Skocz do zawartości
Slawas

Poszukuję BMW F650GS

Recommended Posts

Witam forumowiczów

Proszę o pomoc w ocenie kilku ogłoszeń sprzedaży GS'a. Poszukuję takiego sprzętu dla siebie, nie jeździłem wcześniej dwoma kółkami, jestem świeży w temacie. Poczytałem trochę różnych poradników na co zwrócić uwagę, ale wiadomo, ogłoszenia i zdjęcia w nich zawarte często nie ukazują prawdy, a nawet jeśli to moje niewprawne oko raczej tego nie zauważa.

Wypatrzyłem trzy ogłoszenia, z różnych stron Polski, nie jestem w stanie do każdego dotrzeć osobiście stąd prośba, czy ktoś coś wie na temat tych egzemplarzy lub mieszka w pobliżu i mógłby rzucić okiem czy są one warte uwagi.

1) KROSNO - http://allegro.pl/bmw-f-650-gs-bmw-f650gs-i2017751903.html

2) RZESZóW - http://otomoto.pl/bmw-gs-f650-gs-abs-f650gs-f-650-gs-M2723946.html

3) GDAŃSK - http://allegro.pl/bmw-f650-gs-abs-f-650-gs-2002r-kup-na-raty-i1995456451.html

1. osobiście nie podoba mi się malowanie, ZA przemawiają dodatki, wersja DAKAR, suchy silnik, laickim okiem nie mam sie do czego przyczepić

2. mój faworyt, podoba mi się malowanie (pisze jak baba:)), suchy silnik, brak rys, otarć, też nie wiem do czego sie przyczepić .. jedyne co zwróciło moją uwagę to to że dośc długo widzę to ogłoszenie, skoro jest taki idealny ... czemu nikt go jeszcze nie kupił

3. ten z kolei znalazł się tu tylko dlatego że mam do niego niecałe 60km. mocno zastanawiają mnie przebarwienia na lewej części silnika. malowanie wydaje się nie być oryginalne (mam na myśli kratkę ala dakar). mam wrazenie ze jest nieco dobity, ale to tylko wrażenie laika. wg mojej opini, szkoda czasu na jego oględziny

Co sądzicie, po dobrą maszynę pojadę do Krosna czy do Rzeszowa, obym tylko nie całować manetki na starcie i wracał niepocieszony :)

Dajcie znać co sądzicie, pozdrawiam

Sławek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak wyprawa zawsze wiąże się z ryzykiem. Jaki masz budżet?

Popatrz na Forum, bo niekiedy pozbywamy się maszyn, a co do zasady, są to egzemplarze o znanej historii i zadbane. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pierwotnie budżet wynosił 15.000 z nastawieniem na conajmniej 2004 (twin spark) ... na tą chwile nie musi to być twin spark ponieważ budżet zmalał do 10-11tys. z ewentualnym małym dodatkiem.

Dodam tylko, że udało mi się ustalić iż nr.1 - KROSNO - nie jest Dakarem, tylko naklejki :)

Edytowane przez Slawas

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żółty z Sędziszowa wisi chyba od wakacji, a tej firmy z Gdańska raczej się ludzie wystrzegają, biały po Policji

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1) Biały z Krosna wizualnie wygląda dobrze. Fajnie, że ma oryginalne kufry, które nie kosztują mało. Po czasie może zacząć Ci doskwierać ten "policyjny tyłek". Przebieg moim zdaniem mało wiarygodny. Tak jak Zauważyłeś to nie jest Dakar a plastiki są od lub robione są na Dakara, to zwiększyło by moją czujność odnośnie historii wypadkowej (np. po kraksie była konieczna wymiana wszystkich plastików lub ich malowania). Sprawdź ramę i jak się da to daty produkcji na plastikach czy wszystkie są z jednej parafii (jest wybita po wewnętrznej stronie boczków)

2) z Rzeszowa na zdjęciach ok, łańcuch wygląda na trochę zmęczony ale to rzecz eksploatacyjna, jest to jednak motocykl z GB więc oglądając na żywo może wyskoczyć kilka niespodzianek

3) Nie ma o czym mówić. Handlarz o nie najlepszej reputacji, 1 zdjęcie moto, przy oględzinach na żywo może być tylko gorzej niż na zdjęciu.

W każdym wypadku radzę Ci wziąć osobę, która miała do czynienia z tym motocyklem żebyś nie władował się na minę. Zdjęcia nigdy nie oddają faktycznego stanu, a to czy 1 czy 2 spark tak naprawdę nie ma większego znaczenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. tak jak pisał vengosh, to zwykła wersja z plastikami albo naklejkami dakara, mocno przypalone tłumiki jak na ten przebieg (10 letni motocykl z przebiegiem 20000km??), wygląda na to że miał malowane podnóżki, dźwignię zmiany biegów i hamulca, ogólnie to ogłoszenie wisi już chyba od ponad dwóch miesięcy

2. wydaje mi się, że już był już oceniany, wymienione kierunki tył

3. nie najlepszy sprzedawca, wygląda jak anglik, sporo rdzy, lakier na lagach nadgryziony, lewa pokrywa silnika obłazi z farby, potraktowana sprayem, a prawa wygląda jak nówka?

Edytowane przez mehow

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie jestem ekspertem ale jak dla mnie te przebiegi to jakiś żart,

ad. 1. Moto z 2002 roku, jeżdżone w policji niemieckiej i ma przebieg 20 100 km !!!

ad.2. Moto z wysp z 2001 roku z przebiegiem 27 000!!

ad. 3. Może handlarz z nie najlepszą reputacją ale przynajmniej nie stara się ukryć przebiegu, bo to jest realny przebieg dla moto z tego rocznika.

Przepraszam jak nie wniosłem nic nowego do tematu, ale nie mogłem się powstrzymać :)

Powodzenia w zakupach i nie kieruj się przebiegiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję bardzo za wszystkie opinie, poszperałem trochę na necie i Gdańsk odpada - tak jak pisaliście, kiepskie opinie, sprzedawca mało wiarygodny i rzetelny, często zmienia 'historię' sprzedawanych motorów.

Ten policyjny - wydaje mi się, że niemiecką policję stać na benzynę więc ten przebieg faktycznie jest mocno podejrzany.

Ciągle chodzi mi po głowie moto z Rzeszowa, wspomnieliście że towary z GB zaskakują przy oględzinach, można rozwinąć ten wątek? Kierownicę ma po lewej stronie, manetki odwrotnie, biegi po prawej :)?

Motocykl od Filipa, przejrzałem ogłoszenie na forum - o co chodzi w zapisie "Było trochę pracy jak w "Odpicuj mi brykę" ale prezentuje się elegancko!" :geek:

Inna rzecz że trochę przerasta mnie finansowo :( Gdzie stoi ten GS, Warszawa?

Pozdr

Edytowane przez Slawas

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wspomnieliście że towary z GB zaskakują przy oględzinach, można rozwinąć ten wątek?

Nie wiem czy o to chodzi, ale krąży opinia że: wilgotny klimat w GB = szybka korozja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję bardzo za wszystkie opinie, poszperałem trochę na necie i Gdańsk odpada - tak jak pisaliście, kiepskie opinie, sprzedawca mało wiarygodny i rzetelny, często zmienia 'historię' sprzedawanych motorów.

Ten policyjny - wydaje mi się, że niemiecką policję stać na benzynę więc ten przebieg faktycznie jest mocno podejrzany.

Ciągle chodzi mi po głowie moto z Rzeszowa, wspomnieliście że towary z GB zaskakują przy oględzinach, można rozwinąć ten wątek? Kierownicę ma po lewej stronie, manetki odwrotnie, biegi po prawej :)?

Motocykl od Filipa, przejrzałem ogłoszenie na forum - o co chodzi w zapisie "Było trochę pracy jak w "Odpicuj mi brykę" ale prezentuje się elegancko!" :geek:

Inna rzecz że trochę przerasta mnie finansowo :( Gdzie stoi ten GS, Warszawa?

Pozdr

Filipowy stoi w Wawie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czasem nawet jezdzi. ;)

Pogadaj z Filipem. Mozesz zbierac reszte i liczyc na to ze kupisz cos ladnego wiosna mozesz tez cieszyc sie motkiem i splacac Filipa lub Rodzine.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co sądzicie o tym dakarze?

Planuje pojeździć trochę w terenie, może rajd pałuk udało by się zaliczyć ... dlatego znajomy namawia mnie na wersje dakar. Co sądzicie? Dakar był wyposazony w abs i podgrzewane manetki?

http://allegro.pl/bmw-f650-dakar-oryginalny-lakier-f-650-i2016180282.html

Edytowane przez Slawas

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy chyba coś się nim interesował to może będzie mógł powiedzieć coś na ten temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co sądzicie o tym dakarze?

Planuje pojeździć trochę w terenie, może rajd pałuk udało by się zaliczyć ... dlatego znajomy namawia mnie na wersje dakar. Co sądzicie? Dakar był wyposazony w abs i podgrzewane manetki?

http://allegro.pl/bm...2016180282.html

Dakar posiadał i ABS i grzane manetki ale ABS nie był w standardzie, chciałem go przygarnąć bo z gościem wstępnie umówiliśmy się na w miarę dobrą cenę, a on sobie po świętach podniósł cenę o tysiaka (i ma opór żeby dosłać zdjęcia bo podobno nie ma go w domu) i biorąc pod uwagę ten konkretny motocykl, to za tę cenę jaką sobie obecnie ustalił to żaden miód, tym bardziej że ten przebieg, który jest rzekomo na liczniku nie powinien doprowadzić do zniszczenia oryginalnych manetek, które zamieniono jakimiś akcesoryjnymi, ogólnie jak się z nim dogadam, bo kolo wraca po nowym roku, to mam zamiar podjechać go obejrzeć, wtedy mogę powiedzieć coś więcej. ;) Trochę podpada mi też ten przebieg, bo jak na handlarzynę to powinien być cofnięty dużo niżej, a jeśli zatrzymał się na 48 tyśkm to mógł i mieć dużo dużo więcej, ale to tylko gdybanie. ;-)

Zobaczymy jak się sytuacja potoczy... jeśli podjadę go obejrzeć, to porobię foty i dam znać co z nim nie teges ;)

A zapomniałem... w tym przypadku do ceny należy doliczyć koszty tłumaczeń papierów i rejestracji, bpo motocykl nie jest zarejestrowany. :-|

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam. jesli chodzi o moje moto ( KROSNO ) to przebieg jest prawdziwy... jak kupilem gs 1,5 roku temu to mial przebieg 11 czy 12 tys. przez ten czas zrobilem okolo 10 tys km. moto jest z policji wiec moim zdaniem na pewno bylo serwisowane.. jesli ktos jest chetny moge podac nr VIN do sprawdzenia w serwisie. pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam. jesli chodzi o moje moto ( KROSNO ) to przebieg jest prawdziwy... jak kupilem gs 1,5 roku temu to mial przebieg 11 czy 12 tys. przez ten czas zrobilem okolo 10 tys km. moto jest z policji wiec moim zdaniem na pewno bylo serwisowane.. jesli ktos jest chetny moge podac nr VIN do sprawdzenia w serwisie. pozdrawiam.

kolan0, a od kogo kupiłeś tego motka, bo przyznaję, że 20 tys. km w 10 letniej maszynie, która służyła w policji, to więcej niż podejrzane...Czy kupowałeś prosto od giermańskich policajów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w sumie to mi kolega przywiozl moto. a nie zaden handlarz!. wiem ze dziwnie brzmi ten przebieg ale na prawde jest prawdziwy. fakt faktem jest ze podnozki i dzwignie byly malowalem bo tam niestety miejscami odpadla farba wiec cos trzeba bylo zrobic. jak kupilem moto to musialem zrobic lewy i srodkowy plastik ( byly popękane ). jesli chodzi o naklejki to policja swoje zdarła do sprzedazy i musialem go czyms okleić a ze tylko takie byly na alledrogo to je kupilem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam ponownie

Podrzuciliście pomysł Filipowego GS'a ... możecie powiedzieć coś więcej na temat jego 'zabawki' ? Chodzi mi mocno po głowie, wybieram się go obejrzeć ... a że stoi w Warszawie i mam do niego kilka dobrych km nie chciałbym jechać nadaremno.

Zdradzcie coś o tym 'egzemplarzu' ... wiem że zaliczył ukraiński wypad, dał się prowadzić kobiecie:) ... a coś więcej?

Pozdrawiam

Sławek

Edytowane przez Slawas

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kontaktuj się z Filipem na PW, dość często zagląda na forum i dopytuj.

Filip może być chwilowo zalatany bo syn mu się urodził :beer:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i stalo sie ... Nadszedl ten moment ... Szybciej niz myslalem... Poszukiwania zakonczone :)

Dziekuje wszystkim za pomoc w ogledzinach, opinie i dobre rady ... oraz za wskazanie Filipowego Gs'a bo wlasnie ten przeszedl w moje rece :)

Pozdro dla wszystkich od szczesliwego nabywcy :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gratulacje! :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×