Skocz do zawartości
Robsoon40

Potrzebna pomoc motocykliście po wypadku

Recommended Posts

Witajcie

Jest akcja pomocowa wśród moich znajomych na facebook'u. Przeczytajcie uważnie tekst i jak ktoś może coś przelać, to super. Poniżej przekopiowany z face tekst, a jak ktoś ma profil na face (tylko wtedy się otwiera) to daję też link, tam więcej.

"Wiecie sami, jak ciężko jest zwrócić się Wam do kogoś obcego po pomoc, prawda?

Nawet gdy Wasza sytuacja jest bardzo dramatyczna, zastanawiacie się, czy należy, czy można, czy trzeba. Tomek pewnie też by się nad tym zastanawiał, zanim by się zwrócił do kogoś o pomoc, gdyby nie to, że po prostu nie jest w stanie tego zrobić. Bo nie jest w stanie zrobić nic. Po wypadku, jakiemu uległ prawie pół roku temu leży bezradny w szpitalu, n...ieprzytomny. Jedyną szansą na przeżycie jest dla niego rehabilitacja w ośrodku wybudzeniowym, potem zakup sprzętu rehabilitacyjnego. To się nie musi udać, ale może. Gdy nie będzie na to pieniędzy, to powrót do normalnego życia jest dla Tomka zupełnie niemożliwy.

Tomek, nawet gdyby był w stanie samodzielnie poprosić Was o pomoc, to na pewno nie wspomniałby o tym, że sam innym pomagał, na przykład w akcjach charytatywnych dla dzieci (motocykliści dzieciom, motomikołaje itp.). Pomagał, a teraz sam potrzebuje pomocy tak bardzo, że nawet nie jest w stanie o nią prosić.

Ale my możemy prosić. Więc prosimy. O najmniejsze nawet wpłaty na konto fundacji, która ma zebrać pieniądze na rehabilitację Tomka. Zrobimy wszystko, żeby Tomek, który dziś nie jest w stanie o nic prosić mógł Wam kiedy za pomoc powiedzieć samodzielnie: dziękuję.

PEKAO 34 1240 4009 1111 0000 4490 9943

Fundacja „Światło”

ul. Grunwaldzka 64

87-100 Toruń

Tytułem ”Tomasz Gocół”

Tomek od 27-lutego kiedy to jako pasażer samochodu osobowego, który z niewiadomych do tej pory przyczyn z dużą prędkością uderzył w słup, przebywa w śpiączce. Jego stan dzięki opłacanej przez rodzinę rehabilitacji systematycznie się poprawiał. Tomek reagował na proste polecenia, odpowiadał na pytania mrugnięciem oczu. Niestety 22 maja najprawdopodobniej przez nie odessanie rurki tracheotomicznej u Tomka doszło do zatrzymania akcji serca. Po 20 minutowej reanimacji Tomek powrócił niemalże do stanu w jakim przebywał od razu po wypadku.

Przed wypadkiem Tomek był pogodnym motocyklistą udzielającym się aktywnie w akcjach charytatywnych (również poprzez pomoc w ich organizacji), wzorowym żołnierzem - przewodnikiem psów, wzorowym synem, bratem, przyjacielem, kolegą.

Pomóżcie mu do tego wrócić. Każdy grosz ma znaczenie." lub

http://www.facebook.com/update_security ... 1394016529

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Reasumując: całkowity koszt zlotu wyniósł: 14161,30 co daje 393,37 zł na każdą z 36 osób. Ponieważ składka wynosiła 400 zł od osoby, zostaje około 238,70 zł z całej sumy. Co zrobić z pozostałą kwotą, ustalę z adminami forum i odpowiednia informacja ukaże się na forum jaka zapadła decyzja.

Zgodnie z powyższym, ustaliliśmy z Pawłem że przelejemy pozostałą kwotę na konto fundacji dla Tomka jako wkład od wszystkich forumowiczów, niniejszym:

Data transakcji/Data waluty Opis tytułem kwota transakcji

2011-07-02/2011-07-02 PRZELEW DO INNEGO BANKU Do: Fundacja Światło Tytuł: dla Tomasz Gocół od forum http://www.f650g -238,70 PLN

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super pomysł jak dla mnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze wydana kasa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cykli jesteś wielki. To się nazywa mega-pomysł. :idea: Wielki szcun !!!

Przeważnie w takich akcjach chodzi o to, żeby duża społeczność wysłała po 5, 10, 20 czy 30 zł. Ja tak zrobiłem, bo i na żadnym zlocie nie byłem z Wami, kumple z Transalpa (forum) też.

Ale jestem zdumiony pomysłem. Do zobaczenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a no i pozwolę sobie, pomimo, że bez zgody, skopiować Twój post i rzucić go motocyklistom z face, może ich zachęci do odgapienia takich inicjatyw

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Brawo Cykli

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

+1! Znakomita inicjatywa.

Z doświadczenia wiem, że największy "plon" przynoszą właśnie takie małe wpłaty, po kilkanaście, kilkadziesiąt złotych. Doskonale sprawdzają się też odpisy z 1%. To naprawdę działa.

Mam nadzieję, że nasz kolega wróci do sił i zdrowia...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szybkiego powrotu do zdrowia życzę Tomkowi!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cykli & Paweł - Wspaniały pomysł :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×