Skocz do zawartości
Amator

Sprowadzenie z Włoch

Recommended Posts

Witam co myślicie o sprowadzeniu motocykla ze śródziemnomorskiego klimatu Włoskiego, czy macie jakieś doświadczenia odnośnie motocykli z tego kraju? Pytam gdyż mam kolegę, który corocznie wyjeżdża do Włoch trenować na 2 miesiące do tego jest bdb. mechanikiem i powiedział, że dla mnie mógłby sprowadzić moto gdyż znalazł by na tyle miejsca aby go upchać :-P Zdaję sobie sprawę, iż czekały by mnie dodatkowe koszta związane z tłumaczeniami i rejestracją ale tam pewnie nikt nie kręci liczników :mrgreen: stan też raczej nie jest zły a usterki nie ukrywane ale różnie to bywa :-P motocykle w podobnych cenach jak u nas jednak często można kupić sztuki wprost od dilera, które klienci wstawili w komis lub oddali w rozliczeniu kupując nowszy model, co do modelu chciałbym Dakara 2000-2004 lub GS'a zależy w jakim stanie będzie motocykl po prostu się nie upieram.

Pozdrawiam Jaca

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak masz taką możliwość to czemu by nie skorzystać?? Ze stwierdzeniem, że nikt tam nie kręci liczników to bym się powstrzymał :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taka rada w sprawie tłumaczenia. Sprowadzałem sobie swoje moto z Grecji (mienie przesiedleńcze), tłumaczenie w Grecji mnie wyniosło 30 euro, więc to nie duży koszt, a jako że jesteśmy w UE, to w Polsce też muszą je honorować.

Zobacz ile to kosztuje tutaj i w razie czego kolega by Ci na miejscu przetłumaczył :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak masz taką możliwość to czemu by nie skorzystać?? Ze stwierdzeniem, że nikt tam nie kręci liczników to bym się powstrzymał :)

Zwłaszcza że jedzie tam bdb mechanik :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A mogli byście powiedzieć czy do wersji bez ABS można go zamontować i jaki jest mniej więcej koszt.

Można - mniej więcej 2-3 tyś

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można - mniej więcej 2-3 tyś

Chyba, że będziesz kupował wszystko w serwisie i tam montował, to wtedy będzie 8-9 tys. :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też chciałem to zrobić, jeszcze jak mieszkałem w Grecyji, ale elektryk w ByMyWy mnie wystraszył, że trzeba położyć nowe kable, nowy komputer, nowe tarcze... :-)

Więc się poddałem :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W takim razie będę szukać z ABS, czy na GS będzie wygodnie pasażerowi czasem bym chciał robić wycieczki krótkie i dłuższe 500km minimum choć w 90% będzie moto używane solo;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To niech mechanik zobaczy podczas oględzin na kanapę, żebyś dobrze siedział do swojego wzrostu :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No mam 181cm na 100% będzie coś regulowane chyba, że kupię moto od kogoś mojego wzrostu;) bardziej mi chodzi o wygodę pasażerki niż moją;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czy na GS będzie wygodnie pasażerowi czasem bym chciał robić wycieczki krótkie i dłuższe 500km minimum choć w 90% będzie moto używane solo;)

nawet bardzo wygodnie

ja 70% jeżdżę z małżą, czasem wycieczki po kilkaset km i na tym motocyklu jeszcze nie narzekała na brak wygody

Edytowane przez Marcin N72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poprzedni właściciel mojego motocykla sprowadził go z Włoch. Mam kopie Certificato di proprieta (Certyfikat własności- tak jak nasza karta pojazdu), wraz z danymi osobowymi i motocykla. Na końcu informacja: Pojazd wyrejestrowany z powodu eksportu w dniu xxx. Koszt wyrejestrowania-37 euro. Do tego tłumaczenie Dowodu rejestracyjnego, informacje o przeniesieniu własności, przeglądy techniczne. I na końcu anulacja dowodu z powodu eksportu do innego kraju UE. Całość z tłumaczenie, odprowadzeniem podatku, przeglądem, rejestracją wychodzi pewnie około 500zł.

Z tym kręceniem liczników to są różne opinie. W większej części Włoch sezon mają cały rok. Mój jest akurat z okolic Mediolanu, klimat bardziej zbliżony do naszego. Jakichś specjalnych usterek nie zauważyłem ;p

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój przyjechał z przebiegiem ok 40 000, i książką serwisową wyglądającą prawdziwie. Wygląd - tak jakby stał u właścicela w pokoju gościnnym ( można podglądnąć są zdjęcia w dziae sprzedam ). Jeździłem prawie dwa sezony zrobiłem 13 000, usterek brak, zadowolenie 100% ! Włosi mają opinię niechlujnych jednak okazało się iz nie wszyscy......

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×