Skocz do zawartości
swistak

Zdejmowanie opony na alusach

Recommended Posts

Pytanie do bardziej doświadczonych jak wychodzi łyżkowanie na felgach aluminiowych ? bardzo trzeba uważać aby nie uszkodzić felgi ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szkoda Ci 30 zł?

W tej cenie można zdjąć i założyć -

A felgi to szkoda - bezdędkowe są i twardsze , i bardziej spasowane .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szkoda :-D

Po pierwsze w moim pięknym mieście nie ma serwisu który robi opony motocyklowe większość nie chciała się podjąć wymiany .

Po dwa chodzi o sytuacje awaryjne np. taką jaką miałem dziś spory kawałek od domu złapałem wkręta na szczęście uchodziło powoli i na dwa pompowania na stacjach paliw dojechałem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

aluminiowe felgi były chyba w Stradzie??

u mnie są 17" felgi takie jak w stradzie - rozmawiałem z fachowcami to bezdętkowa opona na takiej feldze to wyzwanie dla zdejmującego ręcznie (bez urządzeń wspomagających)

tutaj są wspomagacze chroniące felgę

http://allegro.pl/nakladka-do-lyzki-montazowej-29mm-ochrona-felg-alu-i4358625473.html

http://allegro.pl/nakladka-do-lyzki-montazowej-50cm-ochrona-felg-alu-i4374670839.html

http://allegro.pl/show_item.php?item=4416561837

słyszałem też, że niektórzy taśmą izolującą łyżkę owijają lub koszulką termokurczliwą

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo dętka w sprayu albo zestaw do latania opon i kompesorek.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak jak pisze Paweł Admin - zestaw do kołkowania opon i mały kompresorek trzeba mieć - dętka w spray to ciężka sprawa szczególnie jak pucha walnie w torbie np. gdzieś w Rumunii ;)

P8180243.jpg

Edytowane przez red
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

każdy wulkanizator zdejmie ci i założy motocyklową oponę na samochodowym sprzęcie , kłopot jest tylko z 21 cali bo nie wszyscy mają sprzęt o takiej szerokości łap . poza tym to normalnie jak każde koło w samochodzie . nie wiem dlaczego nikt ci nie chciał tego zdjąc , nie rób tego sam bo sobie zniszczysz sprzęt .

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

każdy wulkanizator zdejmie ci i założy motocyklową oponę na samochodowym sprzęcie , kłopot jest tylko z 21 cali bo nie wszyscy mają sprzęt o takiej szerokości łap . poza tym to normalnie jak każde koło w samochodzie . nie wiem dlaczego nikt ci nie chciał tego zdjąc , nie rób tego sam bo sobie zniszczysz sprzęt .

Nie każdy! - bo sprzęt samochodowy się nie bardzo się do tego nadaje. Jest inny kształt łap do mocowania. Jeżeli już się używa montażownicy samochodowej to powinna być wyposażona w specjalne nakładki na łapy, a przynajmniej "tekturowe ochronki". Jeżeli ktoś naprawdę zna temat, posiada renomowany warsztat ... to się nie podejmie takiej operacji, ale jak to w tym kraju ... można zdjąć oponę sprzętem do motocykli, a mozna przy pomocy kilofa czy innej breszki - da się ;)

http://phu-szczepan....all-700x700.jpg

inne

http://www.legum.pl/...sadki142949.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie do bardziej doświadczonych jak wychodzi łyżkowanie na felgach aluminiowych ? bardzo trzeba uważać aby nie uszkodzić felgi ??

Sory nie dodałem jeszcze że mam u siebie dętki :) więc kołkowanie odpada

a temat brzmi: Zdejmowanie opony na alusach

:?:

no to zestaw do klejenia dętek, zapasowa dętka, łyżki, kompresor, itp

tutaj trochę teorii:

http://www.stajniamotocyklowa.pl/images/pliki/czas-na-zmiane.pdf

http://www.stajniamotocyklowa.pl/images/pliki/kapec-niestraszny.pdf

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sporo zależy od opony. Jak jest miękka opona to schodzi lekko. Nie wkładaj tylko dętek do bezdętkowych opon (nawet jeśli teoretycznie można). Bo później jest masakra, żeby ją zdjąć (nawet mając odpowiedni sprzęt warsztatowy itd.).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

co do nakładek , to raczej wszyscy "normalni" gumiarze w moich stronach je mają , poza tym koło aluminiowe zwane potocznie alusem czy jest do puszki czy do motocykla jest tak samo lakierowane w fabryce - jak wulkanolog matoł to wszystko zepsuje , jak jest normalny to wszystko zdejmie i założy .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

co do nakładek , to raczej wszyscy "normalni" gumiarze w moich stronach je mają , poza tym koło aluminiowe zwane potocznie alusem czy jest do puszki czy do motocykla jest tak samo lakierowane w fabryce - jak wulkanolog matoł to wszystko zepsuje , jak jest normalny to wszystko zdejmie i założy .

To u nas są same matoły - nie mają takich nakładek.

Wrocław to wiadomo ... sami najlepsi ... - ja patrzę z perspektywy prowincji ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma nic lepszego do zmiany opony jest assistance

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma nic lepszego do zmiany opony jest assistance

Takie rzeczy tylko we Wrocławiu ;) :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To u nas są same matoły - nie mają takich nakładek.

Wrocław to wiadomo ... sami najlepsi ... - ja patrzę z perspektywy prowincji ;)

To nie tak Jarek. W wiekszosci tych dobrych i bogatszych warsztatow maja takie nakladki do felg. Tylko zadnemu kut..... nie chce sie szukac i zmieniac dla 2 opon. W koncu to 5-10min czasu ktore mozna spozytkowac na dlubaniu w nosie.

W kwestii opon detkowych tez sie da. Problemem sa glownie 21 calowe. Problem nie lezy w srednicy obreczy kola ale w szerokosci. Łapa nie chce sie tak nisko opuscic. Wystarczy jednak odkrecic zabezpieczenie i sie da.

Mimo iz motocykl jest coraz powszechniejszym zjawiskiem to u mnie w miescie tez nie ma takiego warsztatu do ktorego nie moglbym sie przyczepic. Gumiarz, ktory nie ma praktyki (bo kolega od kol motocyklowych akurat nieobecny) i brak motywacji do poszukania i zmiany nakladek na kola. Jak widze popisy gumiarzy w wulkanizacji to wole robic to sam w domu...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

może ja zboczony jestem , ale od lat kilkunastu "używam" jednego wulkanologa , zresztą mojego kolegi - pogonił mnie tylko z kołem od skutera hondy 13 calowym , bo nie był w stanie odkleić od felgi opony . za wąska była .

natomiast powinno sie korzystać z wyspecjalizowanych serwisów oponiarskich , bo tylko oni są w stanie wyważyć koła motocyklowe - nie znam serwisu we wrocławiu który ma przystawkę do wyważarki pozwalającą na wywazenie koła motocyklowego a nie chwali się że jest "motocyklowy" ... . przyroda . ze skuterem i tak wylądowałem w inter-motorsie .

natomiast zdjąć i założyc powinni wszyscy , tylko jak przedmówca napisał im się nie chce tego lub tamtego . i to jest sedno zagadnienia .

jessusie jak gorąco pod garnkiem , może trzeba opracować klimkę do kasku ?

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... bo tylko oni są w stanie wyważyć koła motocyklowe ......

I tutaj dochodzimy do następnego tematu rzeki. Jak zaczniemy to będzie się ciągnął jak wątek olejowy ;)

Jeżeli mówimy o wyważeniu koła motocyklowego to myślimy o wyważeniu statycznym czy dynamicznym? Jakie koła wyważamy statycznie, a jakie dynamicznie?

No to teraz sobie usiądę i będę czytał co wy na to :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nic :) , jak bym miał hayabusę /a zapewniam że nigdy miał nie będę / to bym się wywnętrzał na temat dynamicznego wyważania na wyważarce hunter /lub podobnej/ w serwisie oponiarskim w ... lub innym . a że nie kupie to w związku z przyszłotygodniową wymianą przedniej opony pozostawię w tym celu pojazd monośladowy w inter-motorsie i odbierając nie będę sobie w upale myślał czy dynamicznie jeszcze 2 gramki by było trzeba . amen .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki wszystkim za informacje i porady pożyczyłem sobie łyżki pokryte termo kurczem i sprawa załatwiona nawet nie zniszczyłem felgi trwało to dosyć długo kombinowałem wymyślałem ale wymieniłem :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×