Skocz do zawartości
Tomasz

Jeszcze nie teraz, a może w ogóle nie, ale kiedyś pewnie tak :D

Recommended Posts

Witam

Odkąd mam kawę klr 650 w domu, to sobie gdybam na co zmienić ewentualnie Dakara, żeby było fajniej na czarnym :D

Póki co to takie gdybanie :) ale jak już bym miał zmieniać to min litr w enduro turystyki bo turystyki a la sport jakoś do mnie nie trafiają.

Budżet to to co wezmę za Dakara po ewentualnej sprzedaży, czyli powiedzmy w okolicach 10 k. Może jeszcze poświecę jeden motek z pozostałych dwóch, to wtedy budżet wzrośnie do około 20 k, to będę celować w dużego GSa.

Ale póki co skupmy się na budżecie 10-11 tys. Może jak dojdzie do sprzedaży Dakara to będzie juz gotowy plan ;)

Ogólnie chciałbym zostać z marką BMW ale w ten budżet wpasowuje sie np. duzy DL Vstrom lub FJR1300. Może ktoś jeszcze coś podrzuci ciekawego. Co sądzicie o BMW R1150RS ? Kupi w tej kasie jakiś zdrową sztukę ?

Zapraszam do dyskusji :)

Edytowane przez _Tomko_

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co jest najlepsze to wiem ale to tylko kwestia kasy a teraz proszę o głos doradczy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za dyszkę celowałbym z triumpha 955 ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

FJR-ka w takim budżecie to tylko popolicyjny złomek niestety. Świetny motocykl, ale to właśnie ta klasa która do ciebie nie przemawia :D.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:-D Człowiek z forum ADV sprzedawał za 17 :) 144 KM to juz bestia :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadza się :) Jeździł ktoś litrowym Vstromem ?

Edytowane przez _Tomko_

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeździłem i litrowym V-stromem i FJR-ką. FJR-ką dość długo - 1,5 sezonu - tu bez przesady z cenami - pierwsze roczniki 2001-2002 to tak w 15 już powinieneś dopaść z kuframi fabrycznymi. od 2003 było trochę zmian - większe tarcze hamulcowe przód, opcjonalny ABS, schowek w wypełnieniu na lewej stronie (bardzo przydatna rzecz na ładowarki itp), migacze w owiewce a nie na patykach. Warto celować w egzemplarz z ori kuframi bo do dokupienia osobno są praktycznie nieosiągalne a jak już - bardzo drogie.

Co do DL-a - zupełnie inny motocykl. Porównywalny w prostej linii do varadero i gs-a z cyckami. Od viadra lżejszy, od gs-a sporo tańszy. O koszu sprzęgłowym już pewnie wiesz bo i tu było. Kultura pracy... jak to V2. Jakoś specjalnie mnie nie porwał, ale z drugiej strony mi się podoba gs - więc ja dziwny jestem :P

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za opinie. Mi tez sie cycki podobają :D Za Vstromem przemawia korzystna cena zakupu.

Edytowane przez _Tomko_

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w wa-wie gdzies gosc przerabia te kosze sprzegłowe do DL i chodzą cicho i bezproblemowo, na ktoryms for

um polecali.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tomek nie kombinuj. Masz pewna cycatke pod nosem. Wez wypozycz na dzien. Pojezdzij troche. Pokochasz albo i nie. Potem bedziesz mial mniej rozterek. :) Ewentualnie mozesz zainwestowac w busa :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Michał, busa Ty kupujesz! :D Ja robię za serwis :D Ale tak będzie, czekam tylko na powrót kolegi, (już 19 będzie w PL) i od razu się ugaduje na jazdę próbną :)

A potem się okaże, czy polubię czy się zakocham ;)

Dodam tylko ze chętnie bym został za pan brat z marką BMW, bo Dakarek mnie bardzo do niej przekonał, że już nie wspomnę o ludziach na nich jedzących, bardzo pozytywnych. :)

Dobra, będzie, bo mnie Pan Jarek "zjedzie", ze wazelinę uprawiam! :D

Edytowane przez _Tomko_

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Michał, busa Ty kupujesz! :D Ja robię za serwis :D

Ja nie mam tyle czasu na gadanie, żebyś się za serwis nowego sprzętu brał ;)

Coś Ty spokojnie usiedzieć nie możesz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

He, he, Panie Jarku, spokojnie, ograniczę się tylko do telefonów, do Pana Jarka, w sprawie motocykli BMW. :) Póki zima to tak człowieka nosi, potem jak już zaczną się prace dodatkowe itd, to się uspokoję zdecydowanie ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz żonę? Jak nie to sobie spraw, a jak masz to może drugą - to powinno Ci pomóc nie zajmować się zbędnymi pomysłami :D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mam, ale jak Pan Jarek ma córki stanu wolnego i w odpowiednim wieku to już palę Dakara i jadę :D Taki teść to skarb :-D :-D :-D I na telefonie zaoszczędzę, bo oczywiście u Pana Jarka zamieszkam! :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moje córki są gorsze ode mnie - nie pozwolą Ci leżeć w moim łóżku ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moje córki są gorsze ode mnie - nie pozwolą Ci leżeć w moim łóżku ;)

I bardzo dobrze, bo wybieram zdecydowanie łózko córek (oczywiście po ślubie ;) ) niż łóżko Pana Jarka, bez urazy ;) :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I wychodzi na to, że jak już będę zmieniać to jednak na BMW, pewnie duży GS ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

RS.jpg

Kolega oglądał xtz660 a ja skorzystałem z sytuacji i dosiadłem BMW R1100RS, (to się robi jak choroba, ;) bo ja widzę BMW jakiego nie widziałem na żywo to muszę się przysiąść i zrobić foto :D ) Kiedyś i ja będę mieć upragnione cycki na własność. ;)

Edytowane przez _Tomko_
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...Kiedyś i ja będę mieć upragnione cycki na własność. ;)

Na kazdego przychodzi kiedys pora... Nie zapomnaj, ze oprocz cyckow reszte w pakiecie dostaniesz za darmo... Na cale zycie.. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×