Skocz do zawartości
-kRs-

Dakar akcesoryjna kierownica/gmole HEED.

Recommended Posts

Witam

Nie wiem czy w dobrym dziale i czy nie powinno być w osobnych postach ale zaryzykuję. Jak pisałem w powitalni od miesiąca mam Dakara z 2005r.

Niestety nie jest wyposażony w żadne gmole, a że lubię sobie w terenie polatać to trzeba go zabezpieczyć.

Jakie gmole polecacie? Ktoś korzysta z gmoli firmy HEED z Częstochowy (http://www.heed.com.pl)? Widziałem je u znajomego na DL650 i wyglądają naprawdę solidnie. Jakieś inne warte uwagi?

Druga sprawa, standardowa kierownica w terenie jest zdecydowanie za nisko. O ile cm można podnieść kierownicę, żeby uniknąć wymiany przewodów hamulcowych?

Najchetniej wymieniłbym całą kierownicę na aluminiową ale moto ma podgrzewane manetki i ABS które chciałbym zatrzymać. Z tego co widzę to pozostaje zestaw z Touratecha za 230euro (i chyba jest problem żeby jakieś solidne handbary do niego zamontować) albo inaczej poprowadzić zasilanie do manetek.

Dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gmole polecam ci z Motostela, sam montowałem, prościzna i naprawdę spełniają swoje zadanie, chronią i góre i dół moto, w czasie jazdy możesz nogi na nie położyć dla odpoczynku heheheh i naprawde solidnie wykonane, dostajesz razem z dodatkowymi śrubami. Na tej stronie masz zdjęcia http://f650gs.pl/topic/1039-kufry-gmole-i-stelaze/page__st__460__p__95199#entry95199

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kierownice możesz spokojnie podnieść o 35mm, Ja tyle podniosłem bez problemów i przeróbek, A co do gmoli to wybór raczej pod względem estetyki,a te z HEED, są nawet ładne, bo co do ochrony to w dobrym terenie nie ma 100%owej ochrony przez gmole przed uszkodzeniami, W zasadzie to lepiej nie zaliczać gleb i będzie git.

Edytowane przez biznes

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jeżeli już gleba to pod drzewem dla odpoczynku. :-P

Edytowane przez biznes

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te gmole Motostel rzeczywiście wyglądają jakby lepiej silnik chroniły, ale mocno odstają. Przynajmniej tak się wydaje na zdjęciach.

>Biznes, masz wersję z ABS? bo tam krótszy i inaczej poprowadzony przewód hamulcowy. Jakie masz podwyższenia, Touratech?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam

Posiadam gmole firmy HEED . Produkt jest wykonany bardzo solidnie . Dopasowanie ( Dakar 2004 ) idealne. Jeśli zaś chodzi o względy estetyczne, Dakar

zrobił się jakby bardziej poważny. Co do ochrony elementów motocykla , to jeśli ,,gleba'' będzie że tak powiem płaska to spełnią swoje zadanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz może jakieś zdjęcia moto z tymi gmolami? Na stronie Heeda tylko dwa są.

Biznes, dzięki za info, zamówię same podwyższenia. Nad zmianą kierownicy pomyślę gdy oryginalna się pognie.

Edit. Biznes masz wersję przed liftem czy po, bo po lifcie przewód hamulcowy podobno krótszy.

Edytowane przez -kRs-

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te gmole Motostel rzeczywiście wyglądają jakby lepiej silnik chroniły, ale mocno odstają. Przynajmniej tak się wydaje na zdjęciach.

Nowa wersja (zamawiałem w sierpniu) z Motostel odstaje jeszcze bardziej ale lepiej chroni moto. Przy okazji łatwiej się podnosi ;-)

Solidne wykonanie i spasowanie (prawy odrobinę odgiąłem bo odstawał od kapy na grubość kartki papieru). Jedyny minus to czas realizacji zamówienia. Ja czekałem ok. miesiąca (może teraz jest krócej).

080.jpg

077.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

080.jpg

077.jpg

Pozwole sobie wtracic swoje 3 grosze. Gmole na fotce wygladaja fajnie ale... No wlasnie.. Jesli zamierzasz latac w terenie to te bardzo wystajace boczne elementy juz je dyskwalifikuja. Jak chcesz wystawic noge do przodu przy takim gmolu? Jak dla mnie najlepszy zestaw to na dol da oryginal a na gore cos w stylu HOLANa lub TT lub widzialem ze ktos inny robi cos takiego. Mam na mysli taki wzor:

Dakar+SPA03.JPG

Jesli chodzi o podniesienie kierownicy... Nie wiem jak w Dakarze po lifcie ale przed wchodzi maks 2,5cm. Wiecej bez wymiany przewodu hamulcowego sie nie da. Przy 2,5cm jesli odciazy/uniesie sie przod to przewod jest juz troche naprezony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za foty, jak dla mnie ta szerokość je dyskwalifikuje.

Dzięki Mutomb za info, w Dakarze po lifcie przewód podobno jeszcze krótszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

080.jpg

Masz czarny silnik? Zajebiście! :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko w Dakarze po lifcie a konkretnie z systemem ABS podczas podnoszenia lub inaczej podczas pracy amortyzatora przedniego długość przewodu nie ulega zmianie, gdyż jest przyczepiony do sztywnego przewodu przy ramie która to nie zmienia wysokości względem kierownicy, 35mm podnosisz i jest ok 100% ,wiem bo tak mam.

Edytowane przez biznes

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to mam lekki mętlik w głowie, bo z tego co czytałem na advrider.com to podobno po lifcie przewód jest jeszcze krótszy i wymaga wymiany. Strona Touratecha też tak podaje.

Biznes> uznaję, że masz oryginalny przewód i wszystko jednak pasuje. W takim razie zamówię narazie tylko podwyższenie.

Czytałem też, że Dakar ma niestandardowy rozstaw śrub i pasują tylko podwyższenia z Touratecha. U siebie pisałeś, że masz uniwersalne i też nie ma problemu.

Trochę sprzeczne informacje...

Edytowane przez -kRs-

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podwyższenia najpierw miałem w yamaha YZF 426 i zostały do dakara, są uniwersalne a przewód oryginalny Tu masz fotki mojego moto i tam je troszkę widać http://tablica.pl/oferta/bmw-f-650-gs-dakar-CID5-ID3z5uF.html

A w każdej aukcji piszą jaki rozstaw śrub wiec możesz sam sprawdzić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trochę sprzeczne informacje...

A suwmiarki nie mamy?? Wszystko można zmierzyć i sprawdzić...

BTW.. A jesteś pewny, że masz oryginalny przewód i kierę??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podwyższenia najpierw miałem w yamaha YZF 426 i zostały do dakara, są uniwersalne a przewód oryginalny Tu masz fotki mojego moto i tam je troszkę widać http://tablica.pl/of...D5-ID3z5uF.html

A w każdej aukcji piszą jaki rozstaw śrub wiec możesz sam sprawdzić.

ok, dzięki za wyczerpujące informacje :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz czarny silnik? Zajebiście! :-)

Na razie tylko ten kawałek który akurat widać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj próbowałem zamocować podwyższenia z Touratecha 35mm (typ 11) i niestety nie jest tak różowo. Przewodu hamulcowego starczyło, ale jest tak napręzony, że raczej powinien być dłuższy. Ale to nie jedyny problem. Linka gazu jest za krótka, w zależności od jej poprowadzenia, przy maksymalnym skręcie w prawo lub w lewo silnik wchodzi na obroty, nie muszę tłumaczyć jak to się może skończyć. Kolejny problem - kierownica wchodzi w kontakt z szybą, nie ma możliwości zablokowania kierownicy... Bez wymiany przewodów myślę, ze 2,5 cm to max co można włożyć, a i tak nie ma pewności że z szybą nie będzie kolidować.

Oczywiście spróbuję jeszcze się pobawić ale bez wymiany linki gazu/przewodu hamulcowego kiepsko to widzę. Pod szybę też jakieś podkładki trzeba będzie dać i dłuższe śruby.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ciekawe te Twoje moto , ja już w trzecim gs i oczywiście swoim podnosiłem kierownice i wszystkiego starczyło bezproblemowo, faktem jest ze rzeczywiście u siebie i u znajomego mamy bardziej sprostowane szyby przez podłożenie podkładek uciętych z przewodów gumowych chyba 5mm grubości na górnych śrubach i jest dobrze.Co do przewodów starcza 100% chyba ze masz jakoś dziwnie puszczone

Edytowane przez biznes

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×