Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

dzieki filmikowi od paroffa dowiedzialemmsiejak wyglada shimmy..., a tu opis :

"Drgania Shimmy

Drgania Shimmy – samowzbudne drgania ustalone występujące w przednim zawieszeniu pojazdu. Składa się na nie zwykle drgania kół wokół osi pionowej i obroty przedniej osi z kołami wokół osi podłużnej pojazdu. Shimmy powoduje powstawanie dużych dynamicznych obciążeń w elementach zawieszenia i układzie kierowniczym, co może doprowadzić do utraty sterowności pojazdu.

Opis

Wielu autorów badało to zjawisko z teoretycznego punktu widzenia. Pierwsze próby okazały się jednak bezowocne, gdyż początkowo uważano, że shimmy jest wynikiem działania zewnętrznej siły wymuszającej (nierówności drogi, niewyrównoważenie kół itp.) i efektu żyroskopowego kół, wzmacniającego się w rezonansie.

Takie tłumaczenie było jednakże nieuzasadnione chociażby dlatego, że zjawisko shimmy występowało także podczas jazdy po równej drodze i przy dobrym wyważeniu kół. Poprawiona teoria shimmy powstała dopiero wtedy, gdy wyjaśniono, że jest to zjawisko samowzbudne, powstające podczas przypadkowych wymuszeń wynikających z niestateczności układu. Podczas tego typu drgań koło porusza się po torze sinusoidalnym (gdzie oś X jest wyznaczana przez kierunek ruchu samolotu, motocykla itd.) z rosnącą amplitudą. Powoduje to zwiększające się zmiany nachylenia osi obrotu koła. Drgania shimmy bardzo często mylone są z niestatecznością pojazdu, do której mogą jedynie się przyczynić.

Zapobieganie shimmy

W celu zapobieżenia występowaniu tego zjawiska w lotnictwie stosuje się amortyzatory hydrauliczne, zwane tłumikami drgań Shimmy. Aktualnie w sportach motocyklowych stosuje się amortyzatory skrętu."

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzieki filmikowi od paroffa dowiedzialemmsiejak wyglada shimmy...

Mialem kiedys jak jeszcze japonia jezdzilem.... Nie gnalem az tyle tylko cos kolo stowki... Cudem udalo sie wyprowadzic. Nie polecam dowiadywac sie osobiscie... Bylem bardzo blisko poznania stwierdzenia "zesrac sie w gacie ze strachu"...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://www.wiocha.pl...stow-na-rodzine

co wy na to ??????????????????

Tak naprawde ciezko powiedziec czy zaistnialo jeszcze cos wczesniej czy nie... Jak wygladalo cale zajscie? Jesli tak jak na filmie to tak wygladaja skutki agresji na drodze.. Zal mi ich wszystkich. Tym bardziej ze taka sytuacja moglaby sie zdarzyc jak najbardziej i u nas w kraju. Na drodze jest mnostwo przemocy, ktora uprawiaja glownie niedowartosciowani emocjonalni gowniarze z kompleksami. Tak, tak nawet u lysiejacych gosci przed 50tka mnostwo gowniarza w srodku siedzi. Za takie zachowanie powinni dozywotnio prawo jazdy zabierac...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Coś zaistniało gdyż ewidentnie od samego początku tego filmu było polowanie na to auto.

Zapewne jakieś zajechanie drogi albo coś w tym stylu.

Nie usprawiedliwia to jednak postępowania zarówno kierownika motocykla jak i samochodu.

Choć za oberwanie lusterka kara się należy

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja głównie co zauważam, to niska wartość życia ludzkiego (obojętność w razie wypadku), chamstwo i zero prawa w Rosji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja głównie co zauważam, to niska wartość życia ludzkiego (obojętność w razie wypadku), chamstwo i zero prawa w Rosji.

Takie sytuacje zdarzaja sie nie tylko w Rosji. U nas tez. Takie zachowanie na drodze i wprowadzanie zagrozenia powinno byc pietnowane. Powtarzam - zabierac dozywotnio prawo jazdy i moze cos sie zacznie zmieniac. Droga publiczna to nie jest miejsce na takie akcje niezaleznie od tego co jest powodem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie sytuacje zdarzaja sie nie tylko w Rosji. U nas tez. Takie zachowanie na drodze i wprowadzanie zagrozenia powinno byc pietnowane. Powtarzam - zabierac dozywotnio prawo jazdy i moze cos sie zacznie zmieniac. Droga publiczna to nie jest miejsce na takie akcje niezaleznie od tego co jest powodem.

Zdarzają się wszędzie, ale w tych dziwnych krajach częściej. Dotyczy to nie tylko jazdy, ale innych dziedzin życia też. W Polsce mimo narzekania robi coraz normalniej. To kwestia poprawy poziomu życia, ludzie nie są tak skrajnie sfrustrowani, mimo że wmawia nam się co innego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sobotę we Władysławowie jadę z plecaczkiem i z lewej z wyjazdu wpierdziela mi się pod koło baba starą astrą combi, widziała franca, że nie zdąży mimo to wyjechała, hamulec, ucieczka i zmieściłem się obok.

Dojechałem ją przed rondem i pytam:

"Co robi?! Czy spojrzała w prawo zanim wyjechała?!"

Odpowiedź" "jak zawsze!"

Osz ty ..... Zero pomyślunku!

Zagotowało mi się, a wystarczyło przepraszam, nie chcieli mnie wpuścić albo coś takiego i po temacie, złość opada, nie, bo przyjechała dama na tablicach WD na wczasy.

A później się dziwić, że kierowca puszki dostał w japę. Jej szczęście, że miałem pasażerkę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale mięsko poleciało, jak znam życie, co ? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale mięsko poleciało, jak znam życie, co ? :)

No subtelnie na pewno nie było...

"nosz w mordę &%^&%#^& mać - powiedział bosman, po czym przeklną szpetnie" ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No proszę parę dni nad dużą wodą i już nabierasz marynarskich nawyków :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://www.wiocha.pl...stow-na-rodzine

co wy na to ??????????????????

Analiza z innego źródła: pucha próbowała przepuścić moto, ale co chwilę coś tam było po prawej - a to auto się zatrzymywało, a to coś tam. Debil w moto zamiast przejechać jak będzie miejsce zgrywał kozaka. Ów kozak pod koniec filmu urywa w samochodzie lusterko (wycięte 3 sekundy filmu), po czym dostaje "za swoje".

Jakoś tak to szło, nie chce mi się kolejny raz oglądać ;]

edit: Przeskok 18:18:21 -> 18:18:23, cofając auto nie ma już lusterka ;]

Edytowane przez rasta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Analiza z innego źródła: pucha próbowała przepuścić moto, ale co chwilę coś tam było po prawej - a to auto się zatrzymywało, a to coś tam. Debil w moto zamiast przejechać jak będzie miejsce zgrywał kozaka. Ów kozak pod koniec filmu urywa w samochodzie lusterko (wycięte 3 sekundy filmu), po czym dostaje "za swoje".

Jakoś tak to szło, nie chce mi się kolejny raz oglądać ;]

edit: Przeskok 18:18:21 -> 18:18:23, cofając auto nie ma już lusterka ;]

Ty to się nudzisz. Może teraz odnajdziesz tych ludzi i wyjaśnisz to z nimi ??? Byłoby ładnie, może udałoby się ich pogodzić. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak widać motocyklista wyciął niewygodne dla siebie momenty

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ty to się nudzisz. Może teraz odnajdziesz tych ludzi i wyjaśnisz to z nimi ??? Byłoby ładnie, może udałoby się ich pogodzić. :)

Przepisałem jeno to, co przeczytałem ;]

Jak widać motocyklista wyciął niewygodne dla siebie momenty

To jest właśnie najważniejsze, zapomniał tylko, że czas jest pokazany na wideło ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest właśnie najważniejsze, zapomniał tylko, że czas jest pokazany na wideło ;]

A może tylko nie chciał widzów zanudzać mniej ważnymi szczegółami...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziś trochę za szybko wjechałem w prawy zakręt. Nic nie jechało z naprzeciwka (nie był ślepy), więc zdecydowałem się, że mogę lekko wyskoczyć na lewy pas. W rezultacie w złożeniu najechałem na białe linie, oba koła doznały uślizgu, na szczęście miałem zapas na oponie oraz linie szybko się skończyły, motocykl po chwili odzyskał pełną przyczepność.

Nie składajcie się na malowanych białych znakach. Nie domykanie opon, daje pewien zapas bezpieczeństwa, w przypadku chwilowej straty przyczepności między oponą a podłożem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

swoją drogą, z naprzeciwka nic nie jechało, dlaczemu nie odbił w lewo :?: :-(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×