Skocz do zawartości
leff

Ubezpieczenia i zabezpieczenia antykradzieżowe

Recommended Posts

jak masz zniżki to gratulacje, ja niestety zniżek na AC nie posiadam, i za motek wart 30000 zapłaciłem za OC i AC coś chyba 3600 zł. Za to samo Warta zaproponowała....6500 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jasne, Bajer , że garaż to nie 100% zabezpieczenia:) ale moto z 2004 roku kraść z garażu... gdzie trezba najpierw wejsc, unieszkodliwić alarm, uporać sie z 3 psami i często jeszcze przestawić auto aby wyjechać z garażu...nie widzi mnie się to:)

Jedno jest pewne... NIE CHCE SIĘ O TYM NIGDY PRZEKONAĆ :shock: :shock: :shock:

O kradzież z garażu to się raczej bym nie obawiał choć jakieś pół roku temu przez pobliską wieś szli sobie kolesie polami i od tyłu wchodzili na podwórka i wyjeżdzali ludziom z garażu furami.

Ale z reguły poszkodowani w pewien sposób im ułatwili, kluczyki w aucie, otwarte garaże, otwarte bramy.

Myśle że większy problem to zostawić moto na mieście na parkingu - pod urzędem, marketem, restauracją itd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kto pyta nie błądzi :)

W ich kalkulatorze mozna policzyć motory do 10lat, więc starszych chyba nie ubezpieczają.

Marka na pewno nie ma znaczenia.

No właśnie, że ponoć ma - zwykle nie ubezpieczają krossów i hard enduro.

A to co zaliczają do tej grupy zależy tylko i wyłącznie od wewnętrznego regulaminu poszczególnych TU.

Prawdę mówiąc interesuje mnie tylko ubezpieczenie od kradzieży - i sposób użytkowania nie powininen mieć na to wpływu :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można ubezpieczyć od samej kolizji ale od samej kradzieży nie ma opcji - przynajmniej w standartowym pakiecie.

Zawodnicy często mają ubezpieczone crossy ale pewnie na innych warunkach.

Najlepiej do nich zadzwonić.

Chyba że to nic pilnego to jak we wtorek agentura u mnie sie zjawi to go spytam o twojego sprzęta i dam ci znać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pepsi - a ubezpieczasz cos innego u nich? Ile masz lat bezszkodowej jazdy?

Ja też ubezpieczyłem w Allianz i mimo, że nic poza motkiem nie mam ubezpieczonego u nich, to wzięli mi za bezszkodowe z auta 15% :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak masz zniżki to gratulacje, ja niestety zniżek na AC nie posiadam, i za motek wart 30000 zapłaciłem za OC i AC coś chyba 3600 zł. Za to samo Warta zaproponowała....6500 zł.

Gwoli ostrzeżenia odnośnie Warty. Szkoda z AC zgłoszona na jesień 2010 a serwis jeszcze z nimi walczy o zwrot za naprawę. A co by było jakby ktoś sam chciał likwidować szkodę?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gwoli ostrzeżenia odnośnie Warty. Szkoda z AC zgłoszona na jesień 2010 a serwis jeszcze z nimi walczy o zwrot za naprawę. A co by było jakby ktoś sam chciał likwidować szkodę?

Do tego, już wczoraj nie chciało mi się pisać.... :drinkbeer: kwestia rozliczenia motocykla powyżej 8-ego roku, zazwyczaj lubią oddać 50% wartości wymienianych części (przy naprawie na własny rachunek), przynajmniej w PZU... ewentualne "100%" wartości naprawy wypłacają podobno jeśli naprawiane jest to w serwisie. :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do tego, już wczoraj nie chciało mi się pisać.... :drinkbeer: kwestia rozliczenia motocykla powyżej 8-ego roku, zazwyczaj lubią oddać 50% wartości wymienianych części (przy naprawie na własny rachunek), przynajmniej w PZU... ewentualne "100%" wartości naprawy wypłacają podobno jeśli naprawiane jest to w serwisie. :roll:

Dokładnie tak samo jest w UNIQA chyba że przedstawi się im rachunek za części, ale tłumaczą to że mogę kupić zamienniki za 50 % ceny oryginałów :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też ubezpieczyłem w Allianz i mimo, że nic poza motkiem nie mam ubezpieczonego u nich, to wzięli mi za bezszkodowe z auta 15% :-D

i jakie koszta Bajerku tego ubezp?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już Ci piszę Klansmanku :-D

Pełne AC z Assistance na Europę, bez limitu kilometrów. 100% wartości motka (więc jadę na serwis i dają oryginalne części) aż się zdziwiłem, bo dali mi aż 20% zniżki :-) a miałem 15% wyniosło to 1'776,20 PLN-ów. Co prawda wziąłem na 3 raty, więc wyszło 1'857,00 PLN-ów, ale śpię spokojnie :-D bezcenne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja bym chciał zapytać się o te mechaniczne zabezpieczenia typu blokada koła albo łańcuch z zamknięciem. Mam co prawda ac ale pojazd wyceniony na 8300. Po odnowieniu motka ubezpieczenie w razie czego nijak nie zrekompensuje mi całości straty dlatego myślę nad takimi cudami. W motoakcesoriach blokada na tarcze ABUS-a ok 150 zł a łańcuchy (te porządniejsze) od 400 zł w górę. To są tylko opóźniacze kradzieży czy skuteczny środek zapobiegawczy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od x lat używam solidnego łańcucha, właśnie Abusa, z ogniwami o przekroju kwadratowym. Najpierw do skutera, w międzyczasie roweru, teraz moto. W komplecie była porządna kłódka trzpieniowa, która sprawdzała się przez te 6-7lat. Teraz poszła na emeryturę do piwnicy, a jej miejsce zastąpiła Gerda trzpieniowa, wzmocniona. Docelowo zmienię ją na atestowaną kłodkę z zabezpieczeniami 5 klasy (najwyższe, koszt ok. 80-100zł). Zamek bębenkowy z starej kłódce był już dość sfatygowany, acz nadal sprawy. Trudno mi powiedzieć czy ktoś podejmował jakieś manipulacje przy niej, ale śladów wyraźnych nie było, także bariera przynajmniej psychologiczna jest dość duża. Żeby rozbroić taki łańcuch trzeba mieć już jakieś przygotowanie sprzętowe, a w miejscach publicznych wytaczać ciężki sprzęt nie zawsze przystoi ;) Także nawet jeśli wrzucimy to do worka opóźniaczy, to jednak stosunkowo skutecznych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie czy ktoś się jednocześnie ubezpiecza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już Ci piszę Klansmanku :-D

Pełne AC z Assistance na Europę, bez limitu kilometrów. 100% wartości motka (więc jadę na serwis i dają oryginalne części) aż się zdziwiłem, bo dali mi aż 20% zniżki :-) a miałem 15% wyniosło to 1'776,20 PLN-ów. Co prawda wziąłem na 3 raty, więc wyszło 1'857,00 PLN-ów, ale śpię spokojnie :-D bezcenne.

Bajer, a na jaką kwotę masz ubezpieczenie ( o ile to nie tajemnica :))?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na 17'000 :-D więc w razie kradzieży, to i kufry i gmole mi się zwrócą :-D

Edytowane przez bajer

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na 17'000 :-D więc w razie kradzieży, to i kufry i gmole mi się zwrócą :-D

Jeśli masz wpisane w umowie. Poza tym nie zwracają za ciuchy i kask jeśli też nie masz w umowie (wiem to z doświadczenia) :evil: :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli masz wpisane w umowie. Poza tym nie zwracają za ciuchy i kask jeśli też nie masz w umowie (wiem to z doświadczenia) :evil: :mrgreen:

Niestety nie masz racji :-D według wyceny Eurotaxa (czy jakoś tak) Allianz mój rocznik kosztuje 18'800PLN, gościu mi się pytał, czy ubezpieczamy na tą kwotę, ja powiedziałem, że nie, na 17'000. :-D

Edytowane przez bajer

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też ubezpieczyłem w Allianz i mimo, że nic poza motkiem nie mam ubezpieczonego u nich, to wzięli mi za bezszkodowe z auta 15% :-D

Bezszkodowe z auta, to żadna łacha Bajerku. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety nie masz racji :-D według wyceny Eurotaxa (czy jakoś tak) Allianz mój rocznik kosztuje 18'800PLN, gościu mi się pytał, czy ubezpieczamy na tą kwotę, ja powiedziałem, że nie, na 17'000. :-D

To jaki ty masz rocznik??

Mnie za 2004 z ABS i przebiegiem 16tys km wycenili 12 000zł (według ich tabeli).

Edytowane przez pepsi001

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jaki ty masz rocznik??

Mnie za 2004 z ABS i przebiegiem 16tys km wycenili 12 000zł (według ich tabeli).

2009 :-D bez ABeeSa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aaa no chyba że tak to wszystko wyjaśnia :)

Ja czekam na agentkę, ma dziś przyjechać.

Zobaczymy co to będzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aaa no chyba że tak to wszystko wyjaśnia :)

Ja czekam na agentkę, ma dziś przyjechać.

Zobaczymy co to będzie.

To wrzuć potem foty :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no a jak :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×