Skocz do zawartości
siwy1505

Kupię f650gs od motocyklisty najlepiej z forum

Recommended Posts

9 godzin temu, arthurr napisał:

Reasumując - kolega szuka forumowego motka z potwierdzonym nie za dużym przebiegiem w cenie allegrowych okazji - bo przecież 15 za wychuchaną perełkę nie zapłaci :

No, teraz możecie się ustawiać w kolejce z ofertami :D

Pewnie Ty jesteś sentymentalnym koneserem motoryzacyjnym i kupisz wszystko, za każdą cenę jeśli tylko stan jest super. Po 2 glebach z wychuchanej maszyny może być sprzęt w opłakanym stanie, więc jeśli chcesz budować swoje ego przez kupowanie idealnych, prawie pełnoletnich sprzętów to powodzenia życzę! Ja chce kupić motocykl do jazdy a nie na pokaz jaki to on śliczny i idealny, i tak na mieście się za nim nie będą oglądać, bo to nie ta epoka. Jeśli uważasz, że cena powyżej 15000zł za tak leciwy sprzęt to dobra inwestycja, to widocznie masz inny pogląd życiowy. Uważasz, że ceny allegro są zaniżone? Sporo maszyn na forum się sprzedało w bardzo dobrym stanie za rynkowe ceny, ale mogę sobie tylko gadać...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, KaeS napisał:

Chcesz kupić mój? Ma być może wiarygodny przebieg 123 z kawałem,,, tysięcy kilometrów

Raczej nie, gdyż transport to 20% wartości

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki :) Właśnie stworzyłeś mi tytuł który sobie wkleję koło awatara :D

P.S. Ogarnę ci transport na obojętnej trasie na terenie Polski za 5% wartości - taki ze mnie pomocny człowiek ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chciałbym komuś wysłać paletę czegoś za darmo - to ile weźmiesz za transport? :default_biggrin:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyślij tą paletę czegoś za darmo do mnie - wtedy transport też będzie za darmo :D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tylko dodam, że przebieg 100000 w tym motocyklu to nic. Na facebooku jest taki gość, adventurebeforedementia, jeździ przedliftowym dakarem głównie po Afryce. Ostatnio stuknęło mu 250000, praktycznie bez żadnych awarii, tylko eksploatacja.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
46 minut temu, siwy1505 napisał:

Raczej nie, gdyż transport to 20% wartości

O czy Ty prawisz? Ponad 2 tysiące złotych kosztowałby Cię transport? Chyba do Chin byłoby taniej, albo też nie masz pojęcia o cenach motocykli tak jak widać nie masz pojęcia co znaczy wyglebić. Przy glebie na tym gsie najwyżej urwiesz kierunek, połamiesz klamkę, przy dobrej glebie zegniesz rurę kierownicy albo sobie krzywdę szybciej  zrobisz niźli jemu.

 

Mnie transport jego z Lublina na wypożyczonej przyczepce z paliwem nie wyniósł więcej jak 200 zł.

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, KaeS napisał:

O czy Ty prawisz? Ponad 2 tysiące złotych kosztowałby Cię transport? Chyba do Chin byłoby taniej, albo też nie masz pojęcia o cenach motocykli tak jak nie masz pojęcia co znaczy "gleba".

Gleba (łac. glaeba – ziemia uprawna, rola) — naturalna, trójfazowa, biologicznie czynna, powierzchniowa warstwa skorupy ziemskiej (litosfery), ukształtowana poprzez procesy glebotwórcze ze zwietrzeliny skalnej (skały macierzystej) w wyniku oddziaływania klimatu i organizmów żywych, przy określonej rzeźbie terenu, w określonym przedziale czasu, często przy wpływie działalności człowieka. Gleba jest integralnym składnikiem ekosystemów lądowych i niektórych płytkowodnych[1].

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czytam, tak sobie czytam...
Tutaj doświadczeni koledzy trochę doradzają, ale też podśmiechujki robią, ponieważ przebieg w 12-15 letnim motku to rzecz umowna w realiach, które mamy. Kupując forumowy wiesz przynajmniej, że przebieg od czasu posiadania motka przez forumowicza jest realny, ponieważ pojawia się w relacjach, na spotkaniach, zlotach itd. Ale przebieg w motku i tak jest najmniej ważny. Liczy się stan techniczny. Zresztą sam o tym napisałeś.
Wiesz jakie rzeczywiste przebiegi mają sprowadzone motki? Dlaczego kosztują w naszym kraju dużo mniej niż w kraju z którego zostały sprowadzone?

F650gs jest bardzo dobrym motkiem na początek, ale kupić w dobrym stanie jest mega trudno. Ponieważ rzadko "igły" są sprowadzane. Żadny handlarz taką nie sprzeda, ponieważ będzie to cena jak to mówisz powyżej rynkowej. Odnosząc się do ceny rynkowej musisz uwzględnić rzeczywisty stan większości motków z taką ceną. Jest bardzo często adekwatny do ceny.

Można szukać od handlarzy, ale popytaj kolegów, którzy jeździli i przeglądali "igły". ile musieli na to czasu poświęcić, paliwa itd. Oczywiście może się zdarzyć sytuacja, że się trafi coś ciekawego, ale trzeba dużo cierpliwości, wytrwania, no i wiedzy żeby dobrze ocenić stan.

Dlatego pewny forumowy motek,może być ciekawą alternatywą nawet jak jest daleko. przebieg 70 tysi przy dobrym serwisowaniu, to nic. Większość tych od handlarzy ma zdecydowanie większy przebiegi mimo tego, że na liczniku masz 30 i kompletnie nie wiesz czy był i w jaki sposób serwisowany.

Ja tutaj nie piszę, żebyś koniecznie kupował forumowego, ale żebyś zdawał sobie sprawę jak rynek wygląda.

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pięknie to napisałeś ...

Teraz życie: jak handlarz kupi tego Dakara z przebiegiem 250km to i tak będzie go chciał sprzedać z przebiegiem ok 30kkm - może nie każdy, ale zdecydowana większość, a co zrobi krajan - uwierzy mając nadzieję, że to prawda - bo 60 czy 80 to przebieg nie do przyjęcia. W ten sposób część ludzi kupuje motki z rzeczywistym przebiegiem między 100, a 200 kkm , a z obrzydzeniem i strachem patrzy na licznikowe 50 czy 70.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrozumcie jedną ważną rzecz! Kupując od człowieka z forum znamy raczej historię moto i wiemy co w nim piszczy, lecz nie wiemy jaka była jego przeszłość zanim nabył go forumowy kolega, prawda? Dużo ludzi kupuje od handlarzy czytaj "sprowadzone" bo nie każdy ma możliwości zrobić to samodzielnie, później rejestrują się na forum i tak robi się niby pewny forumowy sprzęt z nieznaną przeszłością. Inna sprawa kupić salonowy PL od pierwszego właściciela, których praktycznie nie ma. Najlepiej jest kupić nowy w salonie i nie marudzić. 

Nie wiem skąd tyle w was zawiści, że ktoś chce kupić sprzęt w normalnych pieniądzach, bo później sprzedając go nikt nam nie zapłaci jak za zboże! Widzę gal, że z rolnictwem masz dużo wspólnego, mam rację?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, KaeS napisał:

O czy Ty prawisz? Ponad 2 tysiące złotych kosztowałby Cię transport? Chyba do Chin byłoby taniej, albo też nie masz pojęcia o cenach motocykli tak jak widać nie masz pojęcia co znaczy wyglebić. Przy glebie na tym gsie najwyżej urwiesz kierunek, połamiesz klamkę, przy dobrej glebie zegniesz rurę kierownicy albo sobie krzywdę szybciej  zrobisz niźli jemu.

 

Mnie transport jego z Lublina na wypożyczonej przyczepce z paliwem nie wyniósł więcej jak 200 zł.

Mnie by niestety tyle kosztował, gdyż musiałbym jechać po niego KRAZEM 255B,  więc chyba rozumiesz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raczej z Wikipedią

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Siwy, jeszcze raz przeczytaj, to co wcześniej zostało napisane.. spokojnie.. ze zrozumieniem. Nikt cie do niczego nie zmusza, szczególnie płacenia jak za zboże.

Z tym KRAZem, to rozumiem, że to taki żart? Bo taniej jest busa wypożyczyć i na pakę wrzucić jeśli nie ma opcji przyczepki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, siwy1505 napisał:

Zrozumcie jedną ważną rzecz! Kupując od człowieka z forum znamy raczej historię moto i wiemy co w nim piszczy, lecz nie wiemy jaka była jego przeszłość zanim nabył go forumowy kolega, prawda?

Zrozum jedną rzecz: jaj kupujesz od jakiegokolwiek handlarza to też "jego przeszłości nie znasz" -- to raz.

Dwa: jak ktoś, do kogo mamy zaufanie przejechał motkiem "X" km to może oznaczać, że motek był bardzo dobry, albo jak nie był to zrobił co nie było bardzo dobre, aby było, a trzy to: nawet w salonowe od pierwszego właściciela nie dają gwarancji, że coś się nie wysypie, a jedynie zmniejszają prawdopodobieństwo. Podobnie jest z forumowymi.

10 minut temu, siwy1505 napisał:

Nie wiem skąd tyle w was zawiści, że ktoś chce kupić sprzęt w normalnych pieniądzach, bo później sprzedając go nikt nam nie zapłaci jak za zboże!

Znasz definicję słowa "zawiść" - jak znasz to wiesz, że głupoty piszesz, ale spoko: jak wpadniesz na zlot to masz pewne od nas w ryj :default_icon_e_wink: ( to czekam na obrazę ) :default_icon_beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 

2 minuty temu, enlil napisał:

Siwy, jeszcze raz przeczytaj, to co wcześniej zostało napisane.. spokojnie.. ze zrozumieniem. Nikt cie do niczego nie zmusza, szczególnie płacenia jak za zboże.

Z tym KRAZem, to rozumiem, że to taki żart? Bo taniej jest busa wypożyczyć i na pakę wrzucić jeśli nie ma opcji przyczepki.

Możliwe, że był to żart, lecz niekoniecznie hehe. Proponuję wyluzować w temacie bo każdy ma swoje racje. W każdym razie nadal szukam motocykla, więc jeśli ktoś chce sprzedać to proszę o info. KaeS nie gniewaj się, nie chciałem być złośliwy :default_cool:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Jarek napisał:

Zrozum jedną rzecz: jaj kupujesz od jakiegokolwiek handlarza to też "jego przeszłości nie znasz" -- to raz.

Dwa: jak ktoś, do kogo mamy zaufanie przejechał motkiem "X" km to może oznaczać, że motek był bardzo dobry, albo jak nie był to zrobił co nie było bardzo dobre, aby było, a trzy to: nawet w salonowe od pierwszego właściciela nie dają gwarancji, że coś się nie wysypie, a jedynie zmniejszają prawdopodobieństwo. Podobnie jest z forumowymi.

Znasz definicję słowa "zawiść" - jak znasz to wiesz, że głupoty piszesz, ale spoko: jak wpadniesz na zlot to masz pewne od nas w ryj :default_icon_e_wink: ( to czekam na obrazę ) :default_icon_beer:

Od nas? No tak, nazbieraj kolegów, bo samemu to byś w gacie narobił :default_biggrin: 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alem jako żulik nie mam powodu do gniewu ani nie czuję się urażony, a moto moje jeszcze nie jest na sprzedaż.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, siwy1505 napisał:

Od nas? No tak, nazbieraj kolegów, bo samemu to byś w gacie narobił :default_biggrin: 

Czekałem na taką reakcję - chciałem Ci tylko pokazać, że tak mało o nas wiesz, że nic nie wiesz, ale my tutaj lubimy złośliwych, niepokornych ... - wyrobisz się i będą jeszcze z Ciebie ludzie :default_icon_e_wink:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja myślę, że czekałeś na inną reakcję, lecz się przeliczyłeś... Czasami zaskakują mnie Twoje wypowiedzi. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, KaeS napisał:

Alem jako żulik nie mam powodu do gniewu ani nie czuję się urażony, a moto moje jeszcze nie jest na sprzedaż.

I tak trzymaj, trzeba mieć do wszystkiego dystans i nie spinać się za bardzo. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, siwy1505 napisał:

A ja myślę, że czekałeś na inną reakcję, lecz się przeliczyłeś... Czasami zaskakują mnie Twoje wypowiedzi. 

Jak poznasz Jarka to zobaczysz, że jest jak silnik rotaxa, tak jakby był cały czas popsuty

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, siwy1505 napisał:

A ja myślę, że czekałeś na inną reakcję, lecz się przeliczyłeś... Czasami zaskakują mnie Twoje wypowiedzi. 

Też tak myślę, że tak właśnie myślałeś - nic w tym złego. Jesteś jakiś, ale musisz się jeszcze wiele nauczyć, żeby tutaj się odnaleźć i dobrze czuć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×