Skocz do zawartości
Xerxes

GS 1200 ADV czy ST 1200 Z - oto jest pytanie.

Recommended Posts

Mam pytanie do szanownych forumowiczów: GS 1200 ADV czy ST 1200 Z - oto jest pytanie.

Zamierzam przesiąść się niedługo z Dakara na coś jednak 2 cylindrowego, rozglądam się, szukam opinii, wyrabiam sobie zdanie..

W grę tak włąściwie wchodzą już tylko 2 modele (no może jeszcze f 800'tka). Uprzedzam Triumph'y nie wchodzą w grę - za mały serwis w świecie.

W terenie nie latam, raczej dłuuuugie trasy, czasem szuter, dojazd gdzieś po polu, trochę lasu, jakaś Striełka Arabacka czy cóś, bez katowania bo z kuframi to bez sensu.. Ale ma być enduro! :)

Plan na przyszły rok: Maroko, Bałkany, Krym-Odessa po raz kolejny, trochę po kraju. Robię rocznie ok. 25 tyś...

Co wybrać do 40 000 zł ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1200 GS jest fajny, nawet bardzo fajny, a adv to już wogóle :-) ale jak czytam o tych ich dziwnych przypadłościach, to czasami mi się go odechciewa, szczególnie problematyczna bywa elektronika i w czarnej dupie mają z nią problemy, być może nie zdarza się to często, biorąc pod uwagę ilość tych motocykli, ale jednak, choć motocykl naprawdę piękny dla mnie jest, to zastanawiałbym się dłuuugo nad jego zakupem :roll:

Co do XT1200Z też wygląda fajnie, też wjedzie tam gdzie GS i nie wjedzie tam gdzie GS :-P , więc podobnie, nie czytałem jeszcze o jakichś poważnych jego wadach, przypadłościach, jest ich nieporównywalnie mniej "na drogach", popytaj na adv, tam jest kilku użytkowników, którzy jakąś tam część świata na XT1200Z przejechali, jak np. niejaki Sylwester z Kwidzyna ;-) być może jest bardziej niezawodna niż GS :-)

Nie wiem dlaczego ale zrozumiałem że wybierasz pomiędzy 1200GS a Yamaha Xt1200Z :oops:

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niewiele wniosę, ale maiłem możliwość spróbowania 1200GS'a z rocznika 2013 - coś pięknego w prowadzeniu. Porównania z ST na chwilę obecną mi brak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ST nie jeździłem.

GS 1200 bardzo fajnie się prowadzi i jest wygodny, aczkolwiek jak dla mnie ma za dużo elektroniki. Raczej szukałbym modelu po 2008r.

A może duża tenerka?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ST nie jeździłem.

GS 1200 bardzo fajnie się prowadzi i jest wygodny, aczkolwiek jak dla mnie ma za dużo elektroniki. Raczej szukałbym modelu po 2008r.

A może duża tenerka?

Xerxes ma chyba na myśli właśnie dużą Tenerę czyli XT1200Z, przynajmniej ja to tak zrozumiałem :roll: i do niego się odnosiłem :roll: :oops: :-)

W końcu napisał...

Ale ma być enduro! :)

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam pytanie do szanownych forumowiczów: GS 1200 ADV czy ST 1200 Z - oto jest pytanie.

Zmyliło mnie to ST. Myślałem, że ma być BMW.

Dużą tenerką jeździłem kawałek na teście. Byłem zaskoczony jej poręcznością i elastycznością silnika.

Ale każdy musi wybrać motorek "pod siebie".

Ze znanych używek jest taka:

http://allegro.pl/yamaha-super-tenere-z-pewnej-reki-max-dodatkow-i3830554710.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam pytanie do szanownych forumowiczów: GS 1200 ADV czy ST 1200 Z - oto jest pytanie.

Zmyliło mnie to ST. Myślałem, że ma być BMW.

Dużą tenerką jeździłem kawałek na teście. Byłem zaskoczony jej poręcznością i elastycznością silnika.

Ale każdy musi wybrać motorek "pod siebie".

Ze znanych używek jest taka:

http://allegro.pl/ya...3830554710.html

To chyba ja źle odczytałem :oops: :oops: :oops: no chyba że nie :lol: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może jednak KTM.

Wtedy będzie jeszcze enduro.

Wszedł nowy model i gadżeciaże wyprzedają 990.

Zresztą podobna sytuacja jest z dużym GSem. ;-)

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze trochę a wybierzemy Xerxesowi markę, model, konkrety motorek.

Ba nawet go z przyjemnością "objeździmy" :roll:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kolorek sam wybiore :) , pewnie, że o super tenere chodzi...

Jakieś inne przemyślenia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakieś inne przemyślenia?

Kup transalpa :) (Tomka tu jeszcze nie było??)

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Umów się w poszczególnych salonach zalicz po jeździe próbnej na każdym z nich i weź tego który sprawia ci większą frajdę.

Beemki są klepane już od 2004 roku stąd więcej wieści o ich awariach. Super Tenery jeżdżą chyba dopiero od 2010 więc wieści sporo mniej - wg mnie i ten i ten może się popsuć tak samo, elektroniki trochę jest w obu modelach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czemu nikt nie poleca 800-kę? Rozumiem, że dakarowy sprzedał swoją, ale znajdzie się jeszcze kilka fajnych :)

800ta jest dużo poręczniejsza niż 1200 i ma dwa cylindry. Silnik nie jest aż tak elastyczny jak w dużym GSie czy inne Super Tenere, ale daje radę. Po za tym paliwa w zbiorniku 800ty starcza na więcej kmj niż w dużym GSie.

Edytowane przez enlil

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czemu nikt nie poleca 800-kę? Rozumiem, że dakarowy sprzedał swoją, ale znajdzie się jeszcze kilka fajnych :)

800ta jest dużo poręczniejsza niż 1200 i ma dwa cylindry. Silnik nie jest aż tak elastyczny jak w dużym GSie czy inne Super Tenere, ale daje radę. Po za tym paliwa w zbiorniku 800ty starcza na więcej kmj niż w dużym GSie.

Hmmm, to ciekawe spostrzeżenie, silnik super tenery jest bardziej zbliżony w budowie do f800 niż do 1200 GS więc o jakiej elastyczności piszesz Enlilu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale pojemność większa, a wiadomo, że nie ma nic lepszego niż dodatkowe ccm :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmmm, to ciekawe spostrzeżenie, silnik super tenery jest bardziej zbliżony w budowie do f800 niż do 1200 GS więc o jakiej elastyczności piszesz Enlilu?

nie jeździłem na Super Tenerze, ale ma 114 Nm i 110km "...Nie ma ani szarpnięć ani stuków, niezależnie od prędkości obrotowej, czy wpiętego przełożenia."

Wadą jest na pewno brak możliwości wyłączenia ABSa.

Pojemność i specyfikacją techniczna zdecydowanie bardziej przypomina dużego GSa niż 800tę

Edytowane przez enlil

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bym brał KTM 1290 adventure :)

Za 40kPLN chyba nie kupi. Poza tym to świeży niedopracowany motocykl, trzeba z dwa lata poczekać, aż pousuwają niedociągnięcia. Już się pojawiły pierwsze awarie, np. związane z przepuszczającym syf airboxem.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pokłoniłbym się tak z czystej ciekawości tej XT1200Z najpierwej musiałbym się jednak nią przejechać,choć słyszałem że ją właśnie bardzo chwalą jako motocykl (ale faktycznie zbyt dużo to ich jeszcze nie ma, przynajmniej tych które przejechały tyle km co pierwszy lepszy GS :roll: .... dla zobrazowania tematu akurat dzisiaj spróbowałem po raz kolejny jazdy 1200 GS rocznik 2004 w pięknym stanie :-D , ale właśnie..... kontrolka - czerwony trójkąt - się świecił na cyferblacie.... ale jazda to czysta poezja, jak zwykle :-D hamulce - masakra :shock:

http://youtu.be/RIJ5Tm0Qf_E

Mam plan na 2015 kupić coś na szosę jako drugi sprzęt, a X-Challenge zostanie "do lasu", może do tego czasu odpowiednio stanieją i kupię sobie jakiegoś 1200 GS ze świecącymi kontrolkami :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co mu było temu misiu? Czemu ta kontrolka?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co mu było temu misiu? Czemu ta kontrolka?

Oto jest pytanie, usterka jak na razie niezdiagnozowana...

P.S> Potrzebuję, może ktoś ma instrukcję po polsku do tego diabła ;-)

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oto jest pytanie, usterka jak na razie niezdiagnozowana...

P.S> Potrzebuję, może ktoś ma instrukcję po polsku do tego diabła ;-)

Red założył taki wątek, co to może za instrukcję robić ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Red założył taki wątek, co to może za instrukcję robić ;)

Nie nie nie... potrzebuję do 1200GS najlepiej z okolic rocznika 2004 ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×