Skocz do zawartości
leff

Kufry alu

Recommended Posts

Ludkowie z Gdańska i okolic: czy obiła Wam się o uszy nazwa Alkar-Moto? To firma z Kartuz i majstrują kufry alu.

Mają taką ofertę na "alledrogo":

http://allegro.pl/stelaz-na-kanister-kufry-alu-adv-i1300663725.html

Cena za dwa kufry z zamkami nie wydaje się zła, ale jak z jakością roboty?

Gdybyście mieli jakieś wieści zostawcie ślad poniżej. :D

Pozdro. :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Próbowałem namierzyć gościa w podanym na internecie adresie, niestety, nikt go tam nie zna, i podobno robi tylko chałupniczo. Numeru posesji też nie znalazłem, a zjechałem całe Burchardztwo- tym bardziej że to wieś gdzie tankujemy karetki. Spróbuję za jakiś czas, o efektach zamelduję na forum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Próbowałem namierzyć gościa w podanym na internecie adresie, niestety, nikt go tam nie zna

Znaczy się producent widmo. :|

Znalazłem też inny adres, ale to już zupełnie drugi koniec Polski, bo wygląda na Śląsk.

Może Towarzystwo Forumowe ze Śląska rzuciłoby okiem na link w tym poście. Może ktoś miał już styczność z tym producentem.

Oferta wydaje się równie ciekawa, jeżeli nie ciekawsza.

http://hf-tech.pl/index.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podepnę sie pod temat i wrzucę linak z mojej okolicy Na poważnie się nad nimi zastanawiam jeżeli nie znajdę nic w lepszej cenie www.kufryalu.pl/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam grono motocyklowe. Moje imię Tomek i jak na razie ujeżdżam Hondę XL1000. Może to nie dział do przywitań, ale czytam, że jest na mój temat. Alkar-moto jest zarejestrowane na moją małżowinę więc troszeczkę się wypowiem w jej imieniu. Nie jestem producentem widmo, jestem jak najbardziej namacalny, tylko że za dnia pracuję w mojej macierzystej firmie, a po tzw. godzinach rabotaju przy działalności żony. Więc jakby któryś z Panów lub Pań chciał się ze mną umawiać to proszę mnie uprzedzić najpierw mailem. Dla porządku podam od razu tel. 602-282-382. Nie nazwał bym mojej manufaktury chałupnictwem. Wszystkie artykuły, które produkujemy, powstają najpierw na ekranie monitora, następnie przechodzą na maszyny CNC (laser, giętarki, gilotyny) no a później to już robota ręczna, skręcanie, spawanie TIGiem w przypadku kufrów alu, malowanie, pakowanie, etc. Jesteśmy młodą firmą, i jak na razie bardziej nasza działalność sondowała rynek. Mam nadzieję, że w przyszłym roku firma będzie bardziej prężna i działała na 3 etaty ;-). Dogadujemy się z dystrybutorami w kraju oraz za wsch. granicą. Dużo marzeń z tym związanych.

Tak na prawdę to zajrzałem na to forum, ponieważ kolega spod W-wy poprosił mnie o zrobienia kuferka do jego nowego nabytku tzn. f650 GS z 2005 i mam wobec tego prośbę do kolegów z okolic 3-miasta, żeby udostępnili mi swoją maszynę celem „ściągnięcia” pomiarów pod aluminiową płytę bagażową. W zamian oferuję taką płytę niejako w gratisie. Chętnych proszę o PM.

P.S. Do Pana Cykli z karetki: biurowiec ustawiony wzdłuż drogi dojazdowej do stacji benzynowej - tam urzęduję :lol: .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć Jaqb, zjeździłem całe Burchardztwo przez godzinę wzdłuż i wszerz i nikt nie potrafił mi wskazać Twojej firmy. A nie miałem numeru telefonu do Ciebie. Fakt, na placu przed biurowcem, panowie pracujący przy różnego rodzaju elementach metalowych objaśnili mi, cyt.:" panie ten gość od tych motorów tu czasami bywa rano tam w biurowcu, ale chyba tak na serio to się jakimś innym interesem zaimuje". :lol: :shock: Sam przyznasz, że po takiej rekomendacji opisałem Twoją firmę tak jak opisałem. Ale nie będę sądził po pozorach. Zlustrujemy Ci i Małżonce firmę, jak tylko śniegi na Kaszubach puszczą. Na pewno wybiorę się do Ciebie, a może wybierzemy całą paczką na gs-ach. Dakara do przymiarki też mogę bez problemu udostępnić. Dzieki za podanie numeru telefonu i pozdrawiam! A tak swoja drogą, jakiś np. podświetlony szyld z opisem firmy, reklamą, danymi kontaktowymi na biurowcu ułatwiłby i mnie i innym kontakt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć Jaqb a czy jesteś w stanie zrobić kuferki do GS800? Muszę dokonać zakupu w lutym- central i boczne- no i tak się powoli rozglądam za czymś fajnym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Cześć Jaqb a czy jesteś w stanie zrobić kuferki do GS800? Muszę dokonać zakupu w lutym- central i boczne- no i tak się powoli rozglądam za czymś fajnym.

Damy radę. U Ciebie byśmy zastosowali stelaż asymetryczny z mocowaniem typu QuickLock. Paręnaście sekund i kufry są pozdejmowane. Mam zdjęcia większego brata Twojego motocykla:

bmw1200gs02.jpg

stelaż jakoś poważnie nie szpeci motocykla, co pewnie nie jest bez znaczenia dla właściciela

bmw1200gs07.jpg

Taki optymalny zestaw kufrów:

-boczne- 430 x 380 x 220 (35l.)mały

430 x 380 x 260 (41l.)duży

-centralny-460 x 280 x 340 (42 l.)średni

bmw1200gs01.jpg

bmw1200gs03.jpg

bmw1200gs04.jpg

bmw1200gs05.jpg

A jeżeli znudzi się jazda po asfaltach ze skrzynkami, bagażnik pod kufer centralny dzieki swoim gabarytom (~300 x ~420mm) może zostać użyty jako platforma pod torbę podróżną:

bmw1200gs06.jpg

lc818.jpg

Pozdrawiam:jaqb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super dzięki za odpowiedź- przyznaję, że w pewnej chwili zastanawiałam się nad zmianą wydechu ( prześledziłam różne wątki na ADV) co by nie iść we wcięcie ale chyba po przeliczeniach to trochę zbyt duży koszt. Odezwę się na początku stycznia- bo będę potrzebować chciała obgadać ew możliwość małych modyfikacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oferta, którą dostałem od jaqb-a, cenowo żadna rewelacja, a ca za tą kwotę można kupić kufry firmowe

Wysłano: wczoraj, o 20:17

Od: jaqb

Do: przemekdab

Witam,

KUFRY BOCZNE:

1.Kufry boczne Gran Turismo to koszt 690zł/szt .

2.Zestaw do mocowania kufrów do stelaża:

-system Quick Lock- 240zł/kpl. na dwa kufry

-system bolców a`la Zega czy Pancernik (otwieranie z wewnątrz kufrów)-160zł/kpl. na dwa kufry.

3.Stelaż 380zł.

KUFRY CENTRALNE

1.Kufer centralny-690zł/szt

2.Płyta pod kufer-160zł/szt

3.Zestaw adaptacyjny-200zł/kpl

Wymiary centralnego:

szerokość x wysokość x głębokość (patrząc z tyłu)

52l.-480 x 340x 340mm

42l.-460 x 280x 340mm

36l.-420 x 280x 340mm

Wymiary bocznych:

głębokość x szerokość x wysokość (patrząc z tyłu)

430x260x380 mm – 40 l.

430x240x380 mm – 38 l.

430x220x380 mm – 36 l.

Ceny brutto.

Pzdr.jaqb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podpinam się pod wątek coby się pochwalić zakupem.Kuferki firmy ,,Pancernik'' zakupione wraz z mocowaniami i stelażami za 1230 PLN przy czym stelaże mam na razie w częściach i będę musiał sobie pospawać i dopasować.Pojemność jednej sztuki 41 l.Jak już będą zamontowane to wrzucę foto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mirek, jak mogłeś zdradzć swoje super rozbudowane stelaże i blue worki louisa? :-) hehe. Tak na prawdę to super że udalo Ci się kupić przed sezonem, naklejeczkę z "szatana" masz gratis :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Coś z tych stelaży zostało a konkretnie bagażnik bo oryginalny jest trochę mały i niepraktyczny a na moim można bez kłopotu i worek ziemniaków przewieźć (i problem wyżywienia w trasie rozwiązany :D ) Teraz trochę cięcia i spawania i będzie super :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kuferki spaśne.. :D świetnie wykonane.. jak pomontujesz koniecznie wrzuć fotostory :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Podpinam się pod wątek coby się pochwalić zakupem.Kuferki firmy ,,Pancernik'' zakupione wraz z mocowaniami i stelażami za 1230 PLN przy czym stelaże mam na razie w częściach i będę musiał sobie pospawać i dopasować.Pojemność jednej sztuki 41 l.Jak już będą zamontowane to wrzucę foto.

Pytanka:

- 1230 za wszystko i nowe z pancernika?

- dlaczego stelaże trzeba pospawać?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cena niższa (nie zalewam mam paragon :D ) bo to starszy model (wygląd też mi się bardziej podoba) z którego producent już wychodzi a poza tym facet ma życzliwe podejście do świata .Co do spawania stelaży to trzeba by zawlec moto na miejsce i dopasowywać indywidualnie bo do F650 gość seryjnych nie wykonuje więc będę miał przy okazji trochę zabawy :lol:Szkoda że nie widzieliście BMW tego gościa.Ma fajnie utrzymane R 1100 GS z akcesoryjnym zbiornikiem którego szerokość można porównac tylko z TIRem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mirek super sprawa. Jak widzę te kuferki, to żałuję, że kiedyś wydałem kasę na stare touratechy. Jak polatasz z nimi to zdaj relację czy moto nie wężykuje przy większych prędkościach i czy są szczelne na deszczu itp.

Nareszcie będziesz mógł odkręcić tą mega-konstrukcję z balkonami :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pięęęęęękne kuferki, gratulacje, czekam na foty uzbrojonego moto

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mały wykop! Alu kufry z historią dalekiej wyprawy (licytacja) http://allegro.pl/kufry-zega-touratech-alukufry-i1895439961.html

Tak przy okazji, gdzie w "nowej aranżacji" allegro można znaleść inormacje skad jest sprzedający?

Tu:

http://www.wykop.pl/link/925627/allegro ... kalizacji/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×