Skocz do zawartości
electro

oględziny moto - uszczelki pod głowicę i cylinder

Recommended Posts

Cześć!

My nadal szukamy :roll:

Teraz na tapecie f650gs z 2001 roku. Swoje przeżył i przejechał, ale tragedii nie ma. Zastanowiły mnie natomiast uszczelki pod głowicą i cylindrem oraz coś co wyłazi spod uszczelki głowicy. Czy ona puszcza olej? Czy powinna tak wystawać w rogu, czy ją wydmuchało?

dsc0387o.jpg

dsc0386mc.jpg

dsc0385pr.jpg

dsc0384tb.jpg

dsc0383r.jpg

dsc0384gn.jpg

dsc0383gp.jpg

dsc0382f.jpg

dsc0381bl.jpg

dsc0380vt.jpg

dsc0379jx.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na zdjęciach nic ciekawego nie widzę - trochę upływ czasu ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te zacieki to może płyn hamulcowy?

Tak mi się przypomniał silnik Jagienki ;)

Próbowałeś to poskrobać pazurkiem, czy to tylko brudne, czy wżery?

Edytowane przez mygosia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za szybka odpowiedź.

Oj, niestety - nie sprawdzałem czy zejdzie metoda perswazji bezpośredniej ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czasami w tych okolicach potrafi też kapnąć elektrolit z akumulatora tudzież syfek z airboxa jak nie jest czyszczony. Uszczelka wydaje się ok, reszta to moim zdaniem zwykłe utlenienie - ząb czasu ;-)

EDIT: Aha, zwróciłbym uwagę na pompę wody bo w tym miejscu jest dosyć mocna korozja i plamy na przewodach.

Edytowane przez Vengosh10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co może się dziać z pompą wody w f650gs?

Motocykl ma swoje lata - jest z 2001 roku, więc nie spodziewam się nówki z salonu. Ważne, żeby był sprawny i pojeździł ze dwa lata, szczególnie, że za półtora miesiąca jedziemy do Maroko. Sprowadzony z Niemiec, ma ABS, całe plastiki, do wzięcia za 10000 + opłaty. Na liczniku 31000, do których podchodzę z dużym dystansem :? Silnik pracuje równo, pali bez problemu, nie kopci. Natomiast sprzedający OK, bez zwykle spotykanego nastawienia w stylu wepchnąć za wszelką siłę i ściema na maksa.

Czy przy takim roczniku i na podstawie zdjęć sugerujecie mi przyjrzenie się jakiemuś elementowi dokładniej (np. pompa wody i jak ją sprawdzić)?

Tu link do zdjęć z aukcji:

http://otomoto.pl/bmw-f-f650gs-xt-dr-kle-xlv-nx-M3509475.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten był już opisywany w nowościach i nie jeden o niego pytał - tyle powiem ;-) poczytaj będzie sz mniej więcej wiedział ;-)

A pompa wody jak to pompa wody ma prawo się wypracować i na poczatku cieknie, choć myślę że Vengosh pomylił ślady na wężach ze spłukaną solą/brudem po umyciu motka do sprzedaży (takie jest moje zdanie) nie uważam również aby temu co podałeś na górze czegokolwiek na podstawie tych zdjęć czegoś brakowało, nie wiem po czym widać że gowica była odkręcana.Kapać mógł faktycznie elektrolit, bo akurat powyżej jest dokładnie akumulator. ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten motocykl jest z 2001 roku, z przebiegiem na liczniku 31000 (do czego przy tym roczniku trzeba oczywiście podchodzić z dystansem, chociaż tarcze hamulcowe, jeśli są oryginalne, wyglądają na tyle). Ma ABS, całe plastiki, tarcze, napęd i klocki w bdb stanie. Silnik pali bez problemu i nie dymi. Wyposażenia dodatkowego brak. Do wzięcia za 10000 + pełne opłaty (razem z 2% podatkiem). Zastanawiam się tylko nad tym, co piszecie w kwestiach mechanicznych, np. pompie wody. Co się może z nią dziać i jak to sprawdzić?

http://otomoto.pl/bmw-f-f650gs-xt-dr-kle-xlv-nx-M3509475.html

Jako alternatywę mamy motocykl z 2005 r. z ABS i kuframi, wyglądający z zewnątrz dużo lepiej, do wymiany klocki przód i tył, delikatne rysy na błotniku i lekkie wgięcia na jednym kufrze. Do wzięcia za 14500, ale ma tłumaczenia i fvat (bez podatku).

http://otomoto.pl/bmw-f-650-gs-ideal-z-kuframi-abs-M3481267.html

Do dokupienia w obu przypadkach: handbary i gmole.

Szukamy pilnie motocykla dla Ani, bo pod koniec kwietnia jedziemy do Maroko, więc najbardziej zależy nam na sprawnym sprzęcie, ale nie ma niczego na miejscu, a nie bardzo mogę znaleźć mechanika do sprawdzenia tego czerwonego. Stąd moje pytania na forum - dzięki za pomoc!

Strasznie szkoda, że się spóźniliśmy na Doodkowy sprzęt - dosłownie kilka dni :-(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pośpiech nie jest wskazany, nie wiem kim dla Ciebie jest Ania, ale może warto się dwa razy zastanowić niż wsadzić ją na "bombę", chyba że masz takie założenie od początku :lol:

Widzisz pisałem Ci żebyś poszukał, poczytał w "nowościach.." ale Ty wolisz żebśmy to my czytali i Tobie poamgali, może pomóżmy sobie razem.... :lol:

Mam dobry dzień i Ci podpowiem że (według kogoś kto ten motocykl oglądał i nim jeździł/przejechał się) motocykl czerwony sam skręca i nie zawdzięcza tego wspomaganiu kierownicy :lol: ale skoro nadal chcesz go kupić to powodzenia ;)

Wolałbym jednak żebyś sam znalazł ten opis bo ja już mogę czegoś nie pamiętać i coś przekręcić :-P

Edytowane przez dakarowy
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć,

Podsumowanie po weekendowej walce.

Po Doodkowy sprzęt zgłosiliśmy się o dzień za późno - już znalazł właściciela. A szkoda.

Zadzwoniłem zapytać o wszystkie motocykle z linków powyżej. Z kierunku zachodniego wszystkie odpadły w przedbiegach oprócz tego z Rybnika:

http://otomoto.pl/bm...x-M3509475.html

Może komuś się przyda info.

Byliśmy na miejscu - łącznie kilka godzin w samochodzie w dwie strony. Mechanicznie bardzo ładny. Wyszczerbiony lewy plastik (następnie pomalowany bez uzupełniania braku) - bez tragedii. Delikatnie starty dół prawego podnóżka. Oprócz tego z eksploatacyjnych rzeczy wszystko OK, nawet przebieg może być prawdziwy (na podstawie tarcz i ogólnego "zmęczenia życiem"). Tylko co z tego, skoro motocykl jeździ krzywo ?! Ściąga na prawo. Myślę, że to krzywe lagi a nie rama, ale tego egzemplarza nie plecam, więc jeśli się ktoś wybiera, to do odpuszczenia.

A czy Ty to przypadkiem nie ten sam Ty? Bo już się troszeczkę pogubiłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O przebiegu 31, 36 czy 28 zapomnij. Zdarza się, ale jak w totolotku 5 ;) Dlaczego? - bo w to chcą wierzyć kupujący!!!. Nikt nie kupi motocykla z rzeczywistym przebiegiem 70, 85 czy 136 ..... - nie szukaj śladów przy głowicy, ale raczej przy liczników ( tych mechanicznych i elektronicznych )

Dostałem ciekawą ofertę ( rzeczywistą ) z Włoch. Poszedłem skonsultować do człowieka, który żyje z tego biznesu. jak zobaczył przebieg 45 000 km w roczniku 2010 to natychmiast powiedział: tego Ci nikt nie kupi - zrób 8500 ;)

Tak więc większość sprowadzanych / sprzedawanych motków ( te 10 letnie ) mają przebiegi w okolicy 30 000, a 2-3 letnie kilka - kilkanaście max - pomimo, że prawda jest taka: w cieplejszym klimacie motki przemierzają 10, 15, a czasem więcej tysięcy kilometrów, ale na rok, a nie żywot.

Każdy wierzy w co chce - kupujący w to co na liczniku, a większość handlarzy w to, że tak trzeba ;)

Teraz tak: cokolwiek kupisz z początku lat 2000 i chcesz dać sobie szansę spokojnej dalekiej wyprawy to i tak będziesz musiał zrobić dokładny przegląd, powinien to zrobić ktoś kto zna ten model motocykla i wydać na przygotowanie parę groszy, a przebieg .... zawsze zostanie słodką tajemnicą ;)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja to ten sam ja ;-) Po Waszych sugestiach podjechaliśmy ostatnio po drodze przy oglądaniu innego motocykla i ustawiłem tylne koło - problem walenia się na prawo rozwiązany.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O przebiegu 31, 36 czy 28 zapomnij. Zdarza się, ale jak w totolotku 5 ;) Dlaczego? - bo w to chcą wierzyć kupujący!!!. Nikt nie kupi motocykla z rzeczywistym przebiegiem 70, 85 czy 136 ..... - nie szukaj śladów przy głowicy, ale raczej przy liczników ( tych mechanicznych i elektronicznych )

Dostałem ciekawą ofertę ( rzeczywistą ) z Włoch. Poszedłem skonsultować do człowieka, który żyje z tego biznesu. jak zobaczył przebieg 45 000 km w roczniku 2010 to natychmiast powiedział: tego Ci nikt nie kupi - zrób 8500 ;)

Jarku, ale akurat ja chętnie wziąłbym ten motocykl z przebiegiem 60, 70 a nawet 80 tys, jeśli miałby jakąkolwiek historię serwisową. A ona ginie razem z magicznie zmniejszającym się przebiegiem. I masz rację - nie da się znaleźć ogłoszenia z motocyklem o przebiegu powyżej 40 000. Czary.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukamy pilnie motocykla dla Ani, bo pod koniec kwietnia jedziemy do Maroko, więc najbardziej zależy nam na sprawnym sprzęcie, ale nie ma niczego na miejscu

No to jeżeli ( tego nie wiem ) Jacx ma jeszcze swój to by była chyba idealna propozycja - pewny przebieg, wysoki rocznik, kości wysokości, wyposażenie .... cena ... trzeba rozmawiać.

Ktoś może zadzwonić do Jack'a x'a i zapytać ??? - niech wpadnie i coś powie - bo nie wiem czy ma jeszcze czy nie :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ktoś coś oglądał ostatnio u Sikory w Bielsku .... nie pamiętam dokładnie, ale może warto tam zadzwonić zapytać ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to jeżeli ( tego nie wiem ) Jacx ma jeszcze swój to by była chyba idealna propozycja - pewny przebieg, wysoki rocznik, kości wysokości, wyposażenie .... cena ... trzeba rozmawiać.

Ktoś może zadzwonić do Jack'a x'a i zapytać ??? - niech wpadnie i coś powie - bo nie wiem czy ma jeszcze czy nie :roll:

To ten: http://otomoto.pl/bmw-gs-f650gs-M3544915.html

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ktoś coś oglądał ostatnio u Sikory w Bielsku .... nie pamiętam dokładnie, ale może warto tam zadzwonić zapytać ?

Dzięki za sugestię. Dzwoniłem - mają dakara z 2003 roku. Wygląda fajnie, ale Ani zależy na ABS i pełnym kontakcie z podłożem i dakar jest dla niej za wysoki.

Czy ten motocykl z Warszawy wystawiony na otomoto, który podesłałeś, jest Wam znany na forum? Można spodziewać się po nim przyzwoitego stanu? Niestety w tym przypadku boleśnie przekraczamy budżet. Wiem, że nie ma cudów i nie da się kupić dobrego motocykla za grosze, ale po serwisie może się okazac, że budżet na wyjazd będzie mizerny i pozostanie jeżdżenie dookoła śmietnika. Ale dzisiaj zadzwonię i popytam o ten sprzęt.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy ten motocykl z Warszawy wystawiony na otomoto, który podesłałeś, jest Wam znany na forum? Można spodziewać się po nim przyzwoitego stanu? Niestety w tym przypadku boleśnie przekraczamy budżet. Wiem, że nie ma cudów i nie da się kupić dobrego motocykla za grosze, ale po serwisie może się okazac, że budżet na wyjazd będzie mizerny i pozostanie jeżdżenie dookoła śmietnika. Ale dzisiaj zadzwonię i popytam o ten sprzęt.

Jackx to człowiek z wątku olejowego - wszyscy go znamy - wyższa półka :)

Dal mnie całkowicie wiarygodny!

Powinniście się dogadać - Twoja żona potrzebuje motka, a jego kuchni w nowym domu ;)

EDIT: to człowiek, który dbał o swój sprzęt - zresztą jest gdzieś opisana historia tego motocykla - nie ma ściemy ;), ale głowy za nikogo nie daję - bo nie.

Edytowane przez Jarek
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znany to raczej mało powiedziane ;-)

Raczej legenda :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...Czy ten motocykl z Warszawy wystawiony na otomoto, który podesłałeś, jest Wam znany na forum?

Jak się zdecydujesz zadzwonić to możesz powiedzieć, że ja Ci poleciłem ten motek ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pośpiech nie jest wskazany, nie wiem kim dla Ciebie jest Ania, ale może warto się dwa razy zastanowić niż wsadzić ją na "bombę", chyba że masz takie założenie od początku :lol:

Widzisz pisałem Ci żebyś poszukał, poczytał w "nowościach.." ale Ty wolisz żebśmy to my czytali i Tobie poamgali, może pomóżmy sobie razem.... :lol:

Mam dobry dzień i Ci podpowiem że (według kogoś kto ten motocykl oglądał i nim jeździł/przejechał się) motocykl czerwony sam skręca i nie zawdzięcza tego wspomaganiu kierownicy :lol: ale skoro nadal chcesz go kupić to powodzenia ;)

Wolałbym jednak żebyś sam znalazł ten opis bo ja już mogę czegoś nie pamiętać i coś przekręcić :-P

Dakarowy, o samoistnym skręcaniu w prawo było napisane, a w dodatku napisałem to ja ;-) Po sugestiach na forum podjechaliśmy jeszcze raz i ustawienie tylnego koła metoda prób i błędów właściwie wyeliminowało problem.

Ania to moja żona, więc ostatnia rzecz, na jaką mam ochotę, to narobić sobie kłopotów znajdując dla niej słaby motocykl :shock: Wiem, że pośpiech nie jest wskazany, ale dwa miesiące jeżdżenia całe weekendy i dzwonienie do każdego nowego ogłoszenia już pod pośpiech nie podpada - niestety jak zazwyczaj w ogłoszeniach - szału nie ma.

A Wasza pomoc i bezcenne sugestie są dla mnie na miarę złota.

Szczególnie, że jestem też na swoim suzukowym forum i w porównaniu to jednak u Was atmosfera sielankowa ;-) Tam już by mnie zmieszali z błotem z pięć razy..

Edytowane przez electro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro tak, to jeszcze lepiej.... a jeśli ustawienie koła wyeliminowało samoistne skrecanie, to w czym problem?

Wiadomo motocykl młody nie jest, ale wygląda dobrze (przynajmniej ze zdjęć) może warto się nad nim pochylić skoro jest w Waszym zasięgu cenowym.

Chyba że przestawienie tego koła zrobiło tylko wrażenie rozwiązania problemu, to na siłę bym go nie brał.

Jarek podał Ci motocykl sprawdzony pod każdym względem, ale za to cena jest inna, zwróć uwagę na to że ma ABS, i w zasadzie jest to F650GS z opcją Dakar, więc chyba warto. Tak na prawdę ciężko jest dzisiaj znaleźć motocykl pewny i warty polecenia w niskiej cenie i jaki by nie był, skoro jest tani to zawsze gdzieś te "oszczędności" przy zakupie się odbiją. Poza tym nie znam handlarza, nawet wśród kolegów, który za dobry sprzęt woła niską cenę. Powodzenia w zakupie. ;-) :beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...

EDIT: to człowiek, który dbał o swój sprzęt - zresztą jest gdzieś opisana historia tego motocykla - nie ma ściemy ;), ale głowy za nikogo nie daję - bo nie.

...zresztą zobacz gdzie i jak on go "garazował" a może bardziej na miejscu będzie jesli napiszę, zobacz , gdzie on go "mieszkaniował" - dobrze pamiętam, że to bylo 6 pietro??

M3544915_5.jpg

ps. dla mnie absolutnie patent&foto numero uno na forum :beer: :beer: :beer:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×