Skocz do zawartości
Marcin

Rękawiczki na zimę na moto

Recommended Posts

MiKo - a coś Ty się tak nagle przejął wyglądem? :) Nie wiedziałem żeś taki esteta.

Jak zimno to zawsze możesz zrobić taki eko-myk:

Juho%20550.jpg

IMG_8447.JPG

:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

k...#@$..a!!!

jak słyszę "jak ja będę wyglądał(a)" to mnie....

ma wyglądać czy służyć i się sprawdzać?

alik, powyższe patenty genialne w swej prostocie

Edytowane przez marcinn72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Patent rodem z plw Kolskiego ROTFL z wyprawy finsko/estonskiej:

http://www.advrider....ad.php?t=614915

Właśnie ostatnio o tym przeczytałem. Mowa tam nawet o grupie Polaków jadących na Rybacki ;) to chyba o Was. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam.

A co sądzicie o takich rękawicach na ujemne temperatury http://allegro.pl/re...1939939530.html

?

Trudno powiedzieć na papierze wyglądają nieźle. A jak w praniu to nie wiem… Może ktoś inny używał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja na lato mam perforowane IXS z koziej skóry i są ok. Na teraz albo deszcz IXS z gore. Jak zimno to ciepłe manety i cienkie rękawiczki z polaru pod spód. Zresztą cienkie rękawiczki "jedwabne" warto zakładać zawsze. Nie niszczą się tak rękawiczki i łatwiej zdjąć.

Ale szczerze mówiąc wczoraj rano przy -6 paluszki troszkę zmarzły :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

teraz też jeżdżę w niemotocyklowych nibynarciarskich protektorów żadych ale ciepło ;)

...nie ma lansu, dziołchy nie wyrwiesz, choć lepiej jak rwanie na "kozła"... po coś przecie te motóry się nabywało... dizajn ważna rzecz jak sie w szołbiznesie robi :twisted:

ps. kto mnie zna czai mój montypaitonizm ;-) a dajmy na to moje trytki to " służyć i się sprawdzać" :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam,

nie byłęm jeszcze w powitalni bo nie jestem posiadaczem GSa:p ale planuje zakup w przyszłym sezonie jak tylko A zrobie. Śledze od jakiegos czasu forum, zeby sie dowiedzieć tego i tamtego a teraz sam mam okazję się podzielić własnym doświadczeniem.

Jesli chodzi o rekawice to duzego wiedzy nie mam bo jezdze w jakis tam porbikerach niby zimowych ale za dobrze to one nie trzymają. W poprzednią zimę kupiłem motomufki KOBI i sie okazało że to najlepsze rozwiązanie. http://www.kobi-sklep.pl/index.php?comment=add&products=product&prod_id=531. Problem był taki że powyżej 90 km/h sie składały naciskając na klamki. Jednak i to dało się rozwiązać, zrobiłem stelaż z drutu i teraz jest gitara. Tyle że mój motocykl to "scigacz" jeśli tak mozna nazwac motocykl o poj 125 o sylwetce scigacza:p Chodzi o to że w większości GSów macie handbary, a te mufki da się zgrać z handbarami. Zakłada się po prostu na wierzch i jest dobrze. Mój kolega ma tak zrobione w Afryce rd04 bodajże i to działa, a tam handbary są naprawde duże. Ostatnio jeździłem w temperaturze + 2 stopnie w letnich rekawicach:D Dają rade i gorąco polecam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aj aj smelka - to, że nie masz BMW nie oznacza, że musisz powitalni unikać ;)

Gdyby tak było, to ja do dzisiaj bym jej nie odwiedziła.

Więc spoko luz - zakładaj wątek w powitalni, bo zaraz przyjdą chłopaki i Cię obsztorcują ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam,

nie byłęm jeszcze w powitalni bo nie jestem posiadaczem GSa:p ale planuje zakup w przyszłym sezonie jak tylko A zrobie. Śledze od jakiegos czasu forum, zeby sie dowiedzieć tego i tamtego a teraz sam mam okazję się podzielić własnym doświadczeniem.

Jesli chodzi o rekawice to duzego wiedzy nie mam bo jezdze w jakis tam porbikerach niby zimowych ale za dobrze to one nie trzymają. W poprzednią zimę kupiłem motomufki KOBI i sie okazało że to najlepsze rozwiązanie. http://www.kobi-skle...uct&prod_id=531. Problem był taki że powyżej 90 km/h sie składały naciskając na klamki. Jednak i to dało się rozwiązać, zrobiłem stelaż z drutu i teraz jest gitara. Tyle że mój motocykl to "scigacz" jeśli tak mozna nazwac motocykl o poj 125 o sylwetce scigacza:p Chodzi o to że w większości GSów macie handbary, a te mufki da się zgrać z handbarami. Zakłada się po prostu na wierzch i jest dobrze. Mój kolega ma tak zrobione w Afryce rd04 bodajże i to działa, a tam handbary są naprawde duże. Ostatnio jeździłem w temperaturze + 2 stopnie w letnich rekawicach:D Dają rade i gorąco polecam.

Mam znajomego który jeździ do końca sezonu na swojej CB1000 i też ma mufki. Powiedz, jedąc w tym trzeba raczej unikać puszczania kiery (np żeby podziękować puszkarzom) bo potem może być trudno z chwytaniem co? dobrze kombinuję - bo nigdy się organoleptycznie z takimi mufkami nie spotkałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to zależy czy będziesz mieć handbary. Jeśli będą, to mufka będzie tak jakby cały czas otwarta (od strony wkładania ręki) i otwór będzie na tyle duży że bez problemu włożysz spowrotem. Jedyny minut to taki, że jeśli masz zainstalowane grzane manetki to aż sie nie chce puszczać tej cieplutkej kierownicy żeby podziękować :D Ale kultura na drodze musi być:P ja w swoim motocyklu nie mam możliwości zainstalowania handbarów, z takiego powodu że nie mógłbym skręcic kierownicą. Handbar uderzałby w przednią owiewkę. Ale zrobiłęm sobie stelażyk który uniemożliwia mufce składanie sie przy wiekszych prędkosciach i jest cały czas otwarta zeby bez problemu włożyć rękę. Inną opcją jest też kupienie z tucano urbino ale to już wychodzi dużo drożej i nie wiem zupełnie jak wygląda kwestia zgrania tego z handbarami. Ja mam KOBI i polecam. Rok temu kupiłem je za niecałe 60zł, w tym roku troche podrożały ale może trafi się jakaś okazja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mufki niezła rzecz. Dzisiaj 400 km na 2oo. Ok. 250 km z rękawicami Ziehnera na zewnątrz, a pod spodem cienkie z jakiegoś coolmaxu czy czegoś w tym stylu. Temp. pow. ok. 5 st. C (dzień). Palce wskazujące marzły. Nie było czuć, że manetki grzeją na maxa. Ostatnich ok. 150 km tylko Ziehnery. Palce wskazujące były chłodne, ale nie traciłem w nich czucia. Manetki ładnie oddawały ciepło dłoniom. Temperatura ok. 2-3 st. C (wieczór/noc).

Czyli czasami wiecej, to za dużo. Czuję, że z mufkami byłoby mistrzostwo świata... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy ktoś zakładał mufki Kobi na standardowe handbary w F650GS? Czasem w czasie nocy złapie mnie deszcz i nawet latem nie jest fajnie tak jechać, bo dłonie marzną, a mam problemy ze stawami. Nie wiem, czy te http://allegro.pl/mufki-motocyklowe-kobi-oslony-manetek-ocieplacze-i5756758958.html wejdą na handbary i będą dobrze leżały ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mufki+KOBI+MOTOCYKL+1.jpg

:lol: :lol: :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mufki+KOBI+MOTOCYKL+1.jpg

:lol: :lol: :lol:

Jaki ładny giees, po lifcie i tjuningu :P

Mufki zakupione - założę, potestuję i zdam relację.

Edytowane przez atomik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daj foty, może założysz to po ludzku i nie będzie to tak komicznie wyglądało. ;-)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daj foty, może założysz to po ludzku i nie będzie to tak komicznie wyglądało. ;-)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Powolutku... Na razie muszą sobie spokojnie dojść, dojechać, czy jakoś inaczej dotrzeć do mnie ;) O wygląd trochę się obawiam, ale za to na starość będę mógł kupić ściga i nęcić młode panie, zamiast narzekać napierdzielające stawy ;)

Edytowane przez atomik
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A grzanych manetek nie mogłeś sobie zamontować ?

Mogłem i nadal mogę, ale od góry i tak będzie wiało albo ciągnęło zimno. W planach, oprócz mufek, są też grzane manetki, ale na razie spróbuję z samymi mufkami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mufki doszły wczoraj, czas więc na przymiarki :-D Trochę ciasno jest w lewej, może być ciężko z włączaniem kierunków, ale to wyjdzie w praniu.

37646321d9658aef3307c7730b406e34.jpg

bb52858cc9f582bd99038123b3d073f1.jpg

6d6feff031bc4134ab548787a1b9dbd7.jpg

Edytowane przez atomik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Często wymieniasz olej?

6d6feff031bc4134ab548787a1b9dbd7.jpg

Często wymieniasz olej?

6d6feff031bc4134ab548787a1b9dbd7.jpg

Dbam o sprzęt, żeby przyszły właściciel miał funkiel nówkę, 30 kkm przebiegu ;-)

Edytowane przez atomik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×