Skocz do zawartości
jacekpl1

zestaw bluetooth do kasku

Recommended Posts

Może w wielkiej polsce to lata ale u nasz we azji ni du du :)

też mam nowy soft :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To się porobiło :shock:

Kask kablem do laptopa i oprogramowanie aktualizują.

Ło matko!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

niedługo rękawiczki będą też miały swój soft.. ;)

sam śmigam z Carda Team Set Pro > inter dla 2 osób > spisuje się nieźle do 110-120 km/h ,

gdy trzeba porozmawiać z kimś innej maszyny zawsze można zadzwonić przez telefon (mamy przecież sekundowe naliczanie i często połączenia w sieci bez limitu)

w Polsce wystarcza > za granicą jednak opłaty mogą pewnie zabić ;) portfel

Jedyne co trzeba było zrobić przy zestawie to wkleić dodatkową gąbkę pod słuchawki żeby były bliżej uszu >> teraz dużo lepiej słychać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jo tyż używam zestawu Cardo... głównie do obsługi telefonu... wreszcie, sierota, rozkminiłem głosowe wybieranie numeru :) niby takie proste, a ja skumać nie potrafiłem od lat :lol:

sprawia się rewelacja choć mamy najtańszy zestaw za ok. 700zł

zapewne do łączenia się w kolumnie nie wystarczy bo zasieg mały, ale powiem szczerze... na tyle ile lat jeżdżę motocyklem to tylko dwa razy zdarzyło mi się jechać w dwa motocykle... no i ja małomówny jestem ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To się porobiło :shock:

Kask kablem do laptopa i oprogramowanie aktualizują.

Ło matko!

Ważne żeby podczas upgrade zdjąć kask, bo cholera wie co to za aktualizacje ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam prawie identyczny, scala rider q2 a Leff dostał ode mnie Cardo. Oba jak dla mnie poza nazwą są identyczne. Swojego używam od roku, bez żadnego problemu rozmowa telefoniczna bez względu na prędkość (kask szczękowy BMW) testowałem na autostradzie przy 190 km i szło gadać, ale tak naprawdę, komfort jest do 140km. I tak zależy to od kasku. Bez problemu sparowuje się z drugim zestawem, w czasie jazdy np. w kolumnie do 600-800 m odległości rozmowa-też zalezy od stopnia naładowania.

Edytowane przez cykli

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A powiedzcie mi bo nie mogę znaleźć tej gazety (gdzieś ja przesiałem) czy nolan korzysta z interkomów scala rider?? Coś mi się właśnie wydaje, że tak w tym motocyklu pisało

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

niedługo rękawiczki będą też miały swój soft.. ;)

Ale Ty zacofany jesteś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...

zima_2.jpg

podgrzewane-rekawiczki-ultimate-duze1.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale Ty zacofany jesteś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...

no pacz :) nie mów że grzane rękawice też mają jakiś EEPROM ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ta kostka na ostatnim zdjęciu to pewnie GPS, a czerwona kropka na rękawicy - to obiektyw wbudowanej kamery GoPro1500 :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajne ale tych sprzętów nie da się schować z tyłu kasku ( dikładniej w 2/3 obwodu ) aby nie robiły oporów i turbulencji.... dodatkowo jak kask posiada bardzo obszerny kołnierz ne ma jak przeprowadzic mikrofonu....

..zaproponujcie jakiś sprzęt z mikrofonem prowadzonym od słuchawki....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tomku,

Cardo robi w 2 wersjach: do integrali (mikrofon na kabelku) i do jetów/szczękowców (mikrofon na połąku). Co do turbulencji nie powinno być tragedii. Chociaż zintegrowany z kaskiem jest nie do pobicia :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam prawie identyczny, scala rider q2 a Leff dostał ode mnie Cardo. Oba jak dla mnie poza nazwą są identyczne. Swojego używam od roku, bez żadnego problemu rozmowa telefoniczna bez względu na prędkość (kask szczękowy BMW) testowałem na autostradzie przy 190 km i szło gadać, ale tak naprawdę, komfort jest do 140km. I tak zależy to od kasku. Bez problemu sparowuje się z drugim zestawem, w czasie jazdy np. w kolumnie do 600-800 m odległości rozmowa-też zalezy od stopnia naładowania.

Ja mam scala rider solo wyglada ja twoje tylko że nie mam funkcji interkomu, Tomekm i jego dziewczyna używają wyższego modelu scala rider G4 tam mają radio i inne bajery i mają interkom mówią że nawet powyżej 1km odległości między motocyklami się słyszą producent pisze o 1,5km ale t pewnie zależy od warunków, tylko moja scala kosztowała około 400 pln a ich ponad 1000pln.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

rPiotrek - gdyby nie integracja z Twoim C3, to kupiłbyś ten zestaw?

Zastanawiam się nad czymś co da mi realną możliwość komunikacji w grupie (interkom bez telefonu), bo w przypadku ewentualnej dłuższej zagranicznej wyprawy koszty telefonu są nie do przyjęcia.

Jako alternatywa dla komunikacji w dłuższej podróży myślę o CB Alan 42 multi. Nie tylko w kontekście motocykla!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam scala rider solo wyglada ja twoje tylko że nie mam funkcji interkomu, Tomekm i jego dziewczyna używają wyższego modelu scala rider G4 tam mają radio i inne bajery i mają interkom mówią że nawet powyżej 1km odległości między motocyklami się słyszą producent pisze o 1,5km ale t pewnie zależy od warunków, tylko moja scala kosztowała około 400 pln a ich ponad 1000pln.

prawda, ale jak miałbym jeszcze raz wydać te pieniądze, to wydałbym je. Jestem ze scali mega zadowolony. Te 1.5km to sciema, ale około 1km na otwartej przestrzeni i jakies 500-600m np. w lesie. My do integrali uzywamy wersji z mikrofonem na pałąku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A powiedzcie mi bo nie mogę znaleźć tej gazety (gdzieś ja przesiałem) czy nolan korzysta z interkomów scala rider?? Coś mi się właśnie wydaje, że tak w tym motocyklu pisało

Nolan ma swoje :-D

http://www.moto-akcesoria.pl/index.php?limit=40&cPath=32_1190&sort=2a&filter_id=55&green_only=1&firstLoad=1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurcze, wpiąłem dedykowane do C3 i więcej nie chcę kombinacji... Oto cały komentarz, po prostu śmiga.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

rPiotrek - gdyby nie integracja z Twoim C3, to kupiłbyś ten zestaw?

Zastanawiam się nad czymś co da mi realną możliwość komunikacji w grupie (interkom bez telefonu), bo w przypadku ewentualnej dłuższej zagranicznej wyprawy koszty telefonu są nie do przyjęcia.

Jako alternatywa dla komunikacji w dłuższej podróży myślę o CB Alan 42 multi. Nie tylko w kontekście motocykla!

Dave,

Zaleta to prfekcyjna integracja z kaskiem. Nic nie wystaje, nie przeszkadza. Wymaga nieco przyzwyczajenia do gałkologii ale tak maja wszystkie. Bardzo dobrze tłumi hałas w czasie rozmowy telefonicznej. Często rozmówca nie ma pojęcia, że jadę moto.

Wady: kiepska jakość słuchawek i pewnie samego wzmacniacza, trzeszczy przy dużych poziomach.

Fatalna, niemal już legendarna, czułość radia. Wystarczy poszperać w necie. Często nawet w mieście gubi stacje. Nie bez powodu w nowych kaskach antene umieścili pod całą skorupą.

Mimo tych wad (w wolnej chwili będę grzebał przy antenie, zobaczę co wyjdzie) kupił bym jeszcze raz. Nie lubię gdy coś wygląda jak doklejone.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×