Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oczywiśnie, oczywiście zaszklić trzeba! Tyle czekania! :beer:

shots.jpg

No qźwa Paweł nierówno polałeś :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ręka mi drgnęła :-)

Zaszportałeś sie ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No qźwa Paweł nierówno polałeś :-D

A może do duże kieliszki i na ostatni zabrakło :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No qźwa Paweł nierówno polałeś :-D

No qźwa Paweł nierówno polałeś :-D

Jak by co to mnie z tym zielonym się podoba;))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak by co to mnie z tym zielonym się podoba;))

To ja wezmę drugi od prawej :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tadam! Nadejszła wiekopomna chwyla. Pół godziny temu Vengosh ruszył w kierunku wschodzącego słońca, do krainy Krzyżaków i Tyfusów. Koło wycentrowane (moim zdaniem blisko ideału) samodzielnie, guma jak się patrzy, nowe tulejki w kołach, szprychy nowe przód i tył, nowe tarcze sprzęgła, nowa linka sprzęgła (założona jeszcze przez Balera), parę nowych śrubek na kapach silnika.

Efekt prawie idealny. A zresztą za chwilę Vengosh wszystko upier... błockiem na Pałukach :D a ja piję zasłużone :beer:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli wychodzisz na prostą . :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vengosh pojechał na Pałuki???

A taki był śliczny :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vengosh pojechał na Pałuki???

A taki był śliczny :)

no cóż rzecz gustu, Vengosh wizualnie mi się nie bardzo podoba, no ale ja lubię kobiety

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ach Przemku te Twoje prawicowe poglady ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no cóż rzecz gustu, Vengosh wizualnie mi się nie bardzo podoba, no ale ja lubię kobiety

Ty też jesteś brzydki :lol:

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to to akurat prawda :lol:

no się qźwa piękniś odezwał :mrgreen:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

TAK PO PROSTU KONIEC ? Skoda - fajnie się czytało . :mrgreen:

Chłopaki nie mówcie że to już koniec odyseji :-D

Widziałem, że wątek cieszy się dużym powodzeniem więc będzie mała kontynuacja, choć zmiany tuningowe są w tym przypadku koniecznością, a nie moją fanaberią. Motocykl musiał pojechać do Bielska, do samego Mistrza. Ponadto wczoraj zakupiłem nową część która zastąpi tę, która się popsuła:

P5020380.JPG?gl=PL

A wyglądało to tak: W zeszły piątek postanowiłem pojeździć sobie po Toruniu i okolicach, będąc na drodze do Bydgoszczy poczułem zew :lol: i postanowiłem złamać przepisy przyspieszając gwałtownie do ponad 100 km/h, w tym momencie silnik zaczął się dusić. Zatrzymałem się aby obadać sytuację. Na postoju usłyszałem lekkie terkotanie od strony cylindra, myślałem na początku, że to łańcuch rozrządu ale przypomniało mi się, że podczas tej usterki dźwięk był inny i silnik nie "dławił" się tak drastycznie. Jako, że byłem na drodze pomiędzy Toruniem, a Bydgoszczą zajechałem do warsztatu znanego co niektórym forumowiczom Sida jednak zamykał interes (było ok 20.00) i wystawił bardzo szybką diagnozę - zapchany któryś z filtrów :-?. Postanowiłem wracać w kierunku domu bo w zapchany filtr nie uwierzyłem, no i się zaczęło. Po przejechaniu 3 km silnik zaczął terkotać jak rozwalona kosiarka i moc spadła do jakichś 5 hp. Szybka konsultacja najpierw z Alikiem później Jarkiem i rady chłopaków abym nie kontynuował jazdy. Niestety miałem silną chęć dotarcia jednak do domu :lol: i po nast. dwóch kilometrach dzwoniłem już po lawetę.

Chciałem powiedzieć, że w całej tej niewesołej sytuacji poczułem moc tego forum.

Dzwonię do Jarka, Jarek mówi: przyjeżdżaj choćby dziś!

Dzwonię do Bajera, Bajer mówi: jeżeli z Suzą będzie ok zawiozę ci motocykl do Jarka choćby jutro! :lol:

Dzwonię do Dakarowego (w razie jakby z Suzą było nie ok :lol:), Dakarowy mówi: zawiozę ci motocykl do Jarka kiedy będziesz chciał

Aż się wzruszyłem

Ostatecznie pojechałem z Bajerem. Kilka fot załadunkowych

P4280351.JPG?gl=PL

P4280352.JPG?gl=PL

P4280353.JPG?gl=PL

P4280354.JPG?gl=PL

P4280355.JPG?gl=PL

P4280356.JPG?gl=PL

P4280357.JPG?gl=PL

P4280358.JPG?gl=PL

P4280360.JPG?gl=PL

P4280361.JPG?gl=PL

P4280361.JPG?gl=PL

P4280362.JPG?gl=PL

P4280363.JPG?gl=PL

O szczegółach technicznych usterki i ciemnych stronach tuningu :lol: niech wypowie się Jarek. Ja się nie znam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak !

Motocykl jest u mnie, ale ze względu na "duży" remont który przeszedł w ostatnim czasie mam dużo do napisania. Nie są to dobre wieści, a pisania dużo - więc nie rzucę się z opisem teraz, ale powolutku wyjaśnimy wszystko co wiemy.

Usterka główna to: rozsypane łożysko korbowodu. ( trzeba wymienić wał korbowy)

Tak się zastanawiam: czy po remoncie / płukaniu silnika motocykl miał prawo wyjechać z niedziałającą kontrolką smarowania ???

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to dupa wielka jak słońce! :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie lubię, nie lubię :(

Vengoshu - przykro mi bardzo :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli zasadniczo nauka taka, że na wsiakij słuczaj robienie płukanek zostawiamy ludziom pci odmiennej i tylko na włosach.

Baler, czym płukałeś ten silnik. Co to za preparat? Podaj nazwę, producenta itp. Co prawda, nie wiadomo czy to płukanka winna, ale na zimne mus dmuchać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×