Skocz do zawartości
Pawel

Dwie pieczenie na jednym ogniu

Recommended Posts

Paweł, gratulacje - wziąłeś przykład widzę :D

Zapięcie na busie profi tyle że... za dużo tego. Jeśli możesz moto oprzeć o ścianę to wystarczą w zupełności pasy za półkę do rogów i będzie stał. I nie trzeba by było biegać po orlenach :)

Edytowane przez arthurr
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja chętnie wysłucham sugestii dotyczących troczenia motocykla w busie typu ducato

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja chętnie wysłucham sugestii dotyczących troczenia motocykla w busie typu ducato

Ducato to Fiat ... więc tutaj to raczej auto wiąże się do motocykla, żeby podłoga nie wypadła :lol:

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Umiesz podnieść na duchu ;-)

Jak tak dalej pójdzie to pojadę na kołach

wysłane ze stacji międzygalaktycznej SOJUZ 5

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja robię tak: Dojeżdżam do ściany, koło max w lewo, zapinam jedynkę. Stawiam na bocznej, ale docelowo motocykl nie będzie się opierał na stopce bo pasy będą go w pionie trzymać (ważne szczególnie w Fiacie - jak pisał Jarek :P ).Mocuję najpierw do prawej przez dolną półkę do przedniego prawego rogu przestrzeni ładunkowej, pas zaczynam ściągać wduszając uprzednio zawieszenie - ściągam aż stoi prawie pionowo (żeby się nie przewrócił czasem. Potem mocuję do lewego przedniego rogu analogicznie ale nie ścigam za mocno - dociągnięcie prawym pasem spowoduje postawienie motocykla bardziej w pion i automatycznie napnie lewy pas. Przy takim mocowaniu tyłu już nie trzeba mocować, chyba że planujemy dachowanie - wtedy wystarczy dopiąć tylne koło do podłogi jednym pasem i nawet stawiając busa do góry kołami motocykl zostanie na swoim miejscu :D

Gdybym miał wieźć 2 moto - to jeden obok drugiego (trochę gimnastyki będzie) albo drugi ustawiłbym tyłem opartego o zamknięte tylne drzwi i spiął go analogicznie

Powyższe zda egzamin gdy bus ma uchwyty do pasów w podłodze. Mój nie miał - wstawiłem.

Edytowane przez arthurr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gratuluję zakupu, oby jeździł jak najdłużej :-D

Widzę że po powrocie z zakupów to już nawet spać nie mogłeś... Napisano dziś, 04:10 :roll:

Edytowane przez Piotrusz
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paweł, gratulacje - wziąłeś przykład widzę :D

Zapięcie na busie profi tyle że... za dużo tego. Jeśli możesz moto oprzeć o ścianę to wystarczą w zupełności pasy za półkę do rogów i będzie stał. I nie trzeba by było biegać po orlenach :)

Znasz bajeczkę o Tymitunie?

No :-D I proszę mi tu dobrych rad w kontekście pakowania motocykli do busa nie dawać :beer:

ja chętnie wysłucham sugestii dotyczących troczenia motocykla w busie typu ducato

1. Trza wjechać do busa

a. po najezdzie

b. po deseczce

c. z rampy.

2.Trza zamocowac

a. Pojazd stawiamy pionowo

b. Dwa pasy za przód.

Najlepiej chwycić za lagi powyżej polnej półki,trzeba zwrócić uwagę żeby pasy nie pocięły kabli, linek. Pasy powinny "iść" pod kątem zbliżonym do kąta 45* do podłoża a miejsca mocowania w podłodze powinny oddalone od przodu motocykla i "rozstawione" na boki.

c. Dwa pasy za tył.

Są dwie szkoły. Mozna złapać na np sety tylne ale innowiercy mówią ze lepiej za wahacz. Pasy powinny "iść" pod kątem 45* do podłoża z tym że punkty mocowania w podłodze musza być tym razem z tyłu motocykla i tak samo rozstawione jak wyzej.

Wszystkie pasy ściągamy i szarpiemy za motocykl.

Chodzi o to żeby pasy nie pozwalały na przesuwanie motocykla ani na boki, ani do tyłu ani do przodu.

Koniec :-D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moje dzieci mawiają : Koniec_ kropka_pl :D

Tyłu zwykle nie łapię bo dachować nie planuję a mając zapięty tylko przód mozna dupę dowolnie przestawiać w zależności od potrzeb.

No i niestety nie mam jak zastosować się do twojego "stawiamy pojazd pionowo gdyż ponieważ albowiem, zwykle pakuję motocykl sam - bez kogoś uczynnego co moto przytrzyma i takiego manewru dotyczy mój wpis. Co nie zmienia faktu, że twój sposób jest jak najbardziej prawidłowy,rzekłbym nawet prawidłowszy tak jak racja Admina jest mojsza od mojej :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzę że po powrocie z zakupów to już nawet spać nie mogłeś... Napisano dziś, 04:10 :roll:

Kopał do czwartej... ;)

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moje dzieci mawiają : Koniec_ kropka_pl :D

Tyłu zwykle nie łapię bo dachować nie planuję a mając zapięty tylko przód mozna dupę dowolnie przestawiać w zależności od potrzeb.

No i niestety nie mam jak zastosować się do twojego "stawiamy pojazd pionowo gdyż ponieważ albowiem, zwykle pakuję motocykl sam - bez kogoś uczynnego co moto przytrzyma i takiego manewru dotyczy mój wpis. Co nie zmienia faktu, że twój sposób jest jak najbardziej prawidłowy,rzekłbym nawet prawidłowszy tak jak racja Admina jest mojsza od mojej :D

Moim zdaniem kazdy sposób jest o ile jest skuteczny :beer:

Zapomnialem dodać żeby stopka musi być zlożona.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie znacie sie. Przyjeżdża sie osobówką, odkręca sie co sie da w motocyklu. Składa sie tylne siedzenie w samochodzie i wrzuca motocykl do bagażnika :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ładny a męskich nie było ? :) stawiasz jutro !!!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kopał do czwartej... ;)

i ze zmęczenia zasnął w swoim garażu .

By o poranku z bananem na ustach rozpocząć dzień kopaniem :D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Noo Paweł K...waTwojaMać :?: ;-)

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Noo Paweł K...waTwojaMać :?: ;-)

Bo Ty Jasinek jesteś jak ojciec z dorobkiem życiowym i masz prawo pobłogosławić :P

Edytowane przez Jarek
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oooooo Admin widzę po błotach chce latać.

Ciekawe co z tego wyniknie ;)

ALe żeby KTM`a kupić....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oooooo Admin widzę po błotach chce latać.

Ciekawe co z tego wyniknie ;)

ALe żeby KTM`a kupić....

A co miałem kupić beeme? ;-)

Nie ma takich tanich :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nie znacie sie. Przyjeżdża sie osobówką, odkręca sie co sie da w motocyklu. Składa sie tylne siedzenie w samochodzie i wrzuca motocykl do bagażnika :D

Kasiu, tak robią kobiety :-)

wysłane ze stacji międzygalaktycznej SOJUZ 5

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

15:30 - dzwoni Bajrasz

... No dobra będę u Ciebie za 15 min - odpowiedziałem bo daleko nie mam)

...

16:15 - dojeżdżam

…jak baba :lol:

zu4y4u7u.jpg

…babski… :lol:

Ale nie przejmuj się, będziesz wyglądał tak: :lol:

5166e068bc2382.77357402.jpg

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oooooo Admin widzę po błotach chce latać.

Ciekawe co z tego wyniknie ;)

ALe żeby KTM`a kupić....

nie chce po błotach latać tylko przyjemnie czas w garażu spędzać

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie chce po błotach latać tylko przyjemnie czas w garażu spędzać

Jaskoś tego nie widzę... zawsze jak nadchodził czas serwisu motka to Paweł go sprzedawał... pewnie jutro będzie ogłoszenie że sprzeda KTMa... ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jaskoś tego nie widzę... zawsze jak nadchodził czas serwisu motka to Paweł go sprzedawał... pewnie jutro będzie ogłoszenie że sprzeda KTMa... ;)

Jak możesz tak mówić w ogóle :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

KTM w kwiatki... taki Kwietnikowy Turystyczny ? Motocykl . - nawet Mygosia zmienia z powodu koloru ramy .

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nasz Paweł w środku to romantyczna dusza - lubi kwiaty, perfumy i damskie motocykle oraz bieliźniane motocykle :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×