Skocz do zawartości

Recommended Posts

Może Jasinku.

Ten nalot jest Świetnym izolatorem. Na początek oczyść i posmaruj wazeliną :)

Możemy złapać się któregoś dnia, mam fajny środek do konserwacji biegunów akumulatora to psikniemy :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze jedno mnie intryguje, czy możliwe jest że nalot spowodowany jest reakcją metali (dokręcone do aku końcówki gniazd)? :?:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli glebiłeś to może elektrolit?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W skrajnes sytuacji tak. W kwaśnej atmosferze i przy przepływie prądu jak najbardziej. Dlatego bieguny akumulatora należy konserwować. W skrajnej sytuacji to świństwo (nie wnikam: siarczki, tlenki czy cokolwiek innego ;) ) może całkowicie uniemożliwić przepływ prądu. Także albo wazelinka :D albo inny psikacz co jakiś czas.

Edit:

Alik, czasem wystarczy wysoka temperatura i drobne nieszczelności przy korkach/odpowietrznikach albo źle lub wcale niezałożona ryrka na aku. Zresztą nie będę się mądrzył :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gleby nie było, ale temperatury w Albanii były rzeczywiście wysokie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
W skrajnes sytuacji tak. W kwaĹnej atmosferze i przy przepĹywie prÄdu jak najbardziej. Dlatego bieguny akumulatora naleĹźy konserwowaÄ. W skrajnej sytuacji to ĹwiĹstwo (nie wnikam: siarczki, tlenki czy cokolwiek innego ;) ) moĹźe caĹkowicie uniemoĹźliwiÄ przepĹyw prÄdu. TakĹźe albo wazelinka :D albo inny psikacz co jakiĹ czas.

Edit:

Alik, czasem wystarczy wysoka temperatura i drobne nieszczelnoĹci przy korkach/odpowietrznikach albo Ĺşle lub wcale niezaĹoĹźona ryrka na aku. ZresztÄ nie bÄdÄ siÄ mÄdrzyĹ :)

Nie mądrz się, ale dobrze mówisz.

W drugim moim ulubionym sprzęcie - Vespie - te rurki odpowietrzające mają zwyczaj się zsuwać, albo jakiś idiota ich nie założył po serwisie/zimie i opary elektrolityczne korodują ładnie cały lakier oraz gniazdo wraz podstawą.

Tak więc uważajcie na Wasze rurki i je właściwie konserwujcie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kochany Jasinku :) ;) dokładnie tak jak zdiagnozowałeś - miedź z przewodów i ołow ze słupka akumulatora tworzą ogniwo(róźnica potencjałów) i w tym miejscu wytrącają się sole - to to białe :D które skutecznie izolują oba metale Posmarowanie wazeliną techniczną (jak radzi bardzo słusznie rpiotrek) powoduje że te metale są od siebie odseparowane a wazelina przewodzi prąd więc obwód nie jest przerwany - dodatkowo odcina(izoluje) dopływ powietrza i oparów elektrolitu które to substancje przyspieszają proces powstawania soli - można też polutować końcówki które zapobiegają temu procesowi - w starszym akumulatorze proces moze się nasilać (szczelność koło słupka) - dlatego co jakiś czas trzeba sprawdzić to miejsce i smarować smarować i smarować :) :) :) Przecież wiesz że jak nie przesmarujesz czasami gardła to też wytrąci się "cus" w nim i nie łączy - dlatego smarować smarowac... :lol: :lol: :drinkbeer: :beer: Pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pierdziu… idę smarować czym prędzej :)

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Przecież wiesz że jak nie przesmarujesz czasami gardła to też wytrąci się "cus" w nim i nie łączy - dlatego smarować smarowac... Pzdr
Ja pierdziu… idę smarować czym prędzej :)

:beer:

:) ;) :D

Idę smarować :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raczej kto nie polewa ten nie jedzie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poodbijam temat, tak wyglada w mojej 800 gotowe gniazdo zapalniczki, po lewej oryginalne bmw po prawej akcesoryjne :)

20120222053.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

śliczne

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki :)

Nie ma za co :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Całkiem sprytne i cena rozsądna myślę że warto w końcu ktoś usiadł i zbudował wszystko od a do z.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czasem da się kupić gniazdo z bezpiecznikiem, jako zestaw ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja dałem 20A orignalnie w samochodzie jest 30A bo spirala zapalniczki dużo pradu pobiera, dałem taki duży gdyż mniejszy nie wytrzymywał mi pompki elektrycznej do materaca :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja dałem 20A orignalnie w samochodzie jest 30A bo spirala zapalniczki dużo pradu pobiera, dałem taki duży gdyż mniejszy nie wytrzymywał mi pompki elektrycznej do materaca :)

to zależy od auta, ja w VW mam 25A a w Citroenie mam 20A :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przymierzam się do zakupu gniazda USB, myślałem o tym modelu http://allegro.pl/gn...2208619807.html . Czy ktoś użytkuje ten wynalazek ? Może polecacie coś innego ?

tu bym na Twoim miejscu się zastanowił, a co jak będziesz potrzebował gniazda oryginalnego :?: na przykład do naładowania aku :?:

http://www.moto-akcesoria.pl/gniazdo-elektryczne-12v-10a-do-motocykla,p,21915

Lepiej kupić zwykłe gniazdo i do tego w Saturnie przejście na USB za 20 PLN-ów :-D

podobne do tego: http://www2.saturnpolska.com/poznan/ladowarka-hama-picco-2,id-173591

Ja tak używam i jest oki :-D a do tego przejściówkę mogę wrzucić do samochodu :-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tu bym na Twoim miejscu się zastanowił, a co jak będziesz potrzebował gniazda oryginalnego :?: na przykład do naładowania aku :?:

http://www.moto-akce...tocykla,p,21915

Lepiej kupić zwykłe gniazdo i do tego w Saturnie przejście na USB za 20 PLN-ów :-D

podobne do tego: http://www2.saturnpo...cco-2,id-173591

Ja tak używam i jest oki :-D a do tego przejściówkę mogę wrzucić do samochodu :-)

Faktycznie, trafne spostrzeżenie ;) Dzięki !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×