Skocz do zawartości
kordi

Pomoc przed zakupem F650 (GS)

Recommended Posts

Jeśli poradzę budżetowo to wolałbym GS-a , jeśli nie to z 1-go linku wchodzi w rachubę. Miałem nadzieję że znacie pojazd z Oleśnicy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podaje fotkę, GSa z poz.4ej. Może ktoś mi coś powie o tym GSie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jedna fotka i to taka? Co my Ci możemy na jej podstawie powiedzieć? Nie ma nalepek na zadupkach i ma przymocowane dwie lodówki "polar" po bokach, z którymi można wyjechać na dwa miesiące żywiąc się tylko własnym prowiantem :lol:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jedna fotka i to taka?

Ty się nie wymawiaj fotką tylko mów prędko wszystko co ten motek ma dobre, a co złe ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem, wiem ale tylko taką do tej pory dostałem od właściciela.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słuchajcie, ciężko jest jeżdzić po całej Polsce w celu obejrzenia wyszukanego egzemplarza. Stąd moje zapytania na temat poszczególnych. A zdjecia i opisy nie oddają wszystkich informacji. Często zwłaszcza użytkownicy forum mogą coś dopowiedzieć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście ale musisz wiedzieć czego chcesz. Więc wybierz coś wstępnie, na początek model, później konkretne egzemplarze, gdzie możesz dojedź najlepiej z kimś kto się zna. Jak dalej to zwróć się o pomoc w obejrzeniu itp. Jest duża szansa, że ktoś Ci pomoże. Takie komentowanie zdjęć jest jak quiz - znajdź 10 różnic. To moje zdanie. Powodzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie dlatego w 1-wszym poście podałem linki do modeli które mnie zainteresowały. A zamiast robić po kilkaset kilometrów w celu obejrzenia danej sztuki , liczę na to że może ktoś z forumowiczów powie mi coś więcej niż jest zawarte w opisie , bo zna ten motocykl.

Edytowane przez kordi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. eFka '94, 6k PLN;

2. GieeS z immobilaizerem, '03, 9,5k;

3. GieeS z Anakee 2 !! i wtyczką zapalniczki !!, '03, 9,5k;

4. GS "aluminiowe kufry i takie tam", '00, 9k

Masz rozrzut jak rolnik przy użyźnianiu ;] Posłuchaj agreSorka, wybierz model, jakiś zakres roczników (czyli w zasadzie ceny) i oglądaj na żywo bądź proś o podjechanie.

Edytowane przez rasta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadza się rozrzut jest ale pomiedzy 1-ką a pozostałymi pozycjami. Najgorzej że pogoda coraz mniej przychylna a tak bym z kumplem na motorku podjechał do Oleśnicy obejrzec poz.4tą. Muszę jeszcze srawę przemyśleć. Dzięki za rady i pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. eFka '94, 6k PLN;

2. GieeS z immobilaizerem, '03, 9,5k;

3. GieeS z Anakee 2 !! i wtyczką zapalniczki !!, '03, 9,5k;

4. GS "aluminiowe kufry i takie tam", '00, 9k

Masz rozrzut jak rolnik przy użyźnianiu ;] Posłuchaj agreSorka, wybierz model, jakiś zakres roczników (czyli w zasadzie ceny) i oglądaj na żywo bądź proś o podjechanie.

I przede wszystkim sprawdzić jak ma się zębatka zdawcza. W tym roczniku jest nie przykręcana lecz na spinkę. Czasem jej stan wróży różne i nie tanie problemy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy jest może jakiś aktywny użytkownik z Łodzi , który posiada GS-a :?:

Edytowane przez kordi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czy jest może jakiś aktywny użytkownik z Łodzi , który posiada GS-a :?:

Posiadam f650. Mieszkam w łodzi. Jak. Chcesz się przymierzyć zapraszam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Posiadam f650. Mieszkam w łodzi. Jak. Chcesz się przymierzyć zapraszam.

juz wysłałem wiadomość na PW

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Posiadam f650. Mieszkam w łodzi. Jak. Chcesz się przymierzyć zapraszam.

To Ty masz GS'a? :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Posiadam f650. Mieszkam w łodzi. Jak. Chcesz się przymierzyć zapraszam.

Nie. Ale kolega wcześniej pytał o przymiarke

Dziękuję koledze szejk za miła rozmowę i rozjasnienie pewnych spraw. :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję koledze szejk za miła rozmowę i rozjasnienie pewnych spraw. :beer:

Czyli chemii nie było :-D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli chemii nie było :-D

..... co tu odpowiedzieć :shock: chmm było OK Edytowane przez kordi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Są w życiu takie pytania, na które nie ma dobrych odpowiedzi... :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam ponownie.

Po długiej nieobecności spowodowanej poszukiwaniem motocykla, po przejechaniu prawie 1000km za drugim podejściem, w końcu zakupiłem GSa od użytkownika Scoti777, którego serwisował alik. Do domu dojechałem bezproblemowo , oczywiście wielokrotnie zamiast kierunków, włączałem najpierw klakson :).

W trakcie dalszego użytkowania wyszło kilka spraw:

1. Przy pierwszym wypadzie moto "zdechło". I pierwsz myśl - ale kupiłem sprzęt. A jeszcze nie znając tej maszyny miałem zagwozdkę co to może być. Okazało się że przewód poluzował sie przy klemie akumulatora. Niestety nie miałem przy sobie żadnych narzędzi (muszę skomletować ponieważ brak oryginalnych)) a zwłaszcza kluczy torx. Na szczęście pomogli mi przejeżdzający motocykliści z Tomaszowa Maz. :beer:

2. Mam problem ze stacyjką która chodzi ciężko i ma tendencje do zacinania się. Zastanawia mnie, czy wymiana bębenka pomoże?

3. Pomimo max. ustawienia wstepnej twardości sprężyny centralnego amortyzatora , mam wrażenie że i tak tył jest za miękki a cały motor za mało sztywny , co jest szczególnie dokuczliwe w szybszym pokonywaniu zakrętów.

Aktualnie jestem w trakcie rozbierania motocykla w celu poznania go bliżej ( zupełnie jak z kobietą :) ) i przygotowania do kolejnego sezonu, którego nie moge się juz doczekać.

Pozdrawiam

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam ponownie.

Po długiej nieobecności spowodowanej poszukiwaniem motocykla, po przejechaniu prawie 1000km za drugim podejściem, w końcu zakupiłem GSa od użytkownika Scoti777, którego serwisował alik. Do domu dojechałem bezproblemowo , oczywiście wielokrotnie zamiast kierunków, włączałem najpierw klakson :).

W trakcie dalszego użytkowania wyszło kilka spraw:

1. Przy pierwszym wypadzie moto "zdechło". I pierwsz myśl - ale kupiłem sprzęt. A jeszcze nie znając tej maszyny miałem zagwozdkę co to może być. Okazało się że przewód poluzował sie przy klemie akumulatora. Niestety nie miałem przy sobie żadnych narzędzi (muszę skomletować ponieważ brak oryginalnych)) a zwłaszcza kluczy torx. Na szczęście pomogli mi przejeżdzający motocykliści z Tomaszowa Maz. :beer:

2. Mam problem ze stacyjką która chodzi ciężko i ma tendencje do zacinania się. Zastanawia mnie, czy wymiana bębenka pomoże?

3. Pomimo max. ustawienia wstepnej twardości sprężyny centralnego amortyzatora , mam wrażenie że i tak tył jest za miękki a cały motor za mało sztywny , co jest szczególnie dokuczliwe w szybszym pokonywaniu zakrętów.

Aktualnie jestem w trakcie rozbierania motocykla w celu poznania go bliżej ( zupełnie jak z kobietą :) ) i przygotowania do kolejnego sezonu, którego nie moge się juz doczekać.

Pozdrawiam

A kręciłeś taką małą śrubką przy tylnym zawiasie (na dole, przy mocowaniu amora do wahacza)? Ta śrubka też "decyduje" o wrażeniu, że moto sprawia wrażenie bardziej twardego lub nie. ;)

A poza tym jak moto się wydaje ogólnie miękkie, to znaczy, że elastyczne jest, czyli sam raz w teren. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A kręciłeś taką małą śrubką przy tylnym zawiasie (na dole, przy mocowaniu amora do wahacza)? Ta śrubka też "decyduje" o wrażeniu, że moto sprawia wrażenie bardziej twardego lub nie. ;)

A poza tym jak moto się wydaje ogólnie miękkie, to znaczy, że elastyczne jest, czyli sam raz w teren. :lol:

Nie, tą mała śrubką(S->H) jeszcze się nie bawiłem, a ztego co wyczytałem odpowiada ona za siłę odbicia amortyzatora. Planuję wyjąć amortyzator i wymienić olej przy regulacji twardości. Ale dziękuję za podpowiedź.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam. Po dłuższej przerwie. Wymieniłem olej w tylnym amorku i odkryłem że ta mała śrubka odpowiadająca za przepływ cieczy była wkręcona na MAXa, co powodowało bardzo powolne wracanie ugiętego tylnego zawieszenia. Po lekkim wykręceniu tej śrubki, jest już lepiej w prowadzeniu motocykla - jest bardziej przewidywalny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×