Skocz do zawartości
darklamb

Gs i wysokość kierownika

Recommended Posts

Witam

Rozglądam się aktualnie za pierwszym BMW i wybór padł na f650gs chociaż wolałbym wziąć Dakara tylko nie jestem pewny czy dosięgnę ziemi :oops: całe 175 cm wzrostu czy to jest wystarczająco dla dakara? Wiem o obniżanych siedzeniach itp. chodzi mi o wersję niemodyfikowaną jak to jest.

Nie mam możliwości dosiąść Dakara, więc proszę o odpowiedzi osób użytkujących tych wyższych i tych krótszych na temat użytkowania. :twisted: :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem, może być troszkę za wysoki, szczegolnie jak w terenie chcesz po smigac. Moj brat ma chyba cos kolo wlasnie 175 i na palcach musi stać.

Ja mam 192 cm wzrostu i jak jezdze na stojąco to kiera mogła by być trochę wyżej.

Jak jesteś z okolic 3miasta to możesz przysiąść się do mojego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak byś napisał ze dwa słowa więcej w przywitalni, albo w opisie podał skąd jesteś, być może ktoś jest z twojej okolicy i mógł byś się przymierzyć do Dakara.

Myślę,że 175cm to Dakara ogarniesz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

też sie zastanawiam czy przy takim wzroście"ogarnę" dakara oraz przy funkcji "kobieto puchu marny" ale poki nie sprobuje się nie dowiem ,dlatego chętnie przymierzę sie do takowego:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wolałbym wziąć Dakara tylko nie jestem pewny czy dosięgnę ziemi :oops:

Dosięgnąć dosięgniesz na pewno, tylko niekoniecznie kończynami tylnymi :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mam możliwości dosiąść Dakara,

Jak już ZWIERZ zauważył podaj skąd jesteś, a możliwość taka może się pojawić :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze możesz Dakara lekko obniżyć:

- niska kanapa

- lekkie opuszczenie na lagach (1-1.5cm)

- ustawienie tylnego amora na "miękko" (motocykl obniży się trochę po zajęciu miejsca na kanapie)

Mimo to nie będziesz prawdopodobnie dosięgał pełną stopą :) ale nie ma się co przejmować bo to nie jest konieczne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam 170cm wzrostu i radzę sobie z Dakarem bez problemu. Czasami w terenie brakuje parę centymetrów dłuższej nogi, ale jak się nie urosło to trzeba sobie jakoś radzić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oooo, Mygosia działa :-D ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem, może być troszkę za wysoki, szczegolnie jak w terenie chcesz po smigac. Moj brat ma chyba cos kolo wlasnie 175 i na palcach musi stać.

Ja mam 192 cm wzrostu i jak jezdze na stojąco to kiera mogła by być trochę wyżej.

Jak jesteś z okolic 3miasta to możesz przysiąść się do mojego.

ja mam 168cm i na podwyższonym dakarze stawałam palcami :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Justyna - a na normalnym GS radzisz sobie bez klopotu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam 170cm wzrostu i radzę sobie z Dakarem bez problemu. Czasami w terenie brakuje parę centymetrów dłuższej nogi, ale jak się nie urosło to trzeba sobie jakoś radzić.

Dakara masz, a w Przywitalni nie byłeś..? :x

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

takie dywagacje to sobie można. Wzrost nie jest ważny. Tylko długość kończyn dolnych od krocza do pięty. I tyle. Ja mam 179 cm wzrostu i w Dakarze ledwo dosięgałem palcami do gleby. Po obniżeniu lag, wymianie kanapy na niską i ustawieniu zawieszenia na "niskie" to tak prawie całymi stopami a i tak nadal niezbyt stabilnie. Wiem, mam kacze nogi, ale opisuję to, żeby ktoś niski się nie zdziwił. Chwatt, przy wzroście 170 to naprawdę musisz mieć dłłlugie nogi żeby w pełni panować nad Dakarem. Trzeba ruszyć 4 litery i po prostu się przymierzyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja mam 168cm i na podwyższonym dakarze stawałam palcami :P

Ale nogi masz długie na 148 cm... :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

takie dywagacje to sobie można. Wzrost nie jest ważny. Tylko długość kończyn dolnych od krocza do pięty. I tyle. Ja mam 179 cm wzrostu i w Dakarze ledwo dosięgałem palcami do gleby. Po obniżeniu lag, wymianie kanapy na niską i ustawieniu zawieszenia na "niskie" to tak prawie całymi stopami a i tak nadal niezbyt stabilnie. Wiem, mam kacze nogi, ale opisuję to, żeby ktoś niski się nie zdziwił. Chwatt, przy wzroście 170 to naprawdę musisz mieć dłłlugie nogi żeby w pełni panować nad Dakarem. Trzeba ruszyć 4 litery i po prostu się przymierzyć.

Myślę że nogi mam proporcjonalne do wzrostu. Ale żeby było jasne, zatrzymując się dotykam podłoża palcami nie całymi stopami. Dobrym sposobem szczególnie w terenie jest przysiadanie na jednym półdupku i podpieranie się jedną nogą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×