szybkę i śmigam bez parowania :) Co sądzicie.... over

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

HJC jest w nowootwartym motorismo w Gdańsku.. Prawie pełna rozmiarówka + kolorystyka

Mają tego najwięcej i sporą presję na sprzedaż..

Potem Airoh (troszkę), półeczka Shoei i wynalazki..

Ja jako pierwszy kask wybrałem Airoh'a SV55 (w tej chwili jest nowsza wersja SV55s oraz podobny - Airoh Mathisse RS)

Generalnie jako pierwszy kask sprawdził się w 110%.

Pozwolił docenić zalety szczękowca, uwidocznił jakie mogą mieć minusy (szumiszumwuszach).

Miał na ówczesne czasy najlepszy stosunek ceny/ bezpieczeństwa (inne argumenty były na dalszych miejscach).

Na dzień dzisiejszy szukam już nowego kasku - tamten odchodzi na emeryturę, jednak pozwolił mi przekonać się czego teraz muszę szukać..

(niestety muszę szukać schuberta C3)...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bartek, a orientujesz się czy promocją sięga tez po te właśnie kaski ? Z opinii wyczytanych na forum promocja jest 'wyrywkowa' :>

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie zwróciłem uwagi - na pewno na tych lepszych szczekach HJC były naklejki o objęciu promocją..

najlepiej zadzwoń i zapytaj :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×