Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Ja nie raz jechałem ze swoimi dziećmi i nie wyobrażam sobie posadzenia np. 4 letniej córki z tyłu. Nawet starszą (7 lat) miałbym opory posadzić z tyłu na dłuższy dystans. Jak dziecko siedzi z tyłu to nie wiemy co robi a taki dzieciak potrafi np. zasnąć podczas jazdy a wówczas upadek jest nieunikniony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolega miał taka nieprzyjemność przedwczoraj:

No... wygląda na to, że był akurat w martwym polu lusterka jak kierownik hondy zdecydował się myknąć na drugi pas. Trzeba uważać na takich skoczków jak jeden pas stoi, a drugi jedzie albo jest pusty...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

motocyklista-wyprzedzanie/omijanie z prawej strony na jezdni dwupasmowej w terenie niezabudowanym. I tu byłoby problematycznie patrząc na przepisy KRD-za to temu z Civica nalezą się urwane lusterka i wybijanie kierunkowskazów za ich ewidentne nieużycie (i kierunkowskazów i lusterek, tym bardziej w tak skonstruowanym pojeździe jak Civic, z cholernie ograniczona widocznością 'do tyłu") no i "lekkie" przyłożenie głową w kierownicę za klakson. Rampus, życzenia zdrowia i gratulacje refleksu dla kolegi. Dobrze ze nie skończył pomiędzy kombiakami po prawej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolega miał taka nieprzyjemność przedwczoraj:

Ja wczoraj miałem identyczną sytuację. Czarna X5 z lewego zaczęła wjeżdżać na prawy pas, który był zajmowany przez mnie (dojeżdżałem do niego i przednie koło miałem na wysokości jego tylnego koła) . Tyle tylko, że kierowca nie spojrzał w lusterko zaczynając manewr - obserwowałem typa w jego lewym lusterku - no ale na szczęście włączył kierunkowskaz więc zauważyłem, że będzie zajeżdżał drogę. Szybki przeciwskręt i przytuliłem się do krawężnika. Potem już jechał za mną grzecznie.

Edytowane przez blazter

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cykli,

wszystko się zgadza, tylko, że to centrum miasta i niewątpliwie zabudowany.

W mojej ocenie trochę za dużo zaufania do kierującej Civic'em, unikałbym takiej sytuacji jazdy równoległej - szybko wyprzedzić, albo ciągnąć dalej w polu widoczności. Trochę szybko podjechał na wysokość samochodu i zwolnił, co mogło zmylić kierowcę, do tego martwy punkt. Nic jednak nie usprawiedliwia włączenia kierunku po rozpoczęciu wykonywania manewru.

Edytowane przez rampus
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obejrzałem filmik kilka razy i tak prawdę mówiąc nie wiem kiedy kierowca włączył kierunek. Nie widać go z tyłu, nie widać na lusterku a nagle widać z przodu.

Może nie działały światełka??

Faktycznie kierownik motonga zwolnił przed autem na moment.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A gdzie zasada OGRANICZONEGO ZAUFANIA niestety jesteśmy na przegranej pozycji musimy starać się przewidywać takie sytuacje i robic wszystko żeby nas zauważano . Taki sport :) Co nie zmienia faktu że gościu powinien dostać liścia takiego małego :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo często widywane na maxi skuterach. :)

jak widać nie tylko :lol:

50250600002.jpg

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cykli,

wszystko się zgadza, tylko, że to centrum miasta i niewątpliwie zabudowany.

W mojej ocenie trochę za dużo zaufania do kierującej Civic'em, unikałbym takiej sytuacji jazdy równoległej - szybko wyprzedzić, albo ciągnąć dalej w polu widoczności. Trochę szybko podjechał na wysokość samochodu i zwolnił, co mogło zmylić kierowcę, do tego martwy punkt. Nic jednak nie usprawiedliwia włączenia kierunku po rozpoczęciu wykonywania manewru.

a jeszcze fakt, że według przepisów motocykl powinien na drodze z kilkoma pasami ruchu w jednym kierunku jechać prawym pasem, czyli motorownik jechał poprawnie. Mogę się mylić, ale tak mnie siem wydawaa ;-) Co prawda tak jak mówicie, zwolnienie i przyspieszenie to nie jest dobry wybór. Faktycznie lepiej albo przyspieszyć, albo odczekać i obserwować co będzie kombinerkował puszkownik...

A gdzie zasada OGRANICZONEGO ZAUFANIA niestety jesteśmy na przegranej pozycji musimy starać się przewidywać takie sytuacje i robic wszystko żeby nas zauważano . Taki sport :) Co nie zmienia faktu że gościu powinien dostać liścia takiego małego :P

ooo, Paroff, mylisz się, w puszkach jest zasada ograniczonego zaufania, my powinniśmy mieć zasadę kompletnego braku zaufania do wszystkiego co na drodze i wokół niej :lol: :beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dooopsko usmażone :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z tej temperatury, to pewnie jej się posklejała błona dziewicza :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niezła wycieczka :P

Wycieczka do czeluści ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szydercy :D Wiem, że to nieładnie, ale po obejrzeniu tego śmieję się już 5 minut i nie mogę przestać :D Zawsze, gdy myślę, że widziałem już wszystko, zawsze pokaże się coś takiego :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale zastanawiam się w jaki sposób policja identyfikuje taką osobę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale zastanawiam się w jaki sposób policja identyfikuje taką osobę.

po użytkowniku wstawiającym film na jołtjubje :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×