Skocz do zawartości
klansman

Rekuse - co o tym sądzicie....?

Recommended Posts

Nie robię , bo nic się nie dzieje, a samo rekluse wyczerpało nakład inwestycyjny z dakarowego planu na 1,5 roku:) . Poza tym sprzęgło będę teraz widział co najmniej dwa razy na sezon wiec nie ma problemu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Po co tak często? :lol:

Ponieważ czasem mi się nudzi wieczorami w garażu, :)

ps. Logan , czytaj kilka wypowiedzi wyżej i znajdziesz odp... :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Robisz po 20 000 km w sezonie? Ładne przebiegi :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paweł (Logan) jakie 20tys...?? ale 7-9 z pewnością a to już wymaga zajrzenia dwa razy do sprzęgła...czytaj uważnie... przeglądy co 50 h pracy...wg zaleceń rekluse - wg użytkowników co 100-150h....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(...) co daje nawet 6-9 tys. km. Jeżeli się nie mylę, tak napisałeś.

Ale ok, rozumiem. Skomplikowane urządzenie. Oby rekompensowało to w eksploatacji :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

klansman, nie wiem czy alik już Ci tego nie pokazywał, ale tu jest parę fajnych patentów http://www.f650.com/phpbb3/viewtopic.ph ... 6&start=15

A kolesiowi z Race to Dakar zrobili coś takiego:

rally22.jpg

cover_133.jpg

Tylko to już "troche" droższa opcja :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mehow - nie widziałem tego ,ale patenty faktycznie fajne:

247475320_wycoL-L.jpg

PICT0002.JPG

PICT0003.JPG

10102008527.jpg

10102008526.jpg

Ja ogranicze się do Alikowej podpowiedzi, bo tak będzie mi łatwiej....za kilkkadziesiąt godzin pokaże efekty na forum.

Mehow + , dzieki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A powiedz jeszcze, bo albo przeoczyłem, albo tego info nie ma- sprzęgło dalej można obsługiwać klamką, czy to ją zastępuje w 100%? Tzn, czy w momencie, gdy automat nie wysprzęgli możesz zrobić to ręcznie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A powiedz jeszcze, bo albo przeoczyłem, albo tego info nie ma- sprzęgło dalej można obsługiwać klamką, czy to ją zastępuje w 100%? Tzn, czy w momencie, gdy automat nie wysprzęgli możesz zrobić to ręcznie?

:evil: Logan właśnie mnie od roboty oderwałeś :)

Klamka sprzęgła działa, ale przy niskich obrotach (bieg jałowy) i tak sprzęgło jest rozłączone wiec klamka ma duży luz... Luz się kasuje w miarę wzrostu obrotów...zerknij na jeden z filmików powyżej....

To sprzęgło w przeciwieństwie do tradycyjnego jest na stale rozłączone i jak wzrastają obroty silnika czyli prędkość obrotowa walu korbowego pod wpływem oddziałującej siły odśrodkowej sprzęgło zaczyna sprzęgać i trzyma dopóki są odpowiednie obroty silnika... postaram się jakoś obrazowo później pokazać zasadę działania...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skończyłem. Sprzęgło złożone, płyny wlane. Motek odpalił, sprzęgło mniej więcej działa - muszę wyregulować, ale na to już nie mam siły, poza tym nie będę sąsiadom hałasował o drugiej w nocy.... tutorial niebawem, dziś nie zdążę, bo zostały mi 3 h snu...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Skończyłem. Sprzęgło złożone....., .... zostały mi 3 h snu...

Gratulacje! Niech to będą 3h snu o przyjemności z używania i pięknej przygodzie bez przesileń.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koniecznie pokaż jak to działa! :) znaczy nagraj i pokaż będzie szybciej :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Koniecznie pokaż jak to działa! :lol: znaczy nagraj i pokaż będzie szybciej :twisted:

W yamaha sprzegło tez ciezko chodzi? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Koniecznie pokaż jak to działa! :D znaczy nagraj i pokaż będzie szybciej :twisted:

W yamaha sprzegło tez ciezko chodzi? :)

Taaa nie miałem nigdy skutera więc zastanawiam się :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Śmiechy śmiechami, ale jak porównywałem, z jaką siłą trzeba się obsługiwać z klamką, to te nasze BMW, to mają stosunkowo silne sprężyny w porównaniu z np.: Afryką, Trampkiem, V-Stromem, YBR'ą, CBF'ą. Tyle z maszyn, które pamiętam, że klamka chodziła mięciutko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To sprawdź w jakimś Bandicie z hydraulicznym sprzęgłem :) Mam już lewą łapę grubszą od prawej :lol: :D :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A skuterek jak?

Zajebiście :twisted:

Wczoraj testowe 60 km i sprawdzenie ustawień, czyli demontaż sprzęgła i spr luzów... cała czynność zajęła mi 2,5 h,włączając z to spuszczenie płynów, wiec nie jest źle. Obyło się bez żadnych regulacji - luzy między tarczą dociskową a tarczkami był prawidłowy.

Dziś przejechałem 180 km i wprawiam się bo troszkę inaczej jeździ się z minimalnym użyciem sprzęgła.

Ruszanie bez sprzęgła, 1 bez sprzęgła, przerzucanie między 1 a 2 ze sprzęgłem i dalej bez....

Zatrzymywanie z dowolnego biegu bez sprzęgła... Oczywiście w każdym momencie można użyć klamki, kwestia wyboru... Kilka razy ręka sama poszła na sprzęgło, ale już coraz rzadziej...Odczucia fajnie, z pewnością szybciej się rusza, ale można też spokojnie i łagodnie. Konfiguracja jest mocna, bo spokojnie jak gwałtownie odkręcam gaz to idzie na koło. Zasada jest taka, że bezpiecznie dla sprzęgła jest utrzymywać prędkość obrotową silnika podczas jazdy nie niższą niż 2500 rpm.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli Pan zadowolony 8-)

A jak ma się nadgarstek w trasie - sprawca :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czyli Pan zadowolony 8-)

A jak ma się nadgarstek w trasie - sprawca :)

Odpukać jest ok...czuję, że jest ale jest oki. Wiesz Jarek, właściwie całkowicie wyeliminowałem ten ruch ręki na klamce, bo póki obroty silnika są małe to sprzęgło b. lekko chodzi więc zmiana z 1 na 2 jest właściwie nie wyczuwalna:)

Czekam na rezonans to będę wiedział ( być może) co jest nie tak z tą ręką.

Jutro zabiorę się za napisanie wątku o instalacji i dam jakiś filmik jak to działa....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to świetnie :) Oby służyło, jak powinno :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest super, jest super… :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To git. Jak jezdziec zadowolony z wynikow to jest OK. Szkoda tylko, ze sezon sie konczy :)

Choc ten podobno konczy sie 31.12 bo od 01.01 zaczna sie nowy :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×