Skocz do zawartości

Recommended Posts

dokladnie po kazdym odpaleniu jest wyzerowany ten dzienny. A to tak sie samoczynnie robi zawsze?a jak chce przejsc do głownego sa kreski nie ma przebiegu jaki ma.Zegar działa ok.Mały wyświetlacz LCD

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może tak:

Jak masz licznik kilometrów główny to co jest: przed odpaleniem, po odpaleniu, w czasie jazdy, po wyłączeniu silnika, po włączeniu zapłonu, po następnym odpaleniu silnika ? ( w takiej kolejności to opisz ), albo zrób i pokaż filmik.

Niezależnie od wszystkiego sprawdź wszystkie złączki i połączenia oraz przejrzyj kable czy nie ma przetarć lub złego połączenia, albo złej masy ( minusa) - zacznij od złączek i kabli licznika!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może tak:

Jak masz licznik kilometrów główny to co jest: przed odpaleniem, po odpaleniu, w czasie jazdy, po wyłączeniu silnika, po włączeniu zapłonu, po następnym odpaleniu silnika ? ( w takiej kolejności to opisz ), albo zrób i pokaż filmik.

Niezależnie od wszystkiego sprawdź wszystkie złączki i połączenia oraz przejrzyj kable czy nie ma przetarć lub złego połączenia, albo złej masy ( minusa) - zacznij od złączek i kabli licznika!

Jarku myślę, że są w kolejności, w jakiej pytasz: kreski, kreski, kreski, brak kresek, kreski, kreski.

Na mój gust albo cuś z kabelkami lub stykami przy zegarach albo walnięty komp. Pamiętajmy, że problem pojawił się, gdy moto niespodziewanie zgasło w czasie jazdy.

A kasowałeś błędy od tego czasu? Byłeś w jakimś serwisie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O tempora, o mores! :/

Idziemy do Jewropy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O tempora, o mores! :/

Idziemy do Jewropy.

Che problemo Senhor? ;

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Erreer... Nie parle wu france. Nie gawrju pa ruski.

Glowne kilometry przebiegu... Ciemna srubka, w 2 dekadzie XXI wieku 30-letni chłop wysłowić sie porządnie nie potrafi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szyfrem gada, bo wiadomo, BMW podsłuchuje. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na mój gust albo cuś z kabelkami lub stykami przy zegarach albo walnięty komp.

Właśnie chcę spróbować się dowiedzieć co jest grane. Masz rację ale też nie wykluczam, że padł wyświetlacz ( przepięcie / zwarcie / wysoka temperatura ) ale się gubię w nazewnictwie i sposobie przekazywania informacji. Samo stwierdzenie "kreski" to za mało - te cyfry składają się z kresek ;)

No cóż - postaram się być cierpliwy - może uda się pomóc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

film nie bangla

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

film nie bangla

ja to nawet niedziałającego filmiku nie widzę.

Ciemność widzę ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kreski Jarku po prostu. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I to jest ta słaba jakość nagrana telefonem? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słabo, faktycznie, prawda? :D

OK, żarty na bok. Czekamy na FILM.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To teraz mi napisz czy takie kreski są cały czas na tym liczniku - czy czasem pokazuje normalne cyfry ( w jakich okolicznościach się pojawiają, a w jakich nikną czyli przechodzą z powrotem w kreski )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czas stanął w miejscu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To teraz mi napisz czy takie kreski są cały czas na tym liczniku - czy czasem pokazuje normalne cyfry ( w jakich okolicznościach się pojawiają, a w jakich nikną czyli przechodzą z powrotem w kreski )

Jarku, z wcześniejszych wpisów zrozumiałem, że te kreski są cały czas. Natomiast z tego, co moje cudne oczęta ujrzały na zdjęciu, to nie jest raczej problem z zasyfionymi stykami, czy czymś takim. Obawiam się, że padło zasilanie komputera (nie akumulator), podtrzymujące niektóre zasoby pamięci (w tym całkowity przebieg motocykla). Nie wykluczam też awarii samego komputera, ale bardziej obstawiałbym to pierwsze.

Mam nadzieję, że się mylę albo, że napisałem stek bzdur...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A wujek gógiel na to:

sprawdź połączenia wtyczek do licznika (dociśnięcie - ew. spray do kontaktów elektr.), klemy akumulatora, spróbuj resetu elektroniki motocykla, a jak nie pomoże, to szukaj nowych zegarów.

http://www.ukgser.co...ad.php?t=269193

http://www.advrider....ad.php?t=605981

http://f650.com/foru...hread.php?23116

Następnym razem sam odrabiasz zadanie domowe... ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawa rzecz. Jak w licznikach z wyświetlaczem elektroniczym utrzymywana jest pamięć całkowitego przebiegu pojazdu?

Akumulator, nie sądzę, bo zdarzyło mi się odłączać baterię na dłuższy czas (kilka, kilkanaście dni), a po zresetowaniu się komputera przebieg był wyświetlany prawidłowo.

Biorąc na chłopski rozum, musi istnieć jakieś zasilanie podtrzymujące pamięć tych danych. Może kondensator, ale nie sądzę. Zakładałbym raczej jakiś akumulatorek albo małą baterię. I to jest jedna kwestia. Druga, to jeżeli takie coś w ogóle istnieje, to gdzie jest umiejscowione. Rozum podpowiada, że im bliżej zegara tym lepiej, ale tego też nie wiem. Serwisy BMW oleją sprawę, bo łatwiej jest wymienić cały zegar niż szukać bateryjki/akumulatorka/kondensatora.

Ktoś się spotkał kiedykolwiek z poruszaną tematyką. Tego typu doświadczenie miałem z komputerem, który "gubił" podtrzymanie pamięci płyty głównej. Sprawę rozwiązała wymiana baterii na płycie głównej. Było to jednak dawno temu i jak wygląda rozwiązywanie tego typu zagadnień obecnie, nie mam pojęcia. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:lol:

To tak jak z człowiekiem.

Może nosić informację w pamięci, ale musi żyć, albo ma zapisaną w kajecie - weźmie tę informację inny człowiek i też będzie wiedział :beer:

Edytowane przez Jarek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/EEPROM - nie potrzeba żadnych bateryjek ;-)

Pięknie dziękuję "Kapitanie, mój Kapitanie". Czyli moto musiało być odpalane albo przynajmniej miało załączany zapłon ileś tam tysięcy razy. Ewentualnie eeprom wziął i zdechł. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pięknie dziękuję "Kapitanie, mój Kapitanie". Czyli moto musiało być odpalane albo przynajmniej miało załączany zapłon ileś tam tysięcy razy. Ewentualnie eeprom wziął i zdechł. :)

Przekroczenie liczby zapisów - nie sądzę - często robi się tak, że wartości wpisuje się za każdym razem w inne miejsce pamięci i prawdopodobieństwo tego problemu jest jeszcze kilkadziesiąt/kilkaset razy mniejsze.

Pad układu/pamięci - to już prawdopodobne. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

×