Skocz do zawartości
konrad.wegrzyn

Dakar 2004 - przednia szyba, owiewka, stelaż mocowania lampy

Recommended Posts

Panowie od transportu się nie popisali i w trakcie przewózki zniszczyli mi parę plastików. Szukam przedniej szyby do Dakar 2004 oraz stelażu mocowania lampy

171026_130838.jpg

Edytowane przez konrad.wegrzyn
zapomniałem dodać kolejnego elementu a nie chcę tworzyć następnego wątku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pier :default_blink: jak...

Lusterko chyba tez poszlo

Zaplacili za to?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

JP, jak tak można. Współczuję. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakaś masakra. Czacha wygląda na krzywą ... co widać jest załamujące, a co nie widać jak piszesz też uszkodzone. Masakra!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest jeszcze kilka mniejszych pęknięć plastików, które pewnie pospawam.

Transport był łączony - byłem przy załadunku w Bydgoszczy i tam został bardzo ładnie zamocowany na metalowej palecie. Problem najprawdopodobniej pojawił się przy przepakowaniu na inny samochód. Facet, który odbierał mi moto zupełnie się na tym nie zna, a ja go nawet nie uprzedziłem, że takie coś może mieć miejsce. Wyładował i tak stał tydzień w garażu dopóki nie wróciłem z Pomorza. 

Przewoźnik Mototrip powiedział , że będzie reklamować usługę u podwykonawcy, ale są marne szanse bo nie został spisany protokół. Całe życie pod górę, a tak chciałem się nacieszyć ciepłą jesienią...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Współczuję.Widzę, że nie masz łącznika między lagami, nie jeździj tak. Gdyby okazało się, że się zgubił w razie czego takowy posiadam. Będziesz tylko musiał skombinować tuleje pod koło 21.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przykra sprawa, ale nie poddawaj się. Przesyłki powinny być ubezpieczone a reklamacje w transporcie to normalna rzecz. Nie wiem jak z tym protokołem, ale to nie twoja wina. Często przewoźnicy sami robią zdjęcia pojazdów przed transportem. Moto wygląda jak gdyby było przewożone, ale do góry kołami.:default_blink:

Druga sprawa, że moto to chyba trochę ''okazyjne'' i może wszystkich plastików nie dopatrzyłeś przy oględzinach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nieeee! Oglądałem bardzo dobrze i nawet zrobilem zdjęcia i filmik przed załadowaniem.  Po transporcie każdy obrót kierownicą powoduje trzaski plastików, cały, korek  wlewu oleju jest w połowie zakryty przez plastik i lusterko klejone na chama superglue ..i ta przekrzywiona lampa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Vengosh10 napisał:

Współczuję.Widzę, że nie masz łącznika między lagami, nie jeździj tak. Gdyby okazało się, że się zgubił w razie czego takowy posiadam. Będziesz tylko musiał skombinować tuleje pod koło 21.

łącznik jest, odstawiony na dystansach z tego co widze.

 

ale jakby mi ktos tak motor przywiózł to bym zaj.ał

 

pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W takim razie ani kroku w tył. Nic tam nie klej. Bierz te zdjęcia, filmy, świadków i naginaj do przewoźnika. Ja bym nie odpuścił.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale falstart... Trzymaj się, chłopie!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, konrad.wegrzyn napisał:

Panowie od transportu się nie popisali i w trakcie przewózki zniszczyli mi parę plastików. Szukam przedniej szyby do Dakar 2004 oraz stelażu mocowania lampy

171026_130838.jpg

 

20140820_164251.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widząc te uszkodzenia i czytając, co opisujesz myślę, że po prostu im upadł w transporcie np, przy gwałtownym przechyle albo hamowaniu (nie przymocowali go pasami do bortu skrzyni załadunkowej), albo spadł/upadł przy przeładunku z podnośnika/paleciaka. Przykra sprawa, tym bardziej przykra, że "towar" nie został sprawdzony przy odbiorze. Trudno teraz będzie udowodnić przewoźnikowi (i któremu?), że uszkodzenia nastąpiły z jego winy. No, ale zostawić tego tak nie można.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chcę cię dolowac, ale pewnie tanio było, co? 

Masz jakieś zlecenie tego transportu w ręce? Potwierdzenie od firmy z którą się umówiłem na transport? Sprawdziles czy firma ma OC przewoźnika? Jeśli tak- ciebie nie obchodzi komu oni to podzlecali, po to mają OC żeby takie tematy załatwiać. Niestety, brak protokołu lub choć adnotacji na liście przewozowym o stwierdzonych przy rozładunku uszkodzeniach stawia cię na przegranej pozycji.. Jedynie dobra wola przewoźnika ale z punktu widzenia przewoźnika znów, przez ten tydzień w garażu mogło się stać wszystko.. Nie zazdroszczę 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ... piszecie brak protokołu ... zgoda, ale też jest pytanie czy jest w ogóle jakiś kwit na to, że ktoś to odebrał?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlatego pytałem o zlecenie i pisałem o liście.. Boję się że nie było nic.. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie liczę na dobrą wolę. Protokołu zniszczenia brak...właśnie dzwoniła pani z Mototrip i wysłałem jej list przewozowy - zobaczę jak się sprawa rozwinie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro odezwali się z firmy to może dobry znak. Wiem że firmy przewozowe często wychodzą obronną ręką nie z takich sytuacji. I wcale nie obciążają kierowców czy zaladunkowych a po prostu płaci ubezpieczyciel. A jeżeli będą się migac to trzeba szukać specjalisty od takich spraw. Nie padaj duchem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy tanio? 360 PLN. Nie zleciłema przewozu firmie krzak. Mototrip zajmuje się przewozem motocykli, tylko że korzystają z usług pośredników.Mam wszystkie dokumenty. Problem, że ciężko będzie udowodnić , że to stało się w transporcie , bo nie został spisany protokół szkody

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy pomocy lokalnego fachmana, stelaż naprostowany i moto zrobione "na chwilę"

Pierwszy test zaliczony. 60 km w lekkim deszczu. Wrażenia nieziemskie - żadnych trzasków, pisków czy niepokojących hałasów. Ogólnie -chyba zrobiłem dobrego deala ;)

 Do wymiany stelaż lampy (nadal szukam) + przednia szyba + lusterko. Całość pewnie będzie z 500 PLN. Tak czy owak jeszcze będę zawracał tyłek przewoźnikowi. Załączam fotkę z dzisiejszego przejazdu.

20171028_145243_resized1.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem Ci chłopie tylko tyle: ciesz się z "deala" i używaj długo i bezpiecznie :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, konrad.wegrzyn napisał:

 

Osłona koła wraz z uchwytami. Mam to zamawiać na bmw store czy jest coś na alledrogo?

Tak na przyszłość ... Jak już dostałeś linka to bądź tak łaskaw i operuj numerami części ;) A dwa - nie masz internetu z allegro, olx .... ? Jak nie masz to będziemy za Ciebie szukać ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×