Skocz do zawartości
Marcin

Twin Headlight dla F650 ;)

Recommended Posts

Te dorabiane gmole to lipa mialem takie pogiely sie jak w kartoflach lezalem a to tylko bylo blotko. Jedynie oryginalne daja rade to juz je 2 razy testowalem raz na asfalcie raz na polnej gleba i powiem jedynie lekko sie odksztalcily. Kupilem uzywki za 300 zl wiec mysle ze warto bo tamten dorabiany to na zlom oddalem :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie jest Twoje zdanie, rozumiem to! Z drugiej strony zastanawia mnie kilka rzeczy. Pierwsza to taka, czy ty sam sobie te gmole dorabiałeś, czy to są takie jakie ma Marcin? Druga sprawa to zastanawiam się, kto jeździ BMW po kartoflach? :P Coś dużo tych gleb zaliczasz, jak długo już jeździsz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dsc00139mo.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Przykład z boksera.

Nadaje się do F, w razie czego można szybko wrócić do oryginału.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to chińczycy się spisali. 15 dni od zamówienia i 8 dni od wysyłki, dotarły reflektory:

DSCF0736.JPG

Wyglądają całkiem solidnie...

DSCF0740.JPG

I dają po gałach... :) Test na baterii 9V:

DSCF0742.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Weź nie dobijaj, na moje czekam :( :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ile wyszlo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bez cla itp wychodzilo jakies 110zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marcin, spokojnie, w soboty poczta też pracuje :)

Dostałem bodziec, żeby gmole wreszcie zamontować.

Aliku, wyszło jak wcześniej pisałem - 30 dolców. Dealextreme wlicza przesyłkę w koszty zakupu, oferując darmową. Jak się "spiszą" to poszukam bezpośredniego dostawcy i zamówię więcej.

Paczka przeszła gładko bez postoju na cle.

Edytowane przez rampus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chetnie obejrze te cudaki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest i headlight ;)

44046842.jpg

hmmm... coś mi się wydaje, że to nie Twoje malowanie :o

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ciekaw jestem jak wygląda z boku ?

czy ona ma przedni błotnik od gs-a ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurde Marcin, przesadziłeś z tym tuningiem :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

PUSZKOWKUR**ACZ ;)

Czyli 2 Diody LED 10W 12 V o srednicy cos kolo 4cm ;)

Do jazdy wieczorem - za mocne. W ciągu dnia da się przeżyć, ale też dają po gałach. Mysle, nad przyciemnieniem kloszy, za którymi się znajdują i skierowaniem ich bardziej w dół. Świecą dużym okrągłym okręgiem więc nie są dalekosiężne.

Ale i tak są zajebiste :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

p6010178q.jpg

Shot at 2012-06-01

p6010179.jpg

Shot at 2012-06-01

p6010182n.jpg

Shot at 2012-06-01

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marcin - medal za montaż!

Odnośnie przeznaczenia (puszkowkurw....) to jestem przeciwnikiem takiego zastosowania. To tylko pobudza wzajemną agresję, a ja wolę żebyśmy dążyli do symbiozy.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dave - nie mam najmniejszego zamiaru wkurzać puszek :) Dlatego na razie LED są nieaktywne, jestem na etapie tworzenia jakiegoś prostego patentu do wyregulowania strumienia światła (żeby skierować je trochę bardziej w dół).

Poza tym będzie oczywiście wyłącznik (aktualnie odpalają się po przekręceniu zapłonu - kluczyka) tak, żeby móc w każdej chwili je wyłączyć.

A bez kloszy wyglądają tak

p6010182.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te dorabiane gmole to lipa mialem takie pogiely sie jak w kartoflach lezalem a to tylko bylo blotko. Jedynie oryginalne daja rade to juz je 2 razy testowalem raz na asfalcie raz na polnej gleba i powiem jedynie lekko sie odksztalcily. Kupilem uzywki za 300 zl wiec mysle ze warto bo tamten dorabiany to na zlom oddalem :(

Mamy te same gmole z Marcinem. Od tego samego producenta. Miałem nieprzyjemność testować swoje na betonie i świetnie spełniły swoją rolę. Oczywiście pogięły się przejmując energię uderzenia co zapobiegło uszkodzeniom motocykla i mojej nogi. Gmole gmolom nierówne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chcę w gmole - specjalnie zrobilem nowe kierunki, zeby tamto miejsce wykorzystać. :)

SIę zobaczy ;) Do zlotu jeszcze jest czas ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dave - nie mam najmniejszego zamiaru wkurzać puszek :) Dlatego na razie LED są nieaktywne, jestem na etapie tworzenia jakiegoś prostego patentu do wyregulowania strumienia światła (żeby skierować je trochę bardziej w dół).

Sorry - odniosłem inne wrażenie.

Odnośnie regulacji, to łatwo Ci nie będzie. Jak większość źródeł światła - tak i LEDy potrzebują lustra i profilowanego szkła do ukierunkowania i odcięcia strumienia.

A na to to raczej nie masz miejsca.

Proponuję spróbować lekko je pochylić w dół i dodać jakiś "daszek". Jeżeli nawet nie zmieści się wewnątrz, to zewnętrzny też nie powinien straszyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marcin wybacz moje pytanie ale po jakiego grzyba ci światła które świeca "na okrągło"? Takie ledy dobre są do łazienki w powieszany sufit a nie do motocykla. Co do kwestii estetycznej to jest ok ale jeśli chodzi o doswielanie drogi to, hmm, nie bardzo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pawel po co te pytanie do Marcina?! przecież wiesz, ledy są po to że .... mają być - wszędzie! ;);)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szczerze mowiac, nie spodziewalem sie, ze ich charakterystyka bedzie taka okrągła :/

Spróbuję z pochyleniem i ścięciem góry tak o 25% zeby uzyskać odcięcie swiatła podobne do tego z głównego reflektora. Jak nie uda się to, to coś innego się wymyśli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×